Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

darwin4

Zapaliła się kontrolka samochodu z kluczem

Polecane posty

Dzisiaj podczas ponad 500 km przejażdżki moją Vectra C z 2008, na około 400 km zaświeciła się kontrolka samochodu z kluczem. Po przejechaniu 50 km zgasła.

Wczytałem, że tak się dzieje w momencie kiedy do filtra paliwa dostanie się woda. Czy i tak mogło być u mnie?

Posiadam wersję Vectry 1.9 CDTI 150 KM.

Wyruszając temperatura powietrza na zewnątrz wynosiła 30 stopni C, podczas jazdy, po przebyciu około 250 km było już 32,5 stopnia C. Gdy się zaświeciła kontrolka, był już wieczór i temperatura spadła do około 18 stopni C. Całą drogę była włączona klima. Zdziwiło mnie to, że kontrolka sama przestała świecić.

Aha, spalanie wzrosło znacznie w momencie kiedy się świeciła. Gdy zgasła, znowu chwilowe spalanie wahało się koło 5 l/100.

Jeśli to filtr, jestem w stanie sam go wymienić? Niestety, ale jest już ciemno i nie jestem w stanie pogrzebać pod maską, a jutro jadę w trasę służbowym samochodem, dlatego zwracam się z tym pytaniem na forum.

Jeżeli mówisz że woda w filtrrze paliwa to wlej do baku trochę benzyny,albo jak chcesz się grzebać to pod filtrem paliwa jest kurek do spustu wody.jak się nie myle na klucz 10.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie wydaje mi się że woda wywala tą kontrolkę (pasuje odczytać błędy )

W instrukcji wyczytałem że silniki wysokoprężne mogą wyrzucać taki komunikat (kontrolka świeci).

Słyszałem, że przynajmniej raz w roku powinno się wymieniać ten filtr. Szczególnie po zimie.

Co by mogło być tego przyczyną? Wyższe spalanie było wtedy kiedy kontrolka się świeciła...

W jaki sposób mogę sam odczytać błędy?

Jeżdzę mało wymieniam co 2 lata,po roku eksploatacji był czyśćiutki.błędów sam nie odczytasz,podjedz do kogoś kto ma op-coma.

Zanim przejadę się na komputer i zapłacę... szukam sam możliwości naprawy tego błędu...

Może to DFP? Tylko jak w Vectrze wymusić "ręcznie" wypalanie?

Tak jak wspomniałem, zastanawia mnie to, że komunikat znikł sam, a spalanie wróciło do normy w momencie zgaśnięcia kontrolki...

Recznego wypalania nie wymusisz,tylko komp.Ale to nie jest zalecane,wypalałem u kolegi wierz mi szkoda silnika.Może być to dpf,podczas wypalania złapał jakiś błąd.Proces się zakończył,błąd znikł.

Zastanawiam się też czy rezerwa i tankowanie na full zwykłego diesla, nie mogło być przyczyną tego problemu... Mam jeszcze do przejechania na tym paliwie 600 km. W przyszłym tyg myślę że zrobię 250 i zatankuję np Vervy do pełna (przed trasą znowu 500 km). Może wtedy poczuję różnicę. To że spalanie było wyższe podczas błędu, to swoją drogą - ale wydaje mi się że przez chwile też był trochę zamulony podczas wyprzedzania. W sumie szybkie wyprzedzanie miałem tylko jedno, większość trasy na tempomacie z równą prędkością. W przyszły week przetestuje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> chodź nadal mnie męczy filtr paliwa.... Może też oklej jest do wymiany. W ciągu ostatnich 3 miesięcy zrobiłem ponad 4 tys tym autem.

szczerze wątpię że to woda w filtrze

a tymbardziej nie jest to kontrolka od oleju

tylko komp ci powie co jest niestety nie tak

Kupiłeś stosunkowe nowe auto naszpikowane elektroniką. Diagnozę problemów zaczyna się od odczytania błędów komputera - skoro auto Ci zgłasza co go boli.

Wszelkie domysły i wróżenie w fusów jakie uprawiasz nie ma sensu. Ale też nikt nie każe Ci jechać do ASO i płacić 150 zł.

