Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Siemanko! Jestem nowy na forum więc witam wszystkich klubowiczów.

Zastanawiam się nad zakupem pierwszego auta, wybór padł na vectrę b z lpg. Kwota jaką dysponuje to 5tys. Ofert jest mega duzo, ale jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o ocenę czy auto jest w dobrym stanie czy też trzeba je omijać szerokim łukiem.

Mam pytanie do znawców tematu: czy w dostepnym przeze mnie budżecie jestem w stanie kupić vb poliftową w dobrym stanie? Czy raczej szukać czegoś starszego?

Z góry dziękuję za pomoc.

jako pierwsze auto, to szału z moca nie potrzebujesz, proponuje 1,8
Albo 1,6 8V (X16SZR)

Z zakupem nie masz się co napalać i brać pierwszą lepszą polifotwą jak trafisz do 5 tyś.
Zostaw parę groszy na drobne naprawy które moga wyjść zaraz po zakupie.
Poszukaj ładnego przedlifta.

Na zakup chce przeznaczyć 5 tysi natomiast oprócz tego mam kwotę, którą bym miał właśnie na ewentualne naprawy.

Przy okazji mam pytanie czy ktoś z forumowiczów mógłby wypowiedzieć się fachowym okiem na temat tego auta:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Przeszukałem forum i niestety nie znalazłem nic o tym samochodzie, a może ktoś widział na żywo. Z chęcią zapoznam się z opiniami osób siedzących w temacie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez kociao

prawy tylny róg viki miała jakąś przygodę, zderzak odstaję, ale auto ma 14 lat nie zapominajmy o tym.
Dużo lepszym w tym przypadku byłby silnik 1,8 niż ten 1,6 16V ponoć bardzo lubi olej.

Dzięki Crazy za opinie.

Jeśli chodzi o silnik to też skłaniałbym się bardziej do 1.8 bo jednak autko trochę waży i motor ma co ciągnąć, więc wydaje mi się, że 1.6 może być przez to bardziej wyeksploatowany. Zobaczymy, może nawinie się coś lepszego, nie ma się co spieszyć. Już wiem do kogo będę uderzał o porady. Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Lewa strona też odstaje.

Po tych zdjęciach to nic ciekawego nie można powiedzieć, kierownica ładnie wytarta, mieszek też nie lepszy.

Hokej gdzieś się zawieruszył.

Montaż wlewu gazu pachnie mi Holandią.

Nikogo za rękę nie złapałem, ale przebieg bardzo podejrzanie niski, 12000km rocznie, od 5 lat gaz....

Kolega ma do tej pory 1.6 16v i nie bierze mu oleju, jeździłem tym kiedyś i nawet w kombi daje radę.

Na pewno 1.8 lepszy, ale ja skłaniałbym się ku 2.0 - x20xev. 20 kucy więcej, spalanie praktycznie to samo.

Ale czy to będzie 1.6 czy 2.0 to i tak będą wyeksploatowane silniki i zamiast patrzeć na pojemność i KM trzeba patrzeć na stan techniczny.

Do tego ma wgniotkę na błotniku tylnym oraz przód żle spasowany nie.

A pod maską urwany uchwyt wtyczki wiatraka oraz urwany uchwyt od chłodnicy.

Za 5 tyś może i można kupić VB ale żeby był to w miarę zadbany egzemplarz to będziesz musiał się trochę najeździć i naoglądać.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Mówisz o polifcie czy przed?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Przy tym budżecie, to tak jak napisał Michał, swoje kilometry musisz zrobić, bo Vb to niestety już dość wiekowe auto i ciężko o ładną sztukę, ale nawet jakbyś miał 10 tysi na furę to i tak pewności nie ma, że trafisz na super sztukę.

Tu na forum ktoś zawsze wychwyci jakiś defekt, ale nic nie zastąpi oględzin. A przy autach 18to czy 15to letnich to już jakichś wielkich różnic nie będzie.

Szukaj czegoś w promieniu 50km na dzień dobry, może się uda nie stracić kasy i nerwów, jak podczas wycieczki przez pół Polski.

To jeszcze raz ja.

Znalazłem kolejną Vectrę, która mnie zainteresowała.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Z góry jeszcze raz dziękuję za opinie.

Wygląda ok, jechać oglądać

VB to motor 1.8, szukałbym przed lifotwej, ostatniej. miała bardziej trwały motor 1.8 x18xe lub 2.0 x20xe. ja dziś swoją oddałem szwagrowi, 1997r., te autka trapi kilka problemów - pękający kolektor wydechowy, pękające szpilki od kolektora (mi pękły), puszczający płyn hamulcowy wysprzęglik no i ruda.

moja miała 256 tys km 60 tys na LPG, silnik cud malina mobil 5-50 i małe dolewki między wymianami, coś koło 100ml na 15 tys km. wada to puszczający wysprzęglik, ruda, mimo, że nie była bita lub tłuczona, i szpilki kolektora - których mechanik nie podjął się wymienić

auto taniutkie w eksploatacji, części tanie. 5 tys. zł to nie majątek, a 1.6 sobie odpuść.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.