Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

witam wszystkich, to moj pierwszy post tutaj i pewnie nie ostatni

podczas jazdy swoja vectra c (1,9 cdti 2004) słychać głośne stukanie, na najmniejszych nierownosciach w przednim prawym kole. miesiąc wczesniej zostały wymienione łączniki stabilizatora i gumy. podczas skretu w miejscu nic nie skrzypi. problem sie zaczął pare dni temu kiedy wziąłem sie za wymiane łożyska amortyzatora. wszystko zrobilem jak nalezy, ale czy jest mozliwosc ze jakos popsulem ten wczesniej wymieniany łącznik?? objawy by sie zgadzały. moge liczyc na pomoc jak dojsc do tego?? przy wymianie łożyska sprawdzałem amortyzator, sprężyny, dystans. z gory dziekuje i pozdrawiam

Cześć, witam wszystkich, mam podobny problem - najczęściej przy skręcaniu w prawo łupnie mi mocno w lewym kole - taki metaliczny odgłos - najciekawsze jest to że na postoju kręcąc kołami nic nie słychać, nic nie drży i wszystko zachowuje się normalnie, nawet na stacji diagnostycznej powiedzieli że wszystko jet w porządku

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> .

Wahacz zaczyna się odzywać, mam podobnie tylko dosyć rzadko i jeszcze muszę skręcić kołami i najechac na nierówność wtedy go słyszę.

Regeneracje wahaczy masz w innych tematach o których wiele pisano co i jak

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Zamień łączniki miejscami i już będziesz wiedział czy popsułeś.

Ale nie bardzo wiem jak można taki nowy łącznik uszkodzić podczas wymiany, no chyba, że jesteś super specjalistą :-) ?

--

nelson

No jedyne co to mogły się poluzowac ale uszkodzic nawet nie umię sobie wyobrazić

Jak stuki są po wymianie łożyska to coś źle złożyłeś.

ale co mozna zle zlozyc?? wszystkie sruby dokrecone, wszystko na swoim miejscu

Witam ponownie Szanowne grono. Ale czy ten wachacz nie wyszedł by diagnostom na "szarpakach"? U mnie również problem nie występuje zawsze, wczoraj podczas jazdy do pracy (około 50km tam i z powrotem) testowałem sprawę i ani razu nie usłyszałem takiego dźwięku. Myślę nad spręzynami, ale one chyba trzeszczą podczas skręcania? Albo łożysko amortyzatora? Trudno określić tym bardziej że za bardzo się na tym nie znam

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> .

U mnie jak pękła sprężyna było słychać jedno metaliczne stuknięcie na śpiących policjantach.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

musiał by juz być dobrze wywalony, ja wiem, że mi stuka, a na przeglądzie mi gość powiedział wszystko ok.

Też mam takie stuki ale wymieniłem już łożyska i gniazda amorów, końcówki drążków, łączniki. Ja chyba obstawiam amorek.

Napisano (edytowany)

Metaliczny sztuk na dolkach- pomacaj na postoju dno tarczy na której siedzi sprężyna amortyzatora. Czasami się kruszy kawałek sprężyny i sobie tam leży na dnie i dzwoni o blachę na dolkach

odnośnie stukow podczas skracania kół to może być łożysko w kolumnie mcpersona. Jak padło to uniemożliwia obrót sprężyny względem nadwozia. Sprężyna się skręca i w końcu łożysko puści lub obroci się razem z guma w kielichu i stąd sztuk przy skręcie, zwróć uwagę czy kierownicą nie kręci się ciężej niż powinno i czy pompa wspomagania nie wyje zbyt głośno jak skręcasz. Może też być któryś przegub na półosi to by wyjaśniał czemu stuka tylko podczas jazdy

Edytowano przez waldek1990

U mnie czasem po prawej stronie na śpiących policjantach i przy skręcie w lewo jak trafi na jakiś dołek słychać takie metaliczne uderzenie jakby walnąć młotkiem o jakiś kawał stali ale tak że czuje to walnięcie na pedale gazu. Miałem wymienione 2 tyg. temu 2 wahacze i przegub wewnętrzny po lewej stronie (po prawej rok temu) i dalej to samo . Jeszcze jedno cały czas podczas jazdy mam wibracje na pedale gazu i troche na podłodze jakby kręcić zatartym na amen łożyskiem albo jakbym jechał po sporych kamykach. Byłem u paru mechaników i nic. Nawet wybrałem się do ASO a ci najlepsi autoryzowani mechanicy powiedzieli że trzeba wymieniać po kolei całe zawieszenie (co prawda nie wzieli grosza

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) Autem da się jeżdzić ale trzaski są coraz częstsze a wibracje coraz większe i strach żebym czegoś nie urwał. Mam trzech podejrzanych 1-Podpora półosi albo przedłużka do półosi (łożysko?) 2-Jakaś poduszka 3-sprężyna (ale auto stoi równo i nie znalazłem żadnego kawałka takowej)

Drodzy koledzy jakieś sugestie bo nie chciałbym jak doradza ASO wymieniać wszystkiego po kolei aż trafie ( bo może to być ostatnia w kolejności część

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> )

mam to samo, tylko bardzo rzadko, a po przeczytaniu twojej wypowiedzi zastanawiam się właśnie, czy to oby na pewno te wahacze ?
diagnosta trzepał na szarpakach i nic.

Masz założone te plastikowe osłony na dolnych zwojach sprężyn ?

aż jutro popatrze, ale coś pamiętam, że nie bardzo :/

Te strzały to nie wahacze też tak myślałem i zostały wymienione (co prawda była już pora na wymiane) . Co do osłon na sprężyny to widać je jak się skręci koło ? Jak tak to zobacze jutro bo miałem wymianę z 3 lata temu a zaczeło walić z pół roku temu.

To zalezy jakie masz zawieszenie(jaki jest przeswit pomiedzy kolem a blotnikiem) Mysle ze jak wlozysz tam reke to spokojnie wyczujesz ta oslonke.Albo mozesz wlozyc tam komorke i cyknac fotke.

zdjąć koło i wszystko widać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kurde zapomniałem popatrzeć ale jak mnie pamięć naoczna nie myli to nie było tych osłon

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.