Podjedź do kogoś z forum z twojej okolicy.

Dzwonilem do dwoch serwisów gdzie można odczytać błędy z komputera. Poinformowano mnie że jeśli kontrolna już się nie swieci i nie będzie swiecila, to nie odczyta błędu. Aktualnie się nie święci...

Jeśli tak ci piszą/mówią to ich omijaj bo pojęcia nie mają albo taki sprzęt do odczytu błędów posiadają

na pw sobie zobacz do kogo najlepiej jechać

Błędy są zapisane w pamięci przez jakiś czas.

chyba na zawsze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dopóty nikt nie skasuje to zostaną

W sumie to nigdy nie sprawdzałem, w VB na pewno kasowały się po 30 uruchomieniach silnika, oczywiście pod warunkiem, że już nie występowały.

po iluś tam uruchomieniach auta plus po jakimś czasie znika błąd tylko z deski a zapisany jest cały czas przynajmniej w vectrze c bo ja znowuż b nigdy nie podpinałem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W instrukcji jest coś takiego "Miganie kontrolki po włączonym zapłonie oznacza usterkę w układzie imobilaizera" - mi nie miga, odpada

"Jeśli po włączeniu silnika świeci się kontrolka, wystąpiła usterka w układzie elektrycznym silnika lub skrzyni biegów, bądź też w filtrze paliwa silnika wysokoprężnego znajduje się woda"

"W razie wystąpienia usterki w układzie Easytronic, zapala się lampa kotrolna" - u mnie skrzynia manualna. Podobny problem jest opisany jeśli się posiada skrzynię automatyczną.

"...jeśli kontrolka zapali się i po chwili zgaśnie, można ten fakt zignorować"

"Zaświecenie się lampki kontrolnej może również sygnalizować obecność wody w filtrze paliwa w przypadku silników wysokoprężnych Z 19 DTL, Z 19 DT i Z 19 DTH", "W przypadku wyjątkowo niesprzyjających warunków eksploatacji pojazdu np. wysokiej wilgotności powietrza (zwłaszcza w obszarach nadmorskich), bardzo wysokich lub bardzo niskich temperatur zewnętrznych, oraz dużych różnic pomiedzy temperaturą w dzień i w nocy, filtr należy sprawdzać z większą częstotliwością"

kontrolka z kluczem ogólnie informuje prawie o każdym błędzie w silniku i czasem nie tylko silniku

wiec szukanie przyczyny bez kompa to tak jakbyś podszedł do stodoły i w sianie szukał igły

zaglądnąć możesz ale żeby była woda w lecie w filtrze paliwa to naprawdę musiałbyś mieć pecha

Pomyślałem o szybkiej zmianie temperatury, czyli z 32 na 16. Może wtedy coś tam zaczęło parować. Albo filtr stary.. Vectre posiadam od lutego. Filtra paliwa jeszcze nie wymieniałem, a kiedy był wcześniej wymieniany? Nie mam pojęcia.

Najbardziej dziwi mnie fakt, że usterka zniknęła po przejechaniu 50 km, kiedy klima już była wyłączona.

,

czepiłeś się tego filtra...

po prostu go wymień ale kontrolka tak jak wyżej napisane raczej nie jest od niego

wizyta na kompie na pewno wyjaśni przyczynę

nie musisz jechać do serwisu - zajrzyj na forum oddziałowe to znajdziesz kogoś kto podepnie opcoma

ps. pewnie też nie wymieniłeś rozrządu i oleju po zakupie

Rozrząd był wymieniony w listopadzie 2014, razem z olejem. Filtr paliwa w 2013 :/ W sobotę jadę wymienić olej i filtr paliwa.

Czepiłem się filtra to prawda, ale tylko dlatego że wszystko co jest napisane w instrukcji, bardzo przypomina objawy jakie zaistniały podczas mojej podróży.

byłbyś chyba pierwszy na tym forum z ta kontrolka z powodu wody w filtrze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> (na 95% chybiona diagnoza )

Wymień filtr - w rozrachunku wyjdzie Ci podłączenie do komputera + cena filtra. Zamiast sam komputer - bo jak napisał xpirat - na pewno to nie to.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.