Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

illu

Wymiana sprężarki klimy - DTi

Recommended Posts

Czy ktoś sam wymieniał sprężarkę klimatyzacji w VB 2.0 DTi ??

Myslę czy sam jej nie wymienić, ale od spodu mało miejsca z góry pompa i inne rzeczy więc zastanawiam się jak ją wyciągnąć ?? Demontować zdeżak i chłodnice ?? ostatnio jak mi ją mechanicy wymieniali to raczej tego nie robili, więc pewnie jest jakiś inny myk. Jeśli ktoś to robił proszę o informację. Szukałem podobnym tematów ale nie znalazłem dotyczących silnika 2.0 Dti a tam trochę ciaśniej jest.

Dzieki za wszelkie informację.

ja wymienialem tylko ze w benzynie, i sprezarke ladnie i bez problemu wyciagnalem gora, bo dolem ni cholery nie chciala wyjsc.lecz po drodze trzeba rozebrac kilka zeczy, a to juz bedziesz widzial/wiedzial jakie jak zajzysz pod maske.

Wszystko fajnie tylko w DTi jest dużo ciaśniej, dzięki za info czekam na kogoś kto to robił w właśnie w nim.

Osobiście tego nie robiłem i nie widziałem - ale w zeszłym roku miałem wyciągana sprężarkę i z tego co patrzyłem to demontowali od dołu i tak też wydaje mi się to sensowne.

Muszę popatrzeć dokładnie, jak ostatnio tam zaglądałem to jakoś mało miejsca było i jeszcze sanki zasłaniały sprężarkę więc ewentualnie jakoś w bok i wtedy w dół. W sobotę się temu przyglądne

Ok, sprężarka wymieniona. Jakiegoś większego problemu z tym nie było. Sprężarka trzyma się na trzech śrubach. Kanał miałem, prawe koło zdjęte, zdjęcie paska, odkręcenie sprężarki, delikatnie wyciągnąłem ja w prawo i w dół i odkręciłem przewody. Nowe podkładki, przykręcenie wszystkiego, nabycie klimy i jest wszystko ok.

Edited by illu