Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Val

CDC 40 OPERA - radio premium

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http%3A%2F%2Fkolobok.us%2Fsmiles%2Flight_skin%2Fthank_you2.gif&key=0ab88611f9ed169aea98d641c86053c018ac0fb626cc11ddafb49b6630fd711c" />

Edytowano przez Val
  • Upvote 3

Mam obecnie Operę Delphi Grundig nr 13204012 XR więc są też inne numery ! na zmianę mam też CD 70

Z jednym się nie zgodzę co napisałeś iż jest to CD 30 MP3 + zmieniarka ponieważ są to zupełnie inne radia a już procesory dźwiękowe są też zupełnie inne ! Te radia mają inne menu różniące się tak diametralnie iż nie mogą być te same procesory dźwiękowe. Miałem też wcześniej operę Blaupunkta oraz cd 70 i z doświadczenia powiem iż różnica w ich graniu jest kolosalna. Najsłabsze jest CD 30 MP3 i przejście na każde inne jest od razu odczuwalne w akustyce a wiem bo doświadczyłem tego u siebie, CD 70 gra słabiej od Opery Grundiga a co do różnic między Operami to jeśli są to niewielkie, i weź pod uwagę iż inna jest jakość płyt mp3 a audio cd i to słychać jak się je odtwarza. Owszem głośniki premium też swoje robią (je również zmieniłem) lecz prawda jest taka iż radia te grają inaczej i nikt nie powie iż CD30 MP3 gra tak samo jak Opera, ponieważ jest między nimi przepaść jeśli chodzi o audio ! a na co-dzień mam operę gdyż gra lepiej od CD 70 która trafia do auta na wakacyjne wyjazdy. Tak że moje osobiste odczucia są zupełnie inne zresztą myślę iż potwierdzi je każdy kto zmienił radio na Operę lub ma możliwość porównania.

Tak naprawdę to można spotkać takie radia w oplu i jakie są różnice w graniu to należałoby je porównać w brzmieniu

CD30 - Blaupunkt
CD30 - Delphi Grundig
CD30MP3 - Blaupunkt
CD30MP3 - Delphi Grundig
CDC40 Opera - Blaupunkt
CDC40 Opera - Delphi Grundig
CD60 - Delphi Grundig
CD70 - Siemens VDO

DVD90-Siemens VDO

DVD100 -Delphi Grundig

a do tego jeszcze są CD 50, CD 60 które gdy ma zmieniarkę na 6cd to jest oznaczone jako CDC80, DVD100 to CD70 z CDC40 Opera, no i podstawowe CC20 najuboższy kaseciak ! Wszystkie powyżej Opery czytają już mp3, z czego wszystkie mają z tego co wiem końcówkę mocy 4x20 jedynie Opera ma 3x20 + 2x45 i tak samo może mieć DVD100

Edytowano przez Grzegorz13

Według mnie wypisujesz jakieś głupoty, bo:

1. Wygląd menu nie ma nic do jakości grania, a tylko jest zrobiony dla wygody, bo w tych radiach sterowanie się trochę różni. Wyświetlacz jest ten sam, tylko podczas programowania radia w Techu 2 wybiera się model i wyświetlenie się zmienia w zależności od wybranego modelu. Tak więc wniosek, że skoro menu jest inne - to i procesor dźwiękowy jest inny - jest bardzo błędny.

2. Rozbierz CD 30 MP3 i CDC 40 OPERA MP3 i porównaj je w środku. Dołożona została zmieniarka, wzmacniacz, no i w menu jest więcej ustawień dźwięku.

3. Masz dwie Opery? Bo ja mam i porównywałem je na jednych głośnikach i na jednych płytach Audio CD (zresztą, nie tylko ja). Chyba że porównywałeś płytę Audio CD i płytę MP3.

4. Co do numeru - ja podałem NUMER FABRYCZNY, a ty podałeś numer GM. Każda cześć posiada 3 numery: GM, Opel i fabryczny, tylko identyfikator jest jeden. Np. ta twoja Opera ma numer GM - 13204012, numer Opel - 67 80 666, numer fabryczny - 13189439, a identyfikator - XR.

