Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

freezer

Co ile wymieniacie filtr kabinowy?

Polecane posty

Co ile wymieniacie filtr kabinowy? I Co polecacie?

Ja wymieniłem jak na filmiku poniżej. Ten co wyciągnąłem z samochodu miał rok i był dość mocno ubrudzony. Może trzeba co pół roku wymieniać?

Edytowano przez freezer

To tak jak pytać ile jeździmy na klimie, pytanie bez sensu bo odpowiedz jest prosta wymiana wtedy jak potrzeba a każdy ma inną potrzebę jeden wymienia min raz do roku a drugi jak filtr jest mocno zasyfiony a jeszcze inny nawet jak im szyby paruja i nawiew ledwo daje rade to filtra nie wymieniają, pamiętaj że każdy użytkuje auto inaczej jedni trzymają auto w garażu i wymieniaj rzadziej niż ci co trzymają auto pod chmurką albo pod jeszcze pod drzewem

Czyli jak dmucha z nawiewów to nie wymieniać?

Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem, decyzja jest twoja czy go wymienisz czy nie wg. Mnie raz do roku można filtr wymienić profilaktycznie tym bardzie ze kosztuje on ok 20 - 30 zł

Zawsze na wiosnę przed nabiciem klimy i ozonowaniem.

Raz zapomniałem i.wymieniłem po 2 latach filtr, masakra!

Zawsze wymieniam jak.się ciepło zaczyna robić czyli na wiosnę i od razu również ozonowanie.

Na klimie jeżdżę cały rok

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dokładnie tak !!

Chociaż czy się jeździ na klimie czy też nie to i tak nie ma znaczenia bowiem ten filtr oczyszcza powietrze zasysane do kabiny przez wentylator nawiewu. Czy klima chodzi czy nie to powietrze i tak jest zasysane z zewnątrz więc filtr się brudzi.

Filtry z wkładem węglowym sugerowałbym raczej osobom z problemami alergicznymi albo tym, którzy dużo podróżują z małymi zwłaszcza dziećmi. Filtr zwykłej konstrukcji jest za to tańszy i można go zmieniać dwa razy w roku...

Jednak jego "zużycie" nie jest zależne od używania klimatyzacji bądź nie, jest to zależne od użytkowania auta...

I jeszcze jedno pytanie. Koledzy co roku czyszczą klimatyzację jakąś chemią. bo jak załączają klimatyzacje to śmierdzi grzybami. Tak twierdzą bynajmniej i są to właściciele fordów peugotów i innych. Czy w vectrze C też to zjawisko występuje? Bo ja się nie spotkałem w moim samochodzie?

Edytowano przez freezer

Tak w VC tez z nawiewow smierdzi grzybami i terzeba to zneutralizowac tak samo jak w innych autach.

Robicie to sami? Czy w servisie. Nie ukrywam że chciałbym zrobić to sam.

Jeśli pamiętacie to polećcie jakiś preparat do samodzielnego czyszczenia klimatyzacji.

Edytowano przez freezer

Poczytaj ten temat:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Zapytaj w oddziale wielkopolskim czy posiadają ozonator będziesz miał podstawę aby zostać klubowiczem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Male szanse ze ozonator usunie brzydkie zapachy z klimy

Mi zawsze usuwa, choć jeszcze nigdy nie czułem smrodu z klimy u siebie

Najlepsza do tego zabawka to ultradźwięki

Dokladnie bo ozonator jest dobry do tego zeby nie dopuscic do powstania grzyba.A jak grzyb juz jest i smierdzi to ozonowanie nie pomoze.

Ja też własnie nie czuje smrodu z nawiewów w swoim samochodzie stąd to moje pytanie czy może w Vectrach to nie występuje.

Dodam że w innych samochodach czuje ten nieprzyjemny zapach chociaż ich właściciele twierdzą że czyszczą klimatyzacje co roku.

Kiedyś myślałem spryskać cały układ wentylacyjny takim środkiem na bazie srebra który zabija bakterie nie jestem

pewien czy grzyby ale pewnie też skoro używa się go do dezynfekcji butów. Pokryć komorę, wymiennik, i żaden grzyb nie wyrośnie bo nie będzie miał gdzie.

W każdym aucie w pewnym momencie śmierdzi z klimy, jak się grzyby rozwinął i inne bakterie, spowodowane to jest to np, slabym przewietrzeniem pojazdu, zadka wymianą filtra.

Ja wymieniam raz na rok na wiosnę. Robię to razem z odkurzeniem miejsca gdzie jest filtr co by żaden syf nie poleciał na parownik ponieważ uważam że syf przylepiony do niego jest źródłem grzybów.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.