Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Diaksyn

Cykanie na ciepłym silniku.FILM

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam od jakiegoś czasu zauważyłem że na ciepły silniku cyka mi silnik.Mój silnik to 1.8 115 Km. Oleju nie brakuje,popychacze były wymieniane w tamtym roku w pazdzierniku bo była taka diagnoza.dodam ze rano jak zapalm auto to chodzi jakby taki diesel pozniej trochę się zagrzeje to chodzi normalnie a jak juz sie dłuzej pojeździ to zaczyna cykać jak na filmie.Co to może być? Pozdrawiam załącznik do filmiku.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez Diaksyn

U mnie co prawda w innym silniku ale cykają wtryski. Zbliż telefon do wtrysków i nagraj taki filmik. Cyba że to co innego, jeden z popychaczy może.

cykanie może być spowodowane przeskokiem isry np , na kablach , a to że chodzi jak diesel jest to wina urządzenia po prawej stronie obok akumulatora , nie potrzebne urządzenie ktore dmucha zeby silnik się szybciej nagrzał taki eko-wymysł.

to... posprawdzaj kable , cewkę i daj znać , a tym '' diesle'm się nie przejmuj.

Napisano (edytowany)

to nie mogą być chyba wtryski od gazu poniewaz gdy przełączam na benzynę te cykanie dalej jest wiec wykluczam wtryski. Cewka była wymieniana też na nową.Kable do sprawdzenia jak najbardziej. Najgorzej wkurzające jest to rano gdy benzyniak chodzi jak diesel haha ;P a może to być od kolektora wydechowego coś,urwana szpilka czy pęknięty kolektor ?

Edytowano przez Diaksyn

napisałem ci od czego chodzi jak diesel mam to samo , są proste domowe sposoby jak to usunąć z auta , jak będe w domu dam ci link.

sprawdz czy nie pekł ci kolektor wydechowy lub nie wydmuchało uszczelki pod nim....

kolektor sprawdzałem jest cały więc podejrzewam że to uszczelka pod nim się wydmuchała juz. Jakie sa koszta wymiany takiej uszczelki ? i czy duzo roboty przy tym jest ?

Napisano (edytowany)

uszczelka pod kolektor wydechowy to koszt około 20-30 zł i jeszcze uszczelka pod dwururke 10-15 zł

plus koszt usługi jesli nie bedziesz tego robił sam

roboty nie ma tak duzo jesli wszystkie sruby sie odkreca...

Edytowano przez kamil18183

Witam.Miałem identycznie,wymieniłem szklanki kolektor szpilki i dalej cykało.Okazało się dopiero po remoncie głowicy że to zawór wydechowy klepał.Silnik ten sam tylko w Astrze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.