Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

opstry

czujniki parkowania

Recommended Posts

Witam mam problem z czujnikami parkowania. Wymieniałem chłodnicę klimatyzacji i zdjąłem zderzak i rozłączyłem kostki od czujników. Po założeniu zderzaka okazało się że jedna kostka od czujnika się wpięła i nie działają czujniki. Po ponownym zdjęciu zderzaka i zrobieniu wszystkiego tak jak powinno być i wykasowaniu błędów zniknął mi sygnał dźwiękowy od czujników parkowania podczas włączania wstecznego biegu i jak włącza się ręcznie czujniki to nie ma sygnał dźwiękowego a przed naprawą był. Czy ktoś pomoże mi pomóc naprawić tą usterkę błagam bo się dziwnie z tym czuje jak coś mi nie działa tak jak powinno. Z góry dziękuję.

może umarł któryś?

nie wszystkie są sprawne bo był podpinanych komputer i nic nie wyszło a po za tym sprawdzałem je ręcznie i wszystko działa tylko brakuje tego sygnału podczas włączania wstecznego biegu który informuje o włączonych czujnikach

ale po włączeniu czujniki normalnie działają ? tzn jak dojeżdżasz do przeszkody to pika ?

tak działa wszystko tak jak powinno. tylko brakuje tego piknięcia jak się załączają podczas włączania wstecznego biegu i jak włączam je ręcznie przyciskiem koło radia. nawet w instrukcji jest napisane że załączenie czujników parkowania jest sygnalizowane dioda na przycisku koło radia i krótkim sygnałem dźwiękowym a u mnie tego teraz nie ma a przed naprawa był

u mnie też nie ma piknięciu przy aktywacji czujników, nie mam pojęcia czym to jest spowodowane

A czy czasem sygnał dźwiękowy nie informuje o wadliwym działaniu czujników? + pachołek na desce jeśli któryś nie działa.
Tak jest bynajmniej teraz u mnie, bo jeden padł. Nie przypominam sobie żeby coś pikało przy włączeniu parktronica przy sprawnych czujnikach.

Please login or register to see this quote.

U mnie tak samo. Jak miałem walnięty czujnik to faktycznie piszczało , ale jak wymieniłem i system działa to nie ma sygnału przy aktywacji czujników

Please login or register to see this quote.

Dokładnie jak padnie coś to wtedy ma pikać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

wszystko się zgadza. ale powinno być tak gdy są sprawne czujniki to gdy włączasz wsteczny bieg to krótki sygnał dźwiękowy (około 2 sekundy) sygnalizuje załączenie się czujników a później gdy dojeżdżasz do przeszkody to zaczynają pikać czyli informować o przeszkodzie. co innego jak jest któryś czujnik popsuty to na desce zaświeca się kontrolka z literka P i wtedy sygnał dźwiękowy jest cały czas ciągły i piszczy i to informuje o wadliwym działaniu parktronicu. nawet w instrukcji pojazdu piszą że załączanie się sprawnego parktronicu sygnalizowane jest za pomocą diody na przycisku przy radiu i krótkim sygnale dźwiękowym. A dodam jeszcze że mój parktronic jest sprawny i głośniki z przodu i z tyłu sygnalizujące przeszkodę też są sprawne. i dlatego nasuwa mi się myśl czy jest jeszcze jeden głośnik od tego krótkiego sygnału który sygnalizuje załączenie się czujników i może on padł i dlatego nie działa.

Przy sprawnym systemie w momencie włączenia wstecznego biegu lub przycisku na desce nic nie pika. Jak już wcześniej było pisane, gdy masz walnięty czujnik albo obwód wtedy jest piknięcie i kontrolka na desce. Jeżeli wszystko działa i Ci prawidłowo sygnalizuje przeszkody z przodu i z tyłu to znaczy, że jest ok. Może wcześniej miałeś luźną gdzieś luz na kostce i dlatego pikało.

Edited by mac30