Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rakos94

Czy ładowanie jest za niskie ?

Recommended Posts

Witam !
Co powiecie o ładowaniu

- 13,5 (klima - max + światła mijania + radio + halogeny przeciwmgłowe + światła drogowe )

- 13,7 (klima max + światła mijania + radio)

- 14,0 (światła mijania + radio)

1. Rozumiem że jeździć można ale aku jest niedoładowany do maxa ?

2. Co może być przyczyną bo większość postów dotyczy całkowitego braku ładowania a nie lekkiego niedomagania

*ładowanie mierzone na alternatorze było o 0,1 lepsze w każdym "teście" a ładowanie z akumulatora jest podobne do tego z komputera +/- 0,05

3. Jakie są "książkowe" wskazania do ładowania w VC ?

Po mojemu jest ok.

Mierzyles ladowanie na wolnych obrotach? Czy jak silnik ma wyzsze obroty to nie laduje wiecej?

Prawidłowe ładowanie (książkowe) to 13,8 -14,5. Twoje według mnie jest prawie prawidłowe, jeśli z radiem i światłami ma 14 to bez obciążenia ma pewnie 14,3-14,5. No i sprawdź aku bez ładowania - jeśli ma ok 12,5 to wszystko jest ok. Na koniec jak kolega Matosław napisał niech ktoś pociśnie gaz a Ty sprawdź czy zwiększając obroty ładuje mocniej. Reasumując imo wszystko jest ok

Please login or register to see this quote.

Do pełnego obciążenia brakuje jeszcze podgrzewania tylnej szyby

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie miałem niby dobre ładowanie, coś jak u Ciebie. Ale jednak nie było dobre! Po ponownym zakuciu kabli do klem mam książkowe: pełne obciążenie to 14,0-14,1 a bez obciążenia 14.4.

Dokladnie.Warto by bylo sprawdzic polaczenia kabli.

Sprawdzę jeszcze przy 2 k jakie jest na aku ale w ukrytym menu nie ma różnicy jakie są obroty bo ładowanie nie rośnie max o 0.1 czyli nic. Mi się wydaje troszkę za małe ale może przesadzam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wysłane z mojego szajsunga

No właśnie za małe - a to w dłuższym czasie powoduje problemy. Klemy śniedzieją, grzeją się (!) i połączenie coraz słabsze - więc grzeją się bardziej. I koło się zamyka. Pewnego dnia nie odpaliłem. Pomiary były mylące - dwa razy robione i dwa razy w miarę OK. I przez to nie wiedziałem od czego zacząć.

Tylko ze tak klemy i przewody masowe te co są na widoku były robione około 1.5 roku temu no może rok bo strasznie skakało napięcie od 13.2 do 14.5 i wtedy wszystko było wymienianie ale w końcu okazało się ze to regulator.

A powodem niższego ładowania może być dioda albo coś w altku czy nie bardzo ?

Wysłane z mojego szajsunga

jak już to regulator wszyscy wkładają słabszy niestety jak oryginał

no i mam po probleme, no po części...

1. ładowanie na niskich obrotach jest takie jak pisałem.

2. ładowanie na 2k obrótów jest idealne 14,0, !! ale ! ! komputer mnie oszukuje, bo wtedy kiedy na aku jest 14,0 to na kompie dalej pokazuje 12,7-13,3 na włączonym wszystkim po za tylną szybą

3. ładowanie przy 2k spada o 1V gdy do wszysrkigo dorzucę tylną szybę ... ;/

ale najbardziej nurtuje mnie dlaczego na kompie pokazuje co innego niż miernik przy gazowaniu (wkońcu ktoś był pod ręką żeby mógł pogazować

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

czepiacie się

1.9 mają poniżej 14 - to raczej norma

wystarczy forum poczytać