Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
wysek-mk

Stuki w tylnym zawieszeniu VC Sedan

Recommended Posts

Witam posiadam Vectre c sedan z 2002 r z silnikiem 1.8 90kw Od kilku dni zaczeły dochodzić dziwne odgłosy z tylnego zawieszenia chodzi mi dokładnie o prawą stronę . Odgłosy takie jakbym woził belki z drzewem w bagażniku, które pojawiają się tylko i wyłącznie na bardzo wyboistych drogach gdzie jest ciąg ubytków w drodze. przy pojedyńczych diurach czy leżących policjantach cicho . Samochód na zakrętach zachowuje się dobrze zbieżność sprawdzana dziś byłem na diagnostyce na szarpakach nic nie zauwazyłem żadnych oznak zużycia wachaczy gum diagnosta też nic nie wychwycił . Sprawdziłem amorki mają po 74 i 78 % . Nie wiem gdzie szukac , dodam że żadne zbędne rzeczy nie walają się w bagazniku . Ja obstawiam że to amortyzator ale może wy byście mi pomogli z własnego doświadczenia ? Pozdrawiam Grzegorz

Poduszki stabilizatora sprawdzone ?

Tak poduszki sprawdzane

Jezeli to dzwiek walajacych sie luzem w bagazniku ziemniakow to beda gumy stabilizatora.Amortyzator albo amortyzatory jak najbardziej moga stukac nawet gdy maja grubo ponad 70%.

Sprawdz to energicznie wielokrotnie naciskajac tyl auta.

Energiczny nacisk tyłu auta cisza . Mimo że gumy stabilizatora nie wyglądają źle zakupiłem nowe jutro wymienię i zobaczę czy jest jakaś różnica

Właśnie od takich najtańszych spraw trzeba zaczynać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

No więc od 5 rana zabrałem się za wymianę gum stabilizatora poszło w miarę sprawnie przy okazji wykręciłem amorki sprawdziłem jak najbardziej dobre nic nie stuka w nich . Pojechałem na przejażdżkę na kocie łby i jak stukało tak stuka . Jakieś pomysły ?

A spróbuj rozpędzić się i przez kocie łby przekręcić z lekko nacisnietym hamulcem, ewentualnie trochę mocniej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wydrapane z telefonu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Za bardzo nie rozumiem o co ci chodzi ... ?

Często takie różne dziwne stuki to latające klocki w zaciskach. Ja tez taka sytuacje miałem. A jak nacisniesz hamulce to przyciszniesz klocki i może przestaną klepac ( jeśli to ich wina)

Wydrapane z telefonu

Dziwne na szarpakach nic nie było widać jednak coś mnie ruszyło i zacząłem szarpać tylnym kołem by sprawdzić banany . Znalazło się stukanie . Ale trzeba naprawdę energicznie szarpać za górną część koła by poczuć luz(przeskok) i stukanie

Jak cenowo wymiana tulejek u was wygląda? mi Mechanik powiedział że za 300 zł wymieni tulejki z oby dwóch stron .Nie za drogo ?

300 z materiałem ?

Tak ja tylko mam auto zaprowadzic

I to jest wlasnie takie sprawdzanie zawieszenia przez fachowcow.Mowia Ci ze nic nie ma a tu sie okazuje ze jest.

Wmienisz sobie latwo sam i zaoszczedzisz troche kasy.

Masz tu temat o wymianie tulejek:

Please login or register to see this link.

Tulejki Febi 78 zł za sztukę już zamówione ale jeszcze pytanie do którego nie znalazłem odpowiedzi a z drugiej strony "banana" też często się wyrabiają te tulejki ? chodzi mi o te od środka samochodu ?

Te od srodka zuzywaja sie znacznie wolniej.Jak juz bedziesz mial wszystko rozkrecone to mozesz je dokladnie obejrzec.

Tuleje wymienione z pierwszą męczyłem sie 2,5 h zrobiłem sobie przy okazji ściągacz także druga w godzinkę dzięki wszystkim za pomoc ! Temat można usunąć Pozdrawiam