Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

nikersik

Z18XER wibracje

Polecane posty

Witam was. W moim aucie kultura pracy silnika (Z18XER) pozostawia wiele do życzenia. Silnik jest głośny na wolnych obrotach jak ina wyższych. Dodam że klekotania kół ZFR juz nie mam bo je wymieniłem. Co gorsze na wolnych obrotach występuja mocne wibracje które przenoszą się na kierownicę. Wibracje są dużo silniejsze po włączeniu klimatyzacji.Breloczek który mam przy kluczach w stacyjce brzęczy od tych wibracji. Zmieniałem już cewkę na nową (stara była uszkodzona), nowy napinacz i pasek klinowy, nowy łącznik elastyczny - plecionka. Poduszka przednia wymieniona - pozostałe dobre. Co ciekawe po włączeniu klimatyzacji czuć mocne obciążenie dla silnika bo obroty na chwile trochę spadną.

Błędów w zasadzie brak. jedynie P0365 (czujnik wałka rozrządu) pojawił mi się 2 razy w ciągu 2 lat.

Co jeszcze może powodować mocne wibracje. Jedyne co zauważyłem to koło pasowe sprężarki klimatyzacji i koło pasowe pompy chłodzenia ma delikatny luz ale czy to może powodować takie wibracje?

Edytowano przez nikersik

Nie jesteś odosobniony z tym problemem.

Mój post:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

No właśnie. Dziwny jest ten silnik. Mój brat ostatnio troche jeździł moja vectrą (a sam ma VC z silnikiem 2l turbo w benzynie z 2004) i dziwił się z powodu tych wibracji. Nawet jak klima jest wyłączona to mówił że czuje wibracje nawet na pedale gazu i sprzęgła. U niego tego nie ma. Czyżby w oplowskim silniku przebieg prawie 200 tyś. km to już za dużo dla tego Z18XER? Może gdzieś lewe powietrze łapie?

Kolego "_Seba_" a masz tak jak ja że jak odkręcę korek wlewu oleju na pracującym silniku to silnik nierówno pracuje i jak przytykam korek do otworu to jest wyczuwalny efekt zasysania go? Dodam że miarka oleju powoduje dokładnie takie same objawy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.