Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kopacz

Hamulce przód - wyją

Recommended Posts

Witam . Mam problem zhamulcami; mianowicie przy mocniejszym hamowaniu bardzo wyją, wyglada mi tona tarcze po klocki raczej niepowinny wyc?! Slyszalne jest to bardzo przy wyzszych temperaturach (20'C - wtedy po kilku depnieciu hamulca slychac wycie i hamulce slabiej dzialaja:( mam pytanie czy to beda napewno tarcze i czy jest szansa z tym cos zrobic(przetoczenie lub delikatne rzeszlifowanie na płaskoszlifie cos pomoze czy w gre wchodzi tylko wymiana tarczy. p.s dodam ze tarcze wygladaja raczej na dobre jesli chodzi o grubosc.

tarcze się mierzy a nie ogląda celem stwierdzenia czy są dobre na grubość

nagle się to zaczęło czy po jakichś pracach?

dla tarczy czy klocka temperatura otoczenia raczej nie ma znaczenia

to wycie ma jakiś związek z obrotami koła czy wyje jednostajnie?

wiem wiem źle sie wyraziłem - byly zmierzone ale to i tak chyba nie ma nic wspolnego z moi problem?!

czym dluzej przytrzymam pedał hamulca tym wycie jest wieksze.

prac zadnych nie było. problem zaczął sie pojawiac jakies 2 miesiace temu , po dłuzszej jezdzie w miescie ostatnio wystepuje coraz czesciej w trasie po pierwszych hamowaniach nic nie wyje ale juz po kilku tak:/

Edited by kopacz

Miałem tak jak przegrzałem hamulce (parę hamowań z większych prędkości) po jakimś czasie samo przeszło. Może któryś zacisk stoi i hamulce się grzeją. Obadaj czy po dłuższej jeździe któreś z kół nie jest bardziej ciepłe (gorące) niż pozostałe.

Witam . Dzisiaj postanowiłem sprawdzic hamulce po rozkreceniu nic konkretnego nie zauwazylem, nic nie zapieczone , wszytko chodzi dośc lekko :/( wytrzyscilem wszystko dokladnie co moglem nasmarowałem) jutro czeka mnie dłuzsza trasa i zobaczymy czy cos dało.