Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

janek71

Nie odpala

Recommended Posts

Czesc mam taki problem przed chwila wyjechałem z domu , gdy dodałem gazem nagle szarpnięcie i zaczeła spadać mi prędkość zgasiłem auto po tym juz nie odpaliło i do tego rozładowuje mi akumulator bardzo szybko , próbowałem kablami , ładowałem aku i nic proszę o poradę.

Samochód opel vectra b 1.8 16V LPG lecz jeźdzę na benzynie

Moze sprobuj odpalic awaryjnie na lpg. Jezeli sie uda to pewnie pompa pal sie posypala.

Jaką masz instalację (kontrolka pozwoli ci odpalić bezpośrednio z gazu??) Jeżeli pozwoli to na gazie musisz dłużej pomęczyć na rozruszniku (ale bez przesady) aż kontrolka przestawi się na gaz. (nawet jeżeli masz przycisk przestawiony na gaz to na początku impuls idzie z benzyny po 1-2 sek dopiero idzie gaz)

gaz uruchamia się przy temperaturze 40 chyba stopni a jak mam silnik nagrzać , zapomniałem dodać że jeżdżę na benzynie ponieważ 1 wtrysk od gazu jest walnięty. chce sprobowac teraz silniczek krokowy przeczyscic ale czy to ma coś wspólnego ? Vectra kreci normalnie , czyli to raczej nie rozrusznik.

trochę trudno będzie miał odpalić bez prądu, więc po kolei. Spróbuj podmienić aku i sprawdzić ładowanie. Rozładowuje szybko? Ile to jest? Miałeś to wcześniej?

To ze przestawia sie na lpg przy 40C nie oznacza, ze nie mozna awaryjnie odpalic, szczegolnie teraz gdy jest cieplo. Po prostu odpal na lpg i jak zaskoczy to pozwol mu sie na jalowym rozgrzac

Gorzej z tym padnietym wtryskiem...

Edited by pitor

Jeżeli ma sekwencje to nie będzie tak łatwo odpalić na gazie. Nie wiem jak to odpalić w trybie awaryjnym na gazie ale podeślij model model sterownika. (albo wygoogluj powinna być instrukcja) A auto chyba jest pod domem więc spróbuj prostownik na przedłużaczu lub kogos z kablami

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

No i daj znać (check się pali? jakieś kontrolki?)

(na starej instalacji kiedyś wyczepiał mi się dolot powietrza na wysokości łączenia do silnika, możesz to sprawdzić ale wątpię że to to)

Edited by Pasieq

I właśnie od checka należało zacząć, ale jak z pierwszego postu wynika że nie ma prądu a potem okazuje się ze kręci to trochę ciężko dojść do ładu

Kolego czytaj uważnie prąd jest , lecz momentalnie rozładowuje mi się akumulator.Na popych też nie odpalił , węże są wszystkie na swoim miejscu , moge dodać ze klema od + akumulatora nie była dokręcona , oczywiście już to poprawiłem , tylko teraz pytanie czy to mogło coś uszkodzić ? bezpieczniki są wszystkie

co do kontrolek to teraz zauważyłem świeci się akumulator , wszystkie inne gasną może to jest źródło mojego problemu ?

Edited by janek71

Hm musiałby się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy ale wina może być alternatora lub świec (ewentualnie kabli zapłonowych)

Właśnie czytam uważnie. Napisałeś że rozładowuje szybko akumulator i że próbowałeś uruchamiać z przewodów. Czy tak się robi kiedy prąd jest. Pytam po raz drugi. Co to znaczy szybko rozładowuje? Kilka dni postoju czy może kilka minut? A może kilka sekund kręcenia? Check włącza się na chwilę po włączeniu zapłonu? Pompkę słychać? Wiesz od czego wogóle jest kontrolka z akumulatorem?

Rozładowuje się po kilku sekundach kręcenia , kontrolka świeci się jak próbuje odpalić auto , wszystkie gasną ta jedna zostaje , chcek włącza się na chwile po wciśnięciu hamulca gaśnie, i z tego co wiem kontrolka akumulatora jest od ładownia

Która kontrolka świeci się podczas kręcenia? Nie chodzi o checka na midzie tylko o kontrolkę check engine

Podczas kręcenia świeci się tylko jedna kontrolka czerwony akumulator na desce nic więcej, pisałem już

A co z tum checkiem?

Pasek strzelił. Innego rozwiązania nie kojarze przy tych objawach. Dlatego nie masz ładowania i szybko wyładowuje ci się akumulator. Pewnie wspomagania też nie miałeś jak już poczułeś że coś nie tak

Edited by Pasieq

Kolego, dostałeś kilka tropów - probuj dzialac. Check na desce nie zaświeci gdy pompa paliwa nie pracuje. Objawy znam z autopsji bo obecnie jestem w trakcie wymiany padniętej pompy. A wyczerpanie aku moze byc efektem wielu prób odpalenia. Aby bezkosztowo próbować zweryfikowac pompę to dźwignij kanapę z tyłu i postukaj mocno w pompę - jest szansa że się odwiesi.

Cośnie dodałomojego postu. Sprawdź bezpieczniki za akumulatorem. Na 99% masz spalony fv6. Oczywiście może to być wynikiem zatarcia pompy