Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Witam już mnie jasny ch<>j bierze... nie dawno odebrałem samochód po poważnej naprawie a teraz znowu coś!! zauważyłem na postoju dziwne dzwonienie w podwoziu wczoraj pojechałem na kanał i okazało się że dzwoni mi w rurze wydechowej na środku przy gumie stabilizującej tłumik jak złapałem rurę ręką przestało dzwonić jak pociągne niżej czy jak podniosę i trzymam też dzwonienia nie było więc myślałem że to guma juź luźna i słabo rurę trzyma i dlatego takie mocne wibrację więc rozparłem trochę tą gumę i dzwonienie ustało na kilka minut po czym dzwoni dalej ale ciszej czy to czasem nie jest wina katalizatora? może się rozsypał i ta ceramika lata w środku w wydechu powodując właśnie to dzwonienie? żaden check mi się nie zapalił tryb serwisowy również nic się nie wyświetla moje pytanie jeżeli to katalizator to który bo podobno są dwa jeden w puszcze z dpf a drugi za kolektorem i jeżeli mieli by mi go wycinać to co potem wgranie nowego softu czy jak? żebym odebrał samochód i w końcu normalnie nim jeździł a nie znowu martwił się czy po kilku dniach wywali jakieś błędy na desce

Jeżeli złapałeś i przestało dzwonić to na pewno coś mechanicznie...Wątpię aby katalizator dzwonił...

Ale co to jest to trzeba to jakoś dokładnie szukać badać na kanale lub podnośniku...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

no ale jak puściłem rurę to dalej dzwoniło więc przyszło mi do głowy ze może katalizator się rozsypał i ta ceramika w środku w tłumiku w rurze lata i dzwoni (kumpel mi powiedział że miał identyczną sytuacje i jemu własnie katalizator się rozsypał więc go wywalił ale w VV Pasacie)

Slavio co masz na myśli pisząc mechanicznie? że to może być całkiem coś innego niż myślę?

Edytowano przez DANIELLO

Ja stawiam, że tam coś innego dzwoni...No chyba że była wycinka DPF to tam w tej puszcze jest taka siatka to może ona dzwonić...

DPF wycięty nie pamiętam ponad 2 lata temu i do tej pory nic nie dzwoniło odebrałem auto z naprawy jakieś 3 tygodnie temu chyba i teraz od kilkunastu dni coś znowu dzwoni a wymieniali mi łącznik elastyczny wycinali i spawali nowy ale tam jak oglądałem to wszystko było ok a dzwoni mi własnie na środku samochodu rura wibruje i coś dzwoni złapałem rurę w rękę i przestało kur<>a znowu musiało się coś zje<>ać? nie wiem pojadę do gościa który tylko się zajmuje tłumikami może On znajdzie co to jest tylko co jak powie ze katalizator się rozsypał i trzeba go wycinać? bo resztki są w wydechu i właśnie one powodują dzwonienie?

ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia ?

Edytowano przez DANIELLO

Wejdź pod auto, nagraj filmik, wrzuć na YT i zapodaj tutaj może coś się wyjaśni bo tak na sucho, że dzwoni to odgłosów dzwonienia może być setki różnych ...

tak myślałem i tak też zrobię dziś po pracy jak zdążę albo w sobotę wrzucę

Edytowano przez DANIELLO

Mlotkiem gumowym sie sprawdza dzwonienie w wydechu.

• Upvote 1

jadę na sprawdzenie w poniedziałek zobaczymy o co kaman

zauważyłem dziś takie coś że to dzwonienie dziś było jak auto na biegu jałowym pracowało a jak dałem troszeczkę delikatnie gazu to ustaje (przytrzymałem delikatnie na obrotach większych minimalnie i ucichło a jak puściłem pedał gazu to powraca znowu dzwonienie) a dodatkowo słychać na biegu jałowym trochę taką jakby inną pracę silnika tzn nie słychać takiego czystego dzwięku diesla tylko do tego odgłosu pracującego silnika dochodzi dodatkowo takie głośniejsze brzmienie takie nie czyste jakby dudnienie/buczenie a jak (właśnie dodałem gazu wszedłem na minimalnie większe obroty) to praca silnika była idealnie czysta (nie ma dudnienia nieczystej jakby pracy silnika takiego jakby lekko buczącego no i tego dzwonienia) a jak puściłem pedał gazu wszystko powróciło

jak dla mnie to wypalony tłumik (z zewnątrz może być ok ale w środku sie rozlatuje) ale korespondencyjnie nie dam se ręki uciąć

Plecionka w środku może też dzwonić ;-) bądź też łącznik elastyczny...Jak zawał tak zwał...

Edytowano przez SLAVIO

łącznik właśnie wymieniony po odbiorze samochodu jak go ogladałem na kanale wygląda ok ...a co z tym dźwiękiem silnika "brzmienie" to co pisałem o wchodzeniu na obroty że jest ok a po powrocie pedału gazu problem wraca może to być wina ewentualnego tłumika że na wolnych obrotach taki właśnie efekt daje?

Slavio pisząc o plecionce masz na myśli łącznik elastyczny że sam w środku może dzwonić?ale jakim sposobem niby

Edytowano przez DANIELLO

To jest normalne bo na wolnych silnik Diesla daje wiecej drgan.Sprawdz jeszcze metalowe oslone tunelu podlogi gdzie idzie caly wydech.

dokładnie tak

miałem taki objaw z końcowym jak się kończył

ale przy końcowym Ci coś dzwoniło bo mi dzwoni na środku ale może to iluzja bo niesie się po całym wydechu a ja myślę że na środku Edytowano przez DANIELLO

dzwoniło spod auta i dokładnie tak jak piszesz - po dodaniu gazu przechodziło, dopiero jak wlazłem pod auto to zlokalizowałem że to tłumik dlatego napisałem że

drgań chyba nie było. nie pamiętam

właź pod auto i słuchaj bo tak to można rok debatować

Jeśli są drgania na biegu jałowym w środku auta to źle zamontowany łącznik elastyczny jest...A chyba ostatnio ktoś Ci go zmieniał...

ale wygląda solidnie zrobiony (wspawany) i tylko nie wiem czy do końca można nazwać do drganiami bo to po prostu najlepiej jest nazwać nieczystą do końca pracą silnika tłumienie/dudnienie coś takiego postaram się dziś to nagrać i wrzucę filmik a w poniedziałek i tak jadę do gościa od tłumików niech to sprawdzi

byłem dziś u gościa od tłumików posprawdzał i stwierdził że mam uwalony jeden zaczem przy tłumiku więc go przyspawał i pojechałem sprawdzić dzwięk już po tym zabiegu był inny ale jeszcze był więc wróciłem do niego ponownie powiedział mi że muszę mieć coś w środku w rurze zdecydowaliśmy ją rozciąć i sprawdzić czy nic tam nie ma pozaglądali pokombinowali postukali pospawali na nowo i na razie nic nie dzwoni...hmmm

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.