Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
yamaha44

Łuszczenie się lakieru

Polecane posty

Witam, mam pewien problem. Po umyciu myjką ciśnieniową zaczęły odpadać mi małe kawałki lakieru na prawie całym aucie. Czy da się coś z tym zrobić, poza malowaniem całego auta. Plus czy może to oznaczać wypadkową przeszłość? Przed zakupem sprawdzalem dokładnie wszystkie szczeliny i śruby montażowe, nic nie wzbudziło mojej uwagi. W umowie dodatkowo mam zapis o bezwypadkowości samochodu.

Edytowano przez yamaha44

Clar złazi - podczas malowania ktoś za bardzo przesuszył baze najwidoczniej - i nie była to fabryka

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

No chyba, że ktoś polerował lakier albo czyścił jakimś rozpuszczalnikiem albo innym dziwnym detergentem.

Czyli jak rozumiem dałem się oszukać. Tylko dziwi mnie, że wszystko wyglądało ok śruby i szczeliny itd. Podjadę chyba jeszcze do lakiernika na pomiary grubości lakieru.

Niekoniecznie lakier źle położono .Clar schodzi również od zbyt częstego polerowania samochodu i wystawiania go na działanie zimna i słonecznych promieni - a po Polskiemu , Clar jest za cienki i zaczął odpadać ;( niestety nawet zdrapanie całego claru i pomalowanie na nowo nic nie da , trzeba robić wsio od nowa czyli szlifowanie , podkład , baza ,clar ;(

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Wystarczy że poprzedni właściciel wjechał w żywopłot i masz efekt malowania całego auta,

no i szczeliny masz dalej fabryczne

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

No właśnie, lakiernik za mało warstw położył

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ile trzeba by polerować auto aby clar na całej powierzchni zetrzeć ? 100 razy ?

Sprawdze jezcze w takim razie u lakiernika w Jaworznie, jeżeli okaże się lakierowany, to wtedy musze się wybrac do rzeczoznawcy PZMOT-u. Na aucie faktycznie widać, że było myte w myjni automatycznej (koliste drobne ryski).

P.S. nie rozumiem trochę przykładu z żywopłotem.

Edytowano przez yamaha44

Raczej chodzi o to, że auto nie musiało być składane z kilku, tylko mogło wymagać samego malowania

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Chociaż z drugiej strony skoro schodzi z całego auta to trochę to dziwne. Sprawdzisz u lakiernika to czegoś się dowiesz.

Edytowano przez Gepard_G

Najbardziej z maski, ale zauwazyłem, ze nawet z klamki czy okolic gabażnika. Ogólnie nie są to duże ubytki, na masce maks 6x6 mm a na drzwiach np. 3x2 mm.

Edytowano przez yamaha44

Od takich małych właśnie się zaczyna, miałem tak w poprzednim aucie

Czyli jedyną opcją jest pomalowanie całego auta albo ueieganie się o zwrot pieniędzy od poprzedniego właściciela. Jadę jutro do lakiernika zobaczyć co powie.

Śmiem twierdzić że lakiernik potwierdzi wersję kolegi NemeSis81

Koliste drobne ryski to raczej od talerza polerskiego

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Po wizycie u lakiernika okazało się, że to nie łuszczenie. Na masce to głównie odpryski i żywica od kamieni, na dachu to samo. Na drzwiach to zwyczajne obicia. Dodatkowo zmierzył mi grubość lakieru na całym aucie i wszędzie 90-140, tylko pod bakiem na długości 6 cm 800um, więc się można powiedzieć, że całe auto jest bezwypadkowe. Powiedział, że jak na wiek auto wygląda bardzo dobrze. Powiem, że od razu dużo mi lepiej. Zalecił polerkę i zrobienie zaprawek.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.