5. CC 20, CD 60, CDC 80 i DVD 100 NAVI w Vectrze nie występowały (DVD 100 NAVI występowało tylko w Antarze i Corsie D).

Edytowano przez Val

Porównywałem Opere w swojej VC z CD70 u kolegi i opera zdecydowanie lepiej gra

Nawet nie ma porównania... A jaka Opera? Blaupunkt czy Delphi Grundig?

/emoticons/default_smile.png" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" />

Edytowano przez Val

nie wiem nawet jaką mam

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czyta MP3? :mysli:

Edytowano przez Val

Nie sprawdzałem

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przy naciśnięciu na przycisk wkładania/wysuwania płyt są linijki czy kwadraciki przy poszczególnych płytach? :mysli:

Edytowano przez Val

linijki

To masz Operę Blaupunkta. A głośniki masz operowskie? 

/emoticons/default_smile.png" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" />

Edytowano przez Val

zmieniałem z przedliftowego ncdc

Taka zmiana ma sens tylko w przypadku całego kompletu. B)

Edytowano przez Val

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

To tak samo można powiedzieć że panda i lexus to to samo, bo jak rozbierzesz to obydwa mają koła kierownicę i w kołach jest powietrze

Sam fakt posiadania procesora przez radio czyni go totalnie innym modelem. Tak samo pisanie o CD30 i CD70, że to to samo. Spróbuj podmienić napędy i zobacz czy będzie działać...ułatwię NIE ~!~!

Tor audio w CD70 jest zupełnie inny niż w CD30 chociaż bebechy odpowiadające za audio są z jednej ręki szyte dlatego jedno gra lepiej drugie gorzej.

numer gm u mnie to 497 316 088 lecz zapewne jest ich jeszcze kilka a na wykazie podałem typy radioodtwarzaczy i od jakiego producenta pochodzą a jak grają należało by je porównać a na pewno nie należy wsadzać ich wszystkich do jednego worka.

Owszem miałem obie Opery i różnica jeśli była to nie znaczna a to co piszesz iż cd30 MP3 to to samo co cd70 to bzdura ponieważ jest między nimi przepaść jeśli chodzi o walory audio ! Dwa skoro menu jest inne to i soft jest inny a to już wystarczy by inaczej grało, wyświetlacz nie ma nic do parametrów audio . Wiem jedno cd 30 mp3 gra beznadziejnie słabo do opery jak i również cd 70, które gra ciut gorzej niż opera ! Takie są fakty i słusznie je zauważył kolego UCasch ! Poczytaj na forum wielu pisze to samo iż te modele grają inaczej i to w takim stopniu jak podałem dlatego nie stawiaj w jednej linii cd30 z cd70 bo niepotrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd ! Nie obrażaj się i podejdź do sprawy profesjonalnie skupiając się na walorach audio a nie budowie gdyż o to tu chodzi

Po pierwsze - CD 30 MP3 ma 6 głośników, a CD 70 NAVI - 9 (przy czym 2 głośniki wysokotonowe w drzwiach przednich są inne), więc już jest różnica w brzmieniu.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Po drugie - ja mam EPC i nie znalazłem tego numeru przy Operze. W ogóle, jak już napisałem, w EPC przy Vectrze jest tylko 5 modeli Oper - 4 zwykłe i 1 MP3.

/emoticons/default_pilot.gif" alt=":pilot:">

Ja się nie obrażam i właśnie próbuję podejść do sprawy profesjonalnie. A w ogóle mi chodziło o porównanie 2 modeli Oper - i na ten temat jeszcze nikt rzeczowo się nie wypowiedział, nawet kolega UCash.

