Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
adptomo

Pęknięty wał korbowy

Polecane posty

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie vectry 2.2 dti, mianowicie poczas redukcji biegu vectra zaczeła głośniej chodzić (jak traktor) zjechałem na pobocze zgasiłem samochód, by nie narobić szkód. Próbowałem jeszcze później normalnie odpalić samochód chodził bez zatrzeżeń, tylko głośno, można bylo nim normalnie jeździć, przyjechał mechanik ocenić, diagnoza początkowa koło dwumasowe. Sprzęgło chodziło dużo lżej niż przed tem, biegi wchodziły lżej. Wjechał nim na lawetę. Po rozebraniu okazalo się, że koło dwumasowe jest w porządku nie uszkodzone, skrzynia też. Diagnoza pęknięty wał korbowy w połowie "Pół walu się kręci pół nie" Moje pytanie brzmi następująco czy w takim przypadku samochód nie powinien zgasnąć całkiem i być jakiś trzask z pod maski? Czy to możliwe by samochód z pękniętym walem normalnie jeździl? Proszę o pomoc dziękuje.

Silnik nie musi od razu stanąć przy pękniętym wale.

Na forum masz kilka przypadków, że silnik zaczął im głośno pracować, kontrolka z kluczykiem, gasili i odpalali, dojechali do mechanika a tam że wał pęknięty.

Ktoś tam jechał dłużej to w końcu trzask z silnika i stanął na amen.

Mechanik raczej potrafi rozróżnić koniec dwumasy od pękniętego wału

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jak widać nie zawsze;) powiedz mi czy położenia czujnik wału korbowego pownien wywalić błąd? Czy jest szansa coś uratowaću góry jeżeli wał jest pęknięty nie roztrzaskany?

jeżeli wał pęknięty - nic nie ratuj bo nie ma sensu. Szukaj drugiego silnika

Tańszym i pewniejszym rozwiązaniem będzie wstawienie innego silnika, gołe słupki 2.2 drogie nie są.

Masz racje i tak trzeba będzie zrobic zapewne:) Powiedz mi nie orientujesz się od jakiego samochodu tam może podejść wał korbowy? Nie kojarzysz numeru części wału korbowego?

Goły słupek, czyli goły silnik.

Kupujesz taki silnik a graty przekładasz od siebie.

Sama wymiana wału nie jest pewna, nie wiadomo jak panewki i czy coś więcej nie dostało.

Ja miałem w octavii takie coś, że przy redukcji auto zmieniło się w traktor, ale byłem niedaleko domu i myślałem, że dojade...niestety nie dojechalem.
Chodzenie jak traktor było spowodowane tym, ze jeden hydropopychacz zakończył żywot, a ja tak pomogłem silnikowi że zawór od tego popychacza się wyrwał i wbił w tłok

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wczoraj wymontowałem pęknięty wał korbowy z 2,2 dti, masakra, pęknięty na drugiej korbie, podzielił bym się zdjęciem ale nie wiem jak go wstawić.

400 tyś miała nalatane.

Pisałeś do mnie meila, ona jest złozona ?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.