Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

playeronesk

VB 2.0 DTH problem z silnikiem

Recommended Posts

witam.. mam taki problem z moja vectra ze od pewnego czasu z jakis tydzien zacza glosno pracowac silnik, a szczegolnie powyzej 2 tys obrotow... no i wczoraj przyszedl ten dzien ze VB stanela.. wyjezdzalem pomalutku z bramy i nie zdzzylem dodac gazu i uslyszalem taki podwujny metaliczny przeskok albo pekniecie.. ale ten dzwiek byl delikatny i Vectra zgasla przy predkosci 5 km\h... po przekreceniu kluczyka silnik nie reaguje wogole, slychac tylko cykniecie pojedyncze z rozrusznika i nie chce go przelamac, na biegu nie idzie przekrecic kolami blokada calkowaita.. sciagnalem pokrywe lancuch caly... no i teraz nie wiem co dzialac? od czego zaczac moze ktos mial taka przyczyne? jeszcze sciagne miske olejawa spojrze jak wyglada od dolu.. Moze to byc przyczyna padnietej pompy paliwa VP44..? dodam ze na kompie bledu nie ma..? kiedys mi wyskoczyl blad pompy zacierajacego sie tloczka w pompie.. i nie wiem czy robierac glowice i szukac w zaworach czy to wina pompy czy moze na wale cos sie stalo... dodam ze VB ma przejechane 330 tys km moze ktos podpowie? dzieki i czekam na pomysly..

Zdejmij pasek z prawej strony silnika może coś zatarłeś a jeżeli dalej nie będzie umiał kręcić to już z silnkiem masz problemy może i wał.

pasek sciagniety, kolo pasowe nawet nie drgnie... a moze ktos podpowie jak rozpiac lancuch zebym mogl glowice sciagnac, odkrecic ta srube zebatki walka rozrzadu? i teraz bedzie problem bo bedzie trzeba kupic blok a za malo kilometrow te silniki nie maja najechane.. moze ktos ma jakis kontakt pewny, bo popatrzylem u mnie w okolicy to te bloki nie wygladaja pordzewiale i leza nie wiadomo ile..

a jeszcze jedno pytanko jakby okazalo sie ze to jednak wal to myslicie ze z glowica moglo cos sie stac zawory czy cos walniete?

kup cały silnik

a jak kupie ten silnik to nie bedzie problemu z wlozeniem do niego mojej pompy paliwa?

Jak kupisz taki sam to nie.

znalazlem problem, jest jakas zmielona blaszka siedzi miedzy czopem walu a stopa korbowodu czyli panewka poszla najpredzej nie?

Bardzo prawdopodobne. Ale to już bez znaczenia co się tam stało bo co by to nie było - nie ma sensu tego naprawiać...

zakupilem wlasnie dzis silnik od anglika, jeszcze przy mnie odpalany.. mam nadzieje ze posluzy...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> silnik kompletny pompa turbina alternator wszystko jak stal.. tylko teraz co z immo? moze ktos podpowie, trzeba programowac? czy wyrzucic immobilajzer?

ktos pomorze? wstawilem drugi silnik z calym oporzadzeniem turbina pompa itd.. przekladka... i teraz po przekreceniu zaplonu bez odpalania z pompy slychac taki dzwiek bzzzzzzzzzzzz wylacze zaplon przestaje.. ktyos podpowie?