Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
globusek14

Klimatyzacja - Vectra B 1996r V Benzyn

Polecane posty

Witam,

Jestem posiadaczem Opla Vectry B z 1996 r. Samochód ma klimatyzację jednak nie jestem pewny czy jest sprawna.

Przycisk klimatyzacji działa bo podczas wciśnięcia słychać załączenie przekaźnika.

Zamieniłem przycisk klimatyzacji z przyciskiem centralnego obiegu (mają taki sam schemat) i zachowanie takie same.

Po włączeniu klimatyzacji nie włączają się wiatraki (czytałem, że powinny włączyć się oba bez różnicy na źródło: klima, temperatura silnika itp). Przy wyższej temperaturze silnika wiatraki załączają się.

Pierwszym podejrzanym jest przekaźnik, który wydaje tylko jeden dźwięk 'przełączenia'. Jest to inny dźwięk niż w przypadku jak włączę ogrzewanie lusterek i tylnej szyby.

Nie chce iść od razu do serwisu klimatyzacji ponieważ wiem, że taka naprawa może być bardzo kosztowna (mam tu na myśli wymianę rzeczy, które mogą być sprawne).

Można w jakiś sposób sprawdzić przekaźnik czy jest sprawny?

Jest jakiś mechanizm, który odłącza przekaźnik bądź zmienia zachowanie klimatyzacji w przypadku braku napełnionej klimatyzacji? Prawdopodobnie jest pusta więc nie będzie dlatego działać, jednak czy wiatraki nie powinny się załączyć w przypadku wciśnięcia przycisku?

Może ktoś zna inny sposób na przetestowanie klimatyzacji?

Jestem w posiadaniu interfejsu ELM327 pod OBD2 i aplikacja mobilna ScanMyOpel Lite działa i odczytuje tylko jeden błąd. Nie wiem czy jak zakupię pełną wersję to odczyta błędy klimatyzacji czy nie.

Sprawdzałem inne programy i żaden nie współpracuje z tym interfejsem.

Czekam na jakieś rady i ewentualne pytania.

jesli niema czynnika to sprezarka sie nie załączy, a w wraz z nim wiatraki, jedz do serwisu klimy i sprawdz czy jest czynnik, jesli go niema tzn ze na 99% jest nieszczelność, ale o tym juz sa tematy

Pisz do kolegi Tasiol - on Ci podpowie jak sprawdzić czy w ogóle sprawna jest sprężarka i instalacja elektryczna. Ale tu najpewniej chodzi o brak czynnika i nieszczelnośc.

Dzięki, poradzę się kolegi oraz będę musiał podjechać na sprawdzenie szczelności i nabicie klimatyzacji.

Zrób taki test:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.