Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Hunter89

ultradźwiękowe oczyszczanie klimatyzacji

Polecane posty

Dziś byłem w zakładzie który specjalizuje się w systemach klimy i ogrzewania. Pan Szef poinformował mnie, że mają urządzenie do czyszczenia klimatyzacji ultradźwiękiem. Nie pozostawia to zapachu jak zwykła dezynfekcja czy ozonowanie. Spotkaliście się z czymś takim? Jak bardzo jest to skuteczne? Czy chociaż na podobnym poziomie co dwie starsze metody? Ów Szef twierdzi że jest nawet skuteczniejsze, ale jakoś nie bardzo wierzę.

Mialem tym robione i g...o to dało

Edytowano przez dare40

Ja mam klimę manualną i do czyszczenia (raz do roku) ściągam schowek i wyjmuje rezystor (którego brak w klimiatronicu) z obudowy wentylatora, a tam mam już bezpośrednie dojście do nagrzewnicy. Psikam tam zwykłą pinką z super marketu i naprawdę zdaje to egzamin.

Witam. Moje autko jest w trakcie remontu klimatyzacji. I także będą stosować tę metodę, ale: najpierw ozonową, a następnie ultra dźwiękami (w cenie jednej). Także jestem ciekawy (efektu, tak działania klimy, jak i odgrzybiania)

To jest g warte. Popatrz na yt jak to robią: jest maszynka, coś w rodzaju ultradzwiekowego nawilżacza powietrza. Do niej wlewa się chemie która jest wciągana przez nawiew. Najlepsze jednak jest czyszczenie fizyczne parownika. Ja to robiłem za pomocą samoróbki ssawki. odkurzylem brud i spryskałem velox spray który zabija wszystko co się rusza.

tak właśnie myślałem, że może to być wątpliwa skuteczność. Dzięki za porady.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.