Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

zmien

Z22SE nie chce zapalić VC

Polecane posty

Stała się rzecz straszna. Pierwsza usterka od 3 lat

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Moje auto przyjechało do domu normalnie, a teraz już nie chce odpalić. Ponad pół zbiornika paliwa jest, myślałem, że pompa, ale na gazie "awaryjnie" też nie chce odpalić.

OP-COM nie pokazał żadnego błędu.

PS: nie mogę znaleźć opisu bezpieczników do VC przedliftowej.

Co sprawdzić jeszcze oprócz tego czy jest iskra? Auto normalnie kręci czuć paliwo.

Nawet momentami jakby chciał załapać obrotomierz podskakuje tak do 900 obrotów i zdycha.

EDIT: Znalazłem błąd OTWARTY OBWÓD SENSORA WYBITEJ SZYBY, ale po skasowaniu nic się nie zmieniło.

Edytowano przez zmien

weź jej na chwile odłącz aku, może dużą zwieche komp złapał.

Wystarczy minusową klemę?

może być, byle prąd zgubił na chwile.

Nie pomogło

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie chcę Cię martwić,ale objawy wskazują na uszkodzoną pompę paliwa

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie odpalił by na gazie ?

Masz może fabryczny alarm?

Ja mam sprawne auto, a też kiedyś na testu chciałem odpalić auto awaryjnie na gazie po nocy i nie odpaliło. Odpuściłem po 2 próbach.

A jeździ normalnie na gazie i benzynie. Także nie obstawiaj to za pewnik.

Tak mam alarm. Jarek dokładal. Też myślę o pompie paliwa, ale to nieodpalanie na gazie mnie trochę zbiło z tropu.

właśnie zależy to od stera gazu prawdopodobnie bo są wersje odblokowane zablokowane i tylko 3 odpalenia ustawione potem się blokuje

Mam LPGTECHa.

Iskra jest... także jutro wyjmuje pompę paliwa. Zastanawia mnie tylko ten brak odpalania na LPG.

Może masz brak możliwości odpalenia na gazie albo mechanik nie włączył w sofcie takiej możliwości.

Na przyszłość sobie to uaktywnij jak jest taka możliwość

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam włączone

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a wczesniej nie odpalałęś na LPG ? nie które sterowniki dopuszczają tylko 3 odpalenia, chyba, ze resetowałeś to.

Program LPGTECH pokazuje, że awaryjne odpalanie było 1 raz.

w przedniej części silnika masz zaworek z kulką na przewodzie paliwowym, wciśnij go jeśli będzie tam ciśnienie to pompa jest dobra, spróbuj jeszcze odłączyć wtyczkę od cewki włącz i wyłącz zapłon podłącz wtyczkę i spróbuj odpalić mi to kiedyś pomogło.

spróbuj zresetować i odpalic na LPG

Ja własnie walcze z podobnym problemem jutro jarek ma do mnie przyjechac i wymienic cim bo niby jak kolega czytal bledy w ecu to cos tam z nie czytaniem pestki imo bylo okaze sie jutro .a moze czujnik polozenia walu byc u ciebie podobno podobne objawy i tez niekiedy bledu nie ma

A jak to już nie pomoże to jakieś kolejne pomysły??

takkkkk... właśnie sobie przypomniałem że też miałem tak jak ty nie odpalało ani na paliwie ani na gazie, u mnie zacięła się przepustnica musiałem sciągnąć rure od filtra powietrza do przepustnicy i delikatnie popchnąć przepustnicę żeby się odblokowała i odpalił bez problemu

Oby to było to... swoją drogą żona jeździła ostatnimi czasy więc nie "przegrzała rury" i może się zasyfiła

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

u mnie wyglądało to tak że odpaliłem przejechałem ok 30 km zgasiłem i później już tylko kręcił i nie odpalał

No to u nas było podobnie. Żona wróciła z małego wyjazdu, zgasiła auto pod domem, a później kiedy chciała do garażu wprowadzić już nie zapaliło.

Witam w klubie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Co prawda 3.2 ale już 2 tygodnie nie mogę ustalić co się u mnie dzieje, nieraz kręcę 5min plus kilka strzałów w tłumik zanim odpalę, czasem minute i do tego dwie stoję i trzymam na wolnych obrotach zanim silnik zacznie ładnie mruczeć a czasem odpalę i jadę, zero problemów. Nowe świece, cewki, podmieniony czujnik położenia wału, uszczelniony cały kolektor, sprawdzona pompa paliwa przed wczoraj wlałem stp do czyszczenia wtrysków i co? Dzisiaj odpalił od strzała ale trzeba było trzymać na gazie bo "telepało" silnikiem, pierwszy raz przełączył się w tryb awaryjny i brak mocy, zgasiłem odpaliłem ponownie i lalunia. Ale w końcu jakiś trop będzie bo pojawił się w końcu błąd tylko trzeba sprawdzić jaki

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Bano

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.