Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

nikersik

Z18XER wibracje

Recommended Posts

Witam was. W moim aucie kultura pracy silnika (Z18XER) pozostawia wiele do życzenia. Silnik jest głośny na wolnych obrotach jak ina wyższych. Dodam że klekotania kół ZFR juz nie mam bo je wymieniłem. Co gorsze na wolnych obrotach występuja mocne wibracje które przenoszą się na kierownicę. Wibracje są dużo silniejsze po włączeniu klimatyzacji.Breloczek który mam przy kluczach w stacyjce brzęczy od tych wibracji. Zmieniałem już cewkę na nową (stara była uszkodzona), nowy napinacz i pasek klinowy, nowy łącznik elastyczny - plecionka. Poduszka przednia wymieniona - pozostałe dobre. Co ciekawe po włączeniu klimatyzacji czuć mocne obciążenie dla silnika bo obroty na chwile trochę spadną.

Błędów w zasadzie brak. jedynie P0365 (czujnik wałka rozrządu) pojawił mi się 2 razy w ciągu 2 lat.

Co jeszcze może powodować mocne wibracje. Jedyne co zauważyłem to koło pasowe sprężarki klimatyzacji i koło pasowe pompy chłodzenia ma delikatny luz ale czy to może powodować takie wibracje?

Edited by nikersik

Nie jesteś odosobniony z tym problemem.

Mój post:

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this quote.

No właśnie. Dziwny jest ten silnik. Mój brat ostatnio troche jeździł moja vectrą (a sam ma VC z silnikiem 2l turbo w benzynie z 2004) i dziwił się z powodu tych wibracji. Nawet jak klima jest wyłączona to mówił że czuje wibracje nawet na pedale gazu i sprzęgła. U niego tego nie ma. Czyżby w oplowskim silniku przebieg prawie 200 tyś. km to już za dużo dla tego Z18XER? Może gdzieś lewe powietrze łapie?

Kolego "_Seba_" a masz tak jak ja że jak odkręcę korek wlewu oleju na pracującym silniku to silnik nierówno pracuje i jak przytykam korek do otworu to jest wyczuwalny efekt zasysania go? Dodam że miarka oleju powoduje dokładnie takie same objawy