Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
polkij1

Wycie skrzyni biegów f18

Recommended Posts

Witam

Od pewnego czasu co jakiś czas na biegach 1,2 i 5 słychać wycie skrzyni biegów. Jest jest to cały czas. W trasie jadąc na 5 wycie jest powiedzmy przez kilka/kilkanaście km i koniec z tym. Czy to np. synchronizatory czy coś innego ?Nie mogę dokładnie zdiagnozować korka wlewu oleju do skrzyni f18- Vectra B 2.0 16v, a chcę uzupełnić ew. niski stan oleju. Proszę o pomoc.

Ps. Czy stosowaliście ceramizer do skrzyni biegów i jak to działa (w sensie nie jaka istota, tylko czy działa)?

żadnych ceramizerów, sprawdzić stan najwyżej dolać.

Dyfer sie sypie.

a więc trzeba jeździć tak jak jest, bo to zbyt kosztowna impreza, żeby to naprawiać

Jeśli ceramizery mają pomagać, to ja zacznę s*ać do butelek i będę sprzedawać to jako smar do przegubów.

Sprawdź czy skrzynia nie leje i ewentualnie olej dolej, bo jak sucho to szybko dojedziesz

Please login or register to see this quote.

Jak padnie skrzynia koszty tylko wzrosną...

proponuję na początek przez otwór rewizyjny sprawdzić jak wygląda mechanizm różnicowy, spuścić olej i sprawdzić czy nie ma w nim opiłków metalu. Nie jestem znawcą tematu ale przerabiałem padniętą skrzynię F18 i w mojej ocenie kończy się mechanizm różnicowy.

Nie zwlekałbym z czekaniem aż padnie. Koszt wymiany skrzyni nie jest niski ale lepiej zrobić to zanim się rozleci i zrobi więcej szkód.

Może znawcy tematu się też wypowiedzą....

a gdzie jest ten korek wlewu oleju ?

Please login or register to see this quote.

dolewałem ceramizera ale do silnika, pomogło. Jak szukałem info o ceramizerze to widziałem wypowiedzi osób które lały to skrzyni i sobie chwaliły, poszukaj na forach to powinieneś coś znaleźć