Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

DRDAKAR

Wymiana lasera w NCDC 2013

Polecane posty

Cześć

Czy ktoś wymieniał samodzielnie laser od nawigaci (nie zmieniarki) w tym sprzęcie?

Mam problem z czytaniem płyt i zamierzam wymienić laser ale nie wiem czy jest to do do ogarnięcia?

a warto w ogóle reanimować ten laser? Map na Polskę nie ma. Na Europę co prawda są ale i tak ostatnia aktualizacja z 2011 roku. Więc może się zdarzyć, że wyprowadzą w pole.

Miałem swego czasu ambicję wymiany swojego NCDC 2013 na coś z polifta (CD 70 lub DVD 90), ale za taką cenę można kupić porządną nawigację z aktualnymi mapami.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Oczywiście, że dla samej nawigacji nie warto, al nie czyta mi też wszystkich płyt CD a tego akurat używam ( dostep szybszy niż do zmieniarki).

Poza tym to ja raczej traktuje to jak hobby i lubię mieć eszystko perfect :-)

Sam laser to koszt ok 60zł więc raczej go zmienię tylko muszę wiedzieć czy bardzo sie będę wkurzał...

Chciałem też z ciekawości wypróbować jak działa ta nawigacja.

Jej funkcjonalność bez dotykowego panelu jest raczej niska.

używałem jej wracając z Niemiec tuż po zakupie, i sterowanie pokrętełkiem jest ok. Na autostradach chyba się nie pogubi. Niemiałbym zaufania na tzw. "landówkach" i w miastach.

A próbowałeś na razie np. płytę czyszczącą?

A czytałeś ten temat:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

?

Niby dotyczy CD70 ale może rzuci Ci trochę światła na zagadnienie. Myślę, że "bebechy", aż tak się nie różnią

Edytowano przez kretoslaw

Dzięki za naprowadzenie na ten poradnik.

Laser jest inny ale jest to obiecujące.

Co do czyszczenia to nic nie dło.

Niestety nie mam oryginalnej płytki mapy ( chciałem kupić ale nikt nie odpowiedziała), w sumie najlepiej byłoby porzyczyć oruginalną i sprawdzić.

Wypalane nie działają.

Orygnalne CD audio działają

To może nie wina lasera tylko tych płyt właśnie?

Pytałeś w swoim regionalnym dziale czy ktoś nie ma płyty org. żeby tylko wsadzić i sprawdzić czy czyta?

A jeżeli nie znajdziesz takiej osoby, a będziesz jechał przez Toruń to zapraszam. Mam oryginalne Niemcy i wypalane (przez poprzedniego właściciela) Włochy.

Najwyraźniej jest potrzebna jakaś specjalna technika wypalania lub odpowiednia płyta. Z tego co sam się dowiadywałem na ten temat to bardzo istotne jest ustawienie jak najniższej prędkości wypalania (x2; x4 max)

Wiem , że trzeba wypalać powoli :-), ale nic z tego.

Na razie nie znalazłm nikogo z mapą.

wymieniałem laser w DVD90. Kwestia, czy się opłaca czy nie jest indywidualna

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> mi laser przestał czytać podczas wgrywania języka i nie miałem wyjścia.

koszt lasera ok 130zł i 1-2h roboty. czyta teraz wszystkie płytki i to szybciej. mapa Polski i EU jest do znalezienia 2014/2015, działa skromnie w porównaniu np do automapy ale do celu doprowadzi.

No to miałeś pecha, upgrade to najgorszy moment na awarię.

Ja też wymienię choćby dla rozrywki jak mnie żona wykurzy do garażu :-)

tak jak mówisz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> tylko chce płyty i nie da się nawet wyłączyć...
odnośnie szybkości wypalania i jakości czytania to może dla słabego lasera to ma wpływ ale po wymianie już nie ma z tym problemu. typy lasera w DVD90 są dwa, opisałem to dokładniej w jakimś innym temacie na forum. bezproblemowo do kupienia na necie. można się pokusić o wymianę od razu w odtwarzaczu CD - koszt ok 40-50zł

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> u mnie akurat działa dobrze więc nie ruszałem

Ktoś wie jakie oznaczenie ma laser głównego napędu CD oraz laser zmieniarki w NCDC 2013?

Cześć.

Nie wymieniłem jeszcze swojego lasera i nie mogę ostatecznie potwierdzić cz laser który kupiłem jest OK a brak jest symbolu na samym wyrobie.

Niemniej jednak w napędzie nawigacji jest RAE0142Z witch IC (czyli z układem scalonym)

Pamiętaj o przecięciu zworki w taśmie elastycznej!

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. Z tego co mi się udało doczytać, laser przy zmieniarce ma oznaczenie KSS-601A, jednak nigdzie nie można takowego zakupić. Pozostaje jedynie szukanie używanej zmieniarki lub całego radia jako dawcę lasera. Prawdopodobnie od CCR 2006 powinien pasować cały mechanizm, a to radio jest dużo tańsze od tych z serii NCDC.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.