Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

opstry

czujniki parkowania

Polecane posty

Witam mam problem z czujnikami parkowania. Wymieniałem chłodnicę klimatyzacji i zdjąłem zderzak i rozłączyłem kostki od czujników. Po założeniu zderzaka okazało się że jedna kostka od czujnika się wpięła i nie działają czujniki. Po ponownym zdjęciu zderzaka i zrobieniu wszystkiego tak jak powinno być i wykasowaniu błędów zniknął mi sygnał dźwiękowy od czujników parkowania podczas włączania wstecznego biegu i jak włącza się ręcznie czujniki to nie ma sygnał dźwiękowego a przed naprawą był. Czy ktoś pomoże mi pomóc naprawić tą usterkę błagam bo się dziwnie z tym czuje jak coś mi nie działa tak jak powinno. Z góry dziękuję.

może umarł któryś?

nie wszystkie są sprawne bo był podpinanych komputer i nic nie wyszło a po za tym sprawdzałem je ręcznie i wszystko działa tylko brakuje tego sygnału podczas włączania wstecznego biegu który informuje o włączonych czujnikach

ale po włączeniu czujniki normalnie działają ? tzn jak dojeżdżasz do przeszkody to pika ?

tak działa wszystko tak jak powinno. tylko brakuje tego piknięcia jak się załączają podczas włączania wstecznego biegu i jak włączam je ręcznie przyciskiem koło radia. nawet w instrukcji jest napisane że załączenie czujników parkowania jest sygnalizowane dioda na przycisku koło radia i krótkim sygnałem dźwiękowym a u mnie tego teraz nie ma a przed naprawa był

u mnie też nie ma piknięciu przy aktywacji czujników, nie mam pojęcia czym to jest spowodowane

A czy czasem sygnał dźwiękowy nie informuje o wadliwym działaniu czujników? + pachołek na desce jeśli któryś nie działa.
Tak jest bynajmniej teraz u mnie, bo jeden padł. Nie przypominam sobie żeby coś pikało przy włączeniu parktronica przy sprawnych czujnikach.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

U mnie tak samo. Jak miałem walnięty czujnik to faktycznie piszczało , ale jak wymieniłem i system działa to nie ma sygnału przy aktywacji czujników

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dokładnie jak padnie coś to wtedy ma pikać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

wszystko się zgadza. ale powinno być tak gdy są sprawne czujniki to gdy włączasz wsteczny bieg to krótki sygnał dźwiękowy (około 2 sekundy) sygnalizuje załączenie się czujników a później gdy dojeżdżasz do przeszkody to zaczynają pikać czyli informować o przeszkodzie. co innego jak jest któryś czujnik popsuty to na desce zaświeca się kontrolka z literka P i wtedy sygnał dźwiękowy jest cały czas ciągły i piszczy i to informuje o wadliwym działaniu parktronicu. nawet w instrukcji pojazdu piszą że załączanie się sprawnego parktronicu sygnalizowane jest za pomocą diody na przycisku przy radiu i krótkim sygnale dźwiękowym. A dodam jeszcze że mój parktronic jest sprawny i głośniki z przodu i z tyłu sygnalizujące przeszkodę też są sprawne. i dlatego nasuwa mi się myśl czy jest jeszcze jeden głośnik od tego krótkiego sygnału który sygnalizuje załączenie się czujników i może on padł i dlatego nie działa.

Napisano (edytowany)

Przy sprawnym systemie w momencie włączenia wstecznego biegu lub przycisku na desce nic nie pika. Jak już wcześniej było pisane, gdy masz walnięty czujnik albo obwód wtedy jest piknięcie i kontrolka na desce. Jeżeli wszystko działa i Ci prawidłowo sygnalizuje przeszkody z przodu i z tyłu to znaczy, że jest ok. Może wcześniej miałeś luźną gdzieś luz na kostce i dlatego pikało.

Edytowano przez mac30

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.