Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

NemeSis81

Odbijająca się deska rozdzielcza w przedniej szybie

Polecane posty

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak sobie radzicie jadąc w słoneczny dzień pod słońce.

Poradźcie co robicie by ten francowaty reflex zlikwidować (nie mowie tu o poradach typu połóż sobie kocyk na deskę)

Wczoraj przez półtorej godziny jechałem pod słonce i masakra jakaś jest to wręcz niebezpieczne ;/ Fotel opuściłem na minimum i w pozycji pól leżącej ze zwinnością antylopy prowadziłem patrząc jak niemiecki maszynista jakiegoś czołgu w szczelinie (w której nie odbijało się światło ) zaraz nad nawiewami ;/

Przyznam ze samochód utrzymuje w stanie czystości wiec siła rzeczy i deska jest "naplakowana" ale nawet "plak mat" mało daje bo to Ku.... dalej się odbija;/

Jak sobie z Tym radzicie? bo czeka mnie trochę kilometrów i chyba będę wymagał kołnierza ortopedycznego ;/

To skomplikowane i dosyć trudne, wymaga nakładu czasu i pracy... załóż okulary przeciw słoneczne

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Najlepiej bardzo ciemne, reflex zginie i lans że cho cho

W ostateczności możesz palić ruskie szlugi w samochodzie to nie tylko reflex zginie ale i widoczność hehe

Haahahah

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> szlugi odpadaja , okulary no cóż nie każdy lubi , równie dobrze mogę w słoneczne dni nie wyjeżdżać z garażu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Drogie i pracochłonne -pewnie myślisz o "flockowaniu"? może ktoś coś mniej radykalnie się pozbył tego ?

Nie chodzi o to czy lubisz czy nie, chcesz bezpiecznie jechać to nic innego nie wymyślisz. Są niby jakieś płyny do mycia szyb anty refleksyjne, jest też płyn przeciwko zaparowaniu szyb w zimie który też trochę matuje szyby ale i tak jak słońce pizga to bez ciemnych bryli śmigać jest źle. Ja w brylach ganiam bo bez mnie zaraz głowa boli, możesz popróbować płyny do mycia ale to raczej nie wiele da.

Trochę mniej Plaku lej na tą deskę to nie będzie sie tak odbijała w szybie.

No to chyba faktycznie będzie trzeba okulary założyć;/ bo też łeb boli właśnie;/ Plaku matowego leje minimalnie i prawie w ogóle go nie widać ;(

Okularów nie lubię, słońca w oczy nie lubię. A problemu takiego jak Ty raczej nie mam... I tak myślę w czym tkwi problem... Deskę też psikam matowym plackiem. Może po psikaniu nie przecierasz deski szmatką? Druga sprawa: ile masz wzrostu? Bo napisałeś, że jechałeś w pozycji leżącej - a to chyba jeszcze pogorszyło to co Ci przeszkadza! Mam 180cm i fotel też mam na maxa w dół ale nie jeżdżę na leżąco! Odbicie tworzy się wtedy gdy kąt patrzenia jest duży - czyli za nisko siedzisz moim zdaniem. Usiadz normalnie, tak jak należy a powinno być OK. Albo jedź wieczorem na wschód a rano na zachód :-D

Nie należę do niskich i też nie rozkładam sie w fotelu ale rzeczywiście ta deska czasem nieźle sie w tej szybie odbijała.

Użyj dobrego APC na to np. Poorboy's World Natural Look Dressing i bedziesz miał ładną matową deske i nic nie będzie cię odbijać a nie używacie jakichś plaków

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Swoją drogą dziwne że na forum nie ma specjalnego działu z kosmetyką aut a napewno by sie taki przydał

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

O super , poszukam tego ustrojostwa i dam znać jak efekt

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Okulary przeciwsloneczne spolaryzowane, leczy wszelkie reflexy, zawsze mam w samochodzie

wysłane ze smartfona przy użyciu smartfona

Mogę śmiało powiedzieć , ze pozbyłem się blasku na górnej części deski rozdzielczej i dalej g**no to daje ;/ stad niestetty okulary zwitały na moim nosie ;/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.