Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

CineQ

Nowy czujnik parkowania i dalej problem z działaniem

Recommended Posts

Witam

Padł mi z tyłu w kombi jeden czujnik parkowania i zakupiłem nowy lecz jest problem.

Na początku jak padł jeden nic nie działało. Zakupiłem nowy i przód zaczął działać lecz tył niee, kontrolka miga i nie działa ? czy to muszę jakoś programować czy coś czy jednak nowy walnięty

a błędy sprawdzałeś/kasowałeś po założeniu nowego czujnika ?

tak błędy skasowane i ponownie się już nic nie pojawia

widocznie czujnik chyba jest walnięty bo co innego mogło być. Stary jak nie działał był błąd kontrolka się świeciła nowy jak jest to błędu nie ma a kontrolka miga i dalej nie działa

Please login or register to see this quote.

skasuj błędy i zrób rundę po czym odczytaj błędy a ci wyskoczą co jest grane

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ok jutro zrobię rundę i zobaczę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale to możliwe, że dopiero np. po przejechaniu się jakieś błędy wyskoczyły a nie od razu gdy wepnę nowy czujnik skasuje błędy i ruszę ?

Tak, centralka caly czas monitoruje czujniki, pod kątem uszkodzeń , zabrudzeń czy ich blokady przez przedmioty obce. Jezeli miga kontolka to na 1000% musi być jakiś błąd czy czujnika, czy uszkodzona wiązka. Jest tez opcja ze czujnik się "Zablokowal' bo widzi przeszkodę ale wtedy wystarczy zrobić kilkaset metrów i wszystko się wyzeruje.

ok przejechałem się i po czasie pojawił się błąd:

B0958-06 obwód tylnego lewego zewnętrznego czujnika parkowania otwarty lub napięcie za niskie

ten błąd pojawia się tam gdzie jest czujnik wpięty więc albo prawa strona albo lewa itd.

zewnętrzny czujnik po stronie europejskiego kierowcy ci szwankuje (kostka/kab le/czujnik do sprawdzenia

zmień czujnik stronami i wyjdzie

Edited by xpirat

B0961 - Obwód tylnego prawego zewnętrznego czujnika parkowania Otwarty lub napięcie za niskie
(06) - Obecny

dałem na drugą stronę i ten sam błąd ale z prawej strony

czujnik w kosz

Nowy czujnik to jest. Pojadę jutro i go oddam niech sobie w buty wsadza.

Nowy czujnik był nowy czy jakaś używka ?? Ostatnio brałem 8 czujników fabrycznie nowych z allegro i wszystkie działają idealnie. Co dziwne wielu sprzedawców ma używki po 80-100zł a nowe są po 55.

nowy nowy. ale w jakimś sklepie z allegro. jestem na małym urlopie niedaleko Krakowa i go odebrałem osobiście. jutro wracam do Gdańska to pojadę przez Kraków i wymienię ten czujnik albo oddam i tyle

Edited by CineQ

Niech wymienia ci na inna sztukę, możne jakaś padlina się trafiła. Mogę ci podesłać na PW link do tych co ja kupiłem i wszystkie mojej są OK a sprzedawca miał ich coś kolo 1000szt.

W drodze powrotnej do Gdańska podjadę do Krakowa wezmę nowy i na miejscu podłącze i posprawdzam