Ok

tylko że zmieniłem cd30 mp3 na cd70 na tych samych głośnikach 7 tak miałem w standardzie i różnica była znaczna ! dla mnie to był szok a nie jestem wymagajacyn melomanem, a wymiana na głośniki premium z opery tylko pogłębiły tę różnicę ! Więc fakt jest taki iż cd 30 to nie to samo co opera mp3 + zmieniarka czy też + navi ponieważ te radia grają inaczej ! Nie wprowadzajmy w błąd gdyż ktoś będzie chciał podnieść poziom audio w aucie i dojdzie do wniosku iż jedynym sensownym wnioskiem jest cdc40 opera bez mp3 lub zmiana na fabryczne. Prawda jest taka iż zmiana z cd30 na cd70+antena niekoniecznie oryginalna, gdyż kupiona na allegro za 30 zł i położona za radiem też spełni swoje zadanie lub też na cdc operę spowoduje znaczny wzrost poziomu audio choć masz rację iż prawdziwe walory pokazuje tu cdc 40 opera i również masz rację iż blaupunkt gra lepiej niż grundig lecz jak dla mnie różnica nie jest już taka wielka jak między cd30 a cd 70 Dlatego należy poprawić pierwszy post z informacją iż są to takie same radia ! Rozumiesz co mam na myśli ! Dajmy szansę dla innych na poprawę niech mają świadomość iż wymiana cd 30 na inne wyższe niekoniecznie operę niesie duże korzyści jeśli chodzi o poziom audio.

Co do mojej opery to mam dane z op-coma gdzie masz rację numer sprzętu pokrywa się z tym co podałeś lecz na tabliczce są te numery które podałem

Identyfikator: 0x0505

Numer sprzętu:13189439

Nazwa systemu: CDC 40 OPERA

Numer części:13204012

Numer wersji oprogramowania: 5740D/-----

Opis systemu: DELPH0400

Kod alfa: XR

Data produkcji: 20070703

Software Freeze Date: 19.02.2007/

Edytowano przez Grzegorz13

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Wg mnie nie ma takiego podziału, spotkałem się z różnymi ilościami głośników, niezależnie od radia - 6,7,9.

Ja miałem fabrycznie NCDC 2013 i 9 głośników

Ja też. W NCDC 2015 w 2 autach zawsze miałem po 9 głośników. Myślę, że przy tym radiu tylko tyle i było.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

U mnie przy fabrycznym CD30 mp3 było 7 ! i na tych 7 po zmianie radia była kolosalna różnica w dźwięku audio, zmiana głośników na premium pogłębiła tę różnicę lecz już nie tak bardzo jak zmiana radia, wygłuszenie drzwi również znacznie zmieniło akustykę Dlatego z własnego doświadczenia powiem iż zmiana radia z cd30 na wyższe ma sens do tego wyciszenie drzwi i na końcu dobre głośniki choć fabryczne są dobre a te premium nawet więcej niż dobre. Tyle ode mnie.

Jako ciekawostkę podam iż CD30 blaupunkta ma napęd cd z góry a delphigrundig z dołu ! tak bynajmniej jest w astrach ale myślę iż podobnie było w vc a co do różnic w graniu to nie mam wiedzy i się nie wypowiem czy te radia się pod tym względem różnią jak w przypadku opery

Witam,

Panowie nosze sie z zamiarem poprawienia audio (CD30 + 6 glosnikow) . Mysle o wrzuceniu zestawu glosnikow z opery, ma to sens? Mam wrazenie ze czasami obecne glosniki sa za slabe nawet na CD30. Oczywiscie planuje tez wyciszyc drzwi. Aha i czy bez car pass'a wylogujeobecne radio OP-COMem? Dzieki za pomoc.

Bez car pasa nie wylogujesz radia.Do Cd30 nie ma sensu pchać lepszych głośników bo to prawie nic nie da .Zacznij od wymiany radia na lepsze np.CD70.CDC 40

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ciekawy temat. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz.

Dlaczego nie robiono CD70 Opera?? No bo załóżmy że mam fabrycznie CD70 NAVI, chcąć uzyskać lepsze brzmienie pasowałoby zamontować CD40 Opera. No a co z Navi i kolorowym wyświetlaczem??

DVD100 jest mieszanką CDC 40 OPERA Delphi Grundig oraz CD70/CD60 NAVI.

Niestety występuje tylko z łamanym frontem (astra, zafira) a mapy są do niczego ;(

Edytowano przez SIG_MAN

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.