Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

CreoIgor

Dusi pompe paliwa nie wchodzi na obroty

Polecane posty

Witam,

mój problem z vectrą polega na tym iż zgasiłem silnik i po próbie ponownego odpalenia odmówił posłuszeństwa

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Silnik nie dostawał paliwa diagnoza amatora mechanika.

Wymieniłem pompę paliwa,filtr paliwa,regulator ciśnienia.teraz odpala silnik na benzynie jak jest zimny,i w momencie próby dodania gazu obroty drastycznie spadają i gaśnie

po rozgrzaniu silnika słychać pompkę paliwa zaczyna ją dławic i bardzo głośno zaczyna pracować jakby się męczyła

Na gazie samochód pracuje równo bez żadnych problemów.

I do tego wszystkiego jeszcze nie zapala się wcale kontrolka check engine ani po przekręceniu kluczyka ani w czasie pracy silnika

Bezpieczniki sprawdzone ,proszę o POMOC

To sprawdź żarówkę. Co to za pompa założona?

Orginalna Boscha z tym samym symboelm co wymontowałem wcześniejsza nie potrafie teraz podac symbolu

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale to nówka? Jeśli używana to jesteś pewien że sprawna? Sprawdź napięcie jakie dochodzi do pompy

Napięcie jest ok sprawdzane kilka razy pompka nie jest nowa ale była przy mnie wymontowana z normalnie działającej vectry nie było żadnych problemów z dawkowaniem paliwa

stara pomka sie zatarła ponieważ nie zwracalem uwagi na to że głosno zaczela chodzic aż zdechła więc wydaje mi sie że problem tkwi gdzieś dalej takjakby pompka nie mogła się przez coś przepchac

Z tego co piszesz to zostały do sprawdzenia tylko przewody od zbiornika do silnika bo w sumie wszystko inne już wymieniłeś. Może być gdzieś przytkany lub załamany

Więc tak od pompy wychodzą dwa przewody i lecą do regulatora ciśnienia kiedy je odkręcam od regulatora i przekręcam kluczyk jest w jednym z nich w tym niżej duże ciśnienie wydaje mi się że z przewodami jest wszystko ok.

osiedlowy mechanik

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> powiedział że jeżeli nie ma kontrolki silnika wgl to gdzieś mi masa zgineła i wtryski nie działają

jest takie coś możliwe ?? i jak sprawdzić że to jest ta przyczyna bądź jej brak??

Ten regulator też pochodzi z tej samej sprawnej vectry? Dmuchnij w ten drugi wężyk żeby zobaczyć czy nie ma oporu. To jest przewód powrotny do zbiornika. Twój znajomy mechanik coś wie ale troche mało. Nieświecąca kontrolka może oznaczać np. spalony bezpiecznik który odpowiada za pompę i komputer ale jeśli się spali to nie ruszy pompa i samochód wcale nie zapali

Jaki masz poziom paliwa?

Dmucham w ten przewód i nie ma żadnego oporu slychac bombelki w zbiorniku jest okołu 20 litrów paliwa

czytałem również ze ten regulator nawet jak by był uszkodzony to samochód normalnie by odpalił tylko z obrotami by coś głupiał a ten wgl nie ma mocy nie da rady nawet ruszyc z miejsca nie ma siły ciągnąc samochodu dzieje sie tak po około 2-3 minutach po odpaleniu na zimnym silniku

To akurat może być problem z wtryskami, chociaz troche podobnie bedzie np. z zatkanym katalizatorem. Zastanawia mnie ta dziwna praca pompy o której piszesz. Napraw najpierw checka i zobacz czy są błędy

ja bym się przyjrzał dokładniej temu regulatorowi ciśnienia, pasowałoby sprawdzić cisnienie na listwie, jeśli jest za duże to pompka będzie miała ciężko i wtryski również mogą mieć problem z otwarciem.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.