Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Samaell

Subwoofer aktywny pod fotel.

Polecane posty

Mam taką wydumkę, którą chcę się z Wami podzielić oczekując rad, pomysłów, sugestii i ewentualnej krytyki;)

Dlaczego sub pod fotel?

1. Bo muzyki słucham ja a nie przechodnie (z czym bywa czasem trudno) ale na pewno nie zależy mi na drżących po okolicy szybach. Bas ma być dla mnie i pasażerów.

2. Bo z racji wykonywanego zawodu prawie zawsze mam zawalony bagażnik jakimiś pudłami, kołem zapasowym (które mnie co najmniej denerwuje - gaz w "kole") i wizja skrzynki narzędziowej, którą też często przewożę z podskakującą w środku zawartością zaburza mój zmysł "czystości dźwięku". W skrócie: dokucza brak miejsca.

3. Bo na moje umiejętności, doświadczenie i aktualny budżet zbudowanie takiego AC:

Radio PIONEER MVH-X370BT

Głośniki Hertz ESK 165.5

plus ewentualnie w/w subwoofer raczej nie powinny mnie zaskoczyć. Dodam, że w ten weekend planuję się zabrać za wyciszanie drzwi. Będąc uzależniony od dostawców sprzętu i czasu (bo nie mam pojęcia ile mi go pożre wyciszanie drzwi) montaż radia i głośników wypadnie na ten bądź przyszły weekend - stąd nie mam rozeznania jak owa zmiana zabrzmi.

4. Bo nie chcę samochodu w wersji kombi by się "pomieścić" - taka asekuracyjna uwaga;).

Co mnie gryzie?

Jest opcja umieszczenia suba w nadkolu i upchania gdzieś wzmacniacza ale przerabiałem kiedyś podobną konfigurację (skrzynia i wzmacniacz w bagażniku). Wszystko było fajnie gdy nie zasypałem wolnej przestrzeni gratami - wzmacniacz się "zagotowywał" i trzeba było czekać aż ostygnie. No i zmieniało się brzmienie. Dlatego opcja sub w nadkolu a wzmacniacz pod fotelem (by uniknąć zagotowania) raczej mnie nie przekonuje.

Nie zaglądałem jeszcze pod fotel pasażera i nie mam rozeznania ile jest miejsca i którędy ewentualnie puścić kable.

Stąd teraz moje pytania:

1. Czy są jakieś otwory technologiczne pod szynami fotela? Często fotel jest przesuwany, czasem się zdarza przewozić więcej niż 1 pasażera i chciałbym uniknąć prowadzenia kabli "pod nogami" pasażerów siedzących z tyłu..

2. Nigdy nie miałem możliwości odsłuchu AC z subem umieszczonym pod fotelem, Ma to w ogóle sens przy budżecie 500-600 zł na aktywny sub pod fotel pasażera?

Dodam, że w w/w poprzednim aucie przerabiałem opcję wymiana radia i głośników fabrycznych na "czysto" grające podpięte pod wzmacniacz z włączoną funkcją Loudness. Brzmiało ciekawie ale skrzynia z Magnatem w bagażniku była dopełnieniem brzmienia dla moich uszu;) Było to co prawda kilkanaście lat temu, technologia idzie do przodu ale wrażenia pozostały w pamięci. Stąd moja wydumka na temat dołożenia subka.

Projekt zamierzam zakończyć najpóźniej w przyszły weekend więc proszę o burzę mózgów koledzy;)

.

Zainwestuj w koło dojazdowe :-) Czy aby to na pewno wejdzie pod fotel? Tam są kanały dla nadmuchu

Zajrzyj pod fotel a temat się skończy

Dokładnie - pod fotelem znalazłem 3,7L miejsca na suba brutto czyli dla głośnika ok 2,5L, więc ciężko tam cokolwiek zmieścić i głośnik musiałby być płaski "naleśnikowaty", ale nie ma to sensu.

A myślałeś o subwooferze w tylnym podłokietniku? - Niestety nie bardzo ktoś tam potem usiądzie, ale chyba rzadko wozisz komplet?

Najlepiej jest faktycznie w lewym nadkolu zabudować a wzmaka umieścić tak, by się nie przegrzewał,ew zrobić mu chłodzenie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ten "naleśnik" ma 3,92L -

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

A na tej aukcji są przykłady montażu -

Pytanie jakie brzmienie mają tego typu suby (bo zmieścić się zmieszczą)? Czy producenci takiego sprzętu wzięli poprawkę, że gąbka w fotelu z pewnością będzie tłumić dźwięk i chodzi tylko o wyciągnięcie kasy?

Podłokietnik nie głupi pomysł i prawie nie byłoby problemu bo bardzo rzadko wożę komplet pasażerów ale zdarza mi się korzystać z tej "dziury" do przewożenia elementów "dłuższych". Zainspirowałeś mnie pomysłem. A może dałoby się coś zbudować na grodzi pomiędzy pasażerami na wysokość podłokietnika?

Dobrze rozumiem, że chodzi o wzmak schowany za tapicerką w lewym nadkolu? Moje czarne blachy, wiosna - lato - jak na moje oko co najmniej potrzebna by była mata izolacyjna. Z ciekawości zapytam: w jakiej formie można zrobić mu chłodzenie? Wymuszony obieg powietrza, radiatory, kratka wentylacyjna?

Póki co to dochodzę do wniosku, że jeśli sub nie schowa się idealnie pod fotel to przy moich wymaganiach i takiej a nie innej konstrukcji suba nie obędzie się bez utraty 