Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
migot221

dopisanie współwłaściciela do dowodu rej.

Recommended Posts

witam, mam taki problem. Jestem współwlaścicielem auta razem z dziewczyną ale chcemy dopisae mame jako 3 współwlasciciela umową darowizny. Wiele osób mi mówi, że nie trzeba w związku z tym wymieniaż dowodu rejestracyjnego tylko dopisują w starym ale kobieta w wydziale komunikacji twierdzi, że trzeba zmieniac dowód. Jak to jest?? macie jakies podstawy prawne?? Dzieki:)

Kwestia działania wydziału komunikacji. Jak masz w dowodzie 1 właściciela to współwłaściciela wpisuje się w adnotacją urzędowych, jak chcesz dopisać 2 współwłaściciela to mogą wpisać w adnotacją urzędowych lub wymienić dowód i będzie wpisany tylko właściciel a w adnotacjach urzędowych będzie wpisane tylko współwłasność bez wymieniania osób które są współwłaścicielami. Nie nie znajdziesz na to żadnej podstawy prawnej

No własnie nie mogę nic z naleźć w przepisach, dziady pewnie nie będą chcieli dopisać za free:) najlepiej jak by kogoś znać z WK:) Ale z drugiej strony jak nie ma obowiązku nowego dowodu to mam takie same argumenty jak oni, że trzeba zmieniać dowód.

Jest prostszy sposób. Poproś ich o podstawę prawną która wskazuje obowiązkowo wymianę DR po dopisanie kolejnego współwłaściciela

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> pamiętaj że urząd może działać tylko w obrębie prawa, jeśli nie ma czegoś w przepisach to nie mogą tego wymagać z kolei Ty jeśli tego nie ma w przepisach to możesz tego wymagać od urzędu.

dokładnie tak zamierzam zrobić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dzięki.