Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Cizi00

Wyciek paliwa VB 1.8 16v 97r Combi

Polecane posty

Na początek chciał bym się z wami przywitać ponieważ dopiero co dołączyłem do użytkowników forum.

A teraz coś o moim problemie 2 tygodnie temu kupiłem Vb 1.8 16v 97r w combi i wszystko było cacy do przedwczoraj gdy zauważyłem całkiem spory wyciek paliwa. Stojąc na parkingu przez jakieś 20 minut zdążyłem się pozbyć jakiś 2l paliwa. Z pod spodu leciało jak z niedokręconego kranu. Dodam że aktualnie byłem kawałek od domu więc musiałem jakoś wrócić. Wsiadłem do autka odpaliłem od strzała ruszyłem. w trasie zachowywał się dosyć normalnie choć starałem się jechać powoli. Po dotarciu do domu zajrzałem pod niego a tam masakra paliwo lało się i lało. Po jakimś czasie przestało. więc odpaliłem pochodził jakieś 5-10 minut w miejscu, i zgasł . Na dole było znowu pełno paliwa. Szczerze mówiąc nie znam się na mechanice ale wydaje mi się że wycieka gdzieś z okolic filtra paliwa. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale dziać się tak zaczęło po zatankowaniu go do pełna. Mianowicie samochód normalnie odpala, jak nie jest na chodzie to nie cieknie. Znajomy radzi mi żebym wymienił wężyki gdyż mogły się przetrzeć. Lecz dodał że to wcale nie musi być to.
Skąd moje pytanie czy macie jakieś pomysły co mogło się stać ? i prośba żeby opisać najlepiej jak to sprawdzić bądź wymienić jeśli to proste. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Zapewne leci bardziej z lewej strony ( strona kierowcy ) ???

Zapewne poprzedni właściciel zapomniał o wymianie filtra paliwa lub nie wiedział że takie coś jest w aucie i filtr po prostu zgnił.

Materiał podglądowy:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ciężko mi to określić ale wydaje mi się że z samego filtra nie cieknie bardziej jakoś z góry leci

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A może wjedź na kanał i zerknij z latarką porządnie skąd dokładnie cieknie?

Ja raz zatankowałem do fula i zaczęło ciec, dzień wcześniej też był full i było oki.

okazało się że przewód odpowietrzający ze starości zaczął puszczać.

Pojeździłem miesiąc i ..... zbiornik zaczął puszczać - oczywiście wymiana na nowy.

Z fusów nikt Tobie wróżyć nie będzie i przez Wi-Fi czy Bluetooth tego się nie dowiesz więc troszku chęci by się Tobie zdało ....

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Racja tylko do tych chęci przydałyby się jeszcze jakieś umiejętności

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Byłem własnie zerknąć i w sumie wycieku nie znalazłem. Ale wydaje mi się że przyczyną może być niebieski wężyk od filtru.
Paliwo zaczyna skapywać mniej więcej z tyłu po lewej stronie. Wiem że sam tego nie zrobię, niestety nie mam talentu do majsterkowania autko z pewnością trafi pewnie do mechanika. Po prostu liczyłem na to że dla kogoś będzie jasne co jest nie tak i z marszu dostane jakąś podpowiedź, pójdę i sam zrobię.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> W każdym razie dzięki za rade

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

ja rozumiem że ktoś może nie mieć pojęci o mechanice ale jak się ma chęci to wystarczyło zerknąć jak właśnie to zrobiłeś, do tego machnąć foto telefonem i z bańki., pewnie przetarł się przewód zasilający od filtra bo pewnie nie był dość stabilnie umocowany ...

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

zawsze możesz jego wymienić na: paliwowy - gumowy - zbrojony

Szkoda ze nie masz po drodze do Elbląga to bym to Tobie ogarnął

• Upvote 1

Z chęcią bym skorzystał z pomocy ale niestety praca mnie ogranicza ;/ Mógł byś mi jeszcze doradzić jaki kupić najlepiej jak najprościej go wymienić i ile może kosztować wymiana u mechanika?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.