Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

ToMko90PL

skrzynia biegów dokonała żywota?

Polecane posty

Witam. Przez dłuższy czas gdy puszczałem pedał gazu słyszałem dziwny dźwięk, wydaje mi się że to mogło być łożysko skrzyni ale pewności nie mam.

Niestety wczoraj po zjechaniu z autostrady [250km dystans] coś szarpnęło dziwnie, jadę dalej i dziwne zgrzytanie pod nogami słychać. Po kolejnych paru km redukuje przed rondem do trójki i trach, coś pierdykło dosyć głośno, uczucie jakbym zgubił skrzynie i ciągnął ją po ziemi. ale o dziwo auto dalej jechało, powoli dojechałem na parking. Kapał olej spod skrzyni, sporo go wyleciało. Silnik pracuje normalnie, dwójka ciężej wchodzi. Kumpel mnie wziął na hol, jechałem z włączonym silnikiem aby to było wspomaganie i normalny hamulec, w połowie drogi coś zaczęło się dziwne chrobotanie ale dojechaliśmy.

I teraz pytanie, co to mogło się stać? czeka mnie wymiana całej skrzyni? skrzynia to koszt do 200 funtów a robota ok. 110 funta więc przeboleje to jakoś. Tylko terminy u mechaników jak u lekarzy a i skrzyni pewnie też nie będzie łatwo dostać.

Skrzynia od anglika spokojnie wejdzie?

Jakieś sugestie, porady?

Pozdrawiam

skrzynia d16 od lanosa ,jak się nie mylę też pasuje. Szukaj na forum tematu. malewa ma u siebie od lanosa założoną , historia podobna do twojej -na zlocie mu .ebła, olej pociekł.

Edytowano przez B@rtecki

jeszcze naszła mnie taka myśl, trochę cwaniactwo niestety ale to tylko myśl i na 99% nie zaryzykuje ale orientujecie się może panowie co by mogło mi grozić gdybym kupił vectre anglika i przełożył blachy bez rejestracji? ;D za rok przed wyjazdem bym sobie przełożył skrzynie i resztę co bym potrzebował ;D wątpię aby przy kontroli patrzeli numery vin, zapewne przy kolizji jak już a tego nie zamierzam

pytanie nie związanie z tym co u góry

czy skrzynia od 1.8 będzie pasować do 2.0?

Edytowano przez ToMko90PL

pierwsza sprawa to ustalenie jaką masz skrzynię teraz - to że walnęła sugerowało by że masz F18, ale żadnych danych identyfikacyjnych nie podałeś

druga - to od którego 1.8 bo tu też są potrzebne jakieś dane identyfikujące

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

W 1.8 przedliftowych były F18, w poliftach F17 więc jak kolega wyżej napisał - ustal jaką masz teraz.

W 2.0 były F18 a to samo gó.....no co w 1.8 przedlift więc nie zakładaj. Były też chyba F23 na linki ale dużo z tym rzeźby.

Szukaj D16 albo F16 od Dejawa. Ja mam już 3 lata i śmiga.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Bardzo możliwe. Już poprawiam. Przepraszam .

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez B@rtecki

w UK to z dajewa łatwo nie trafi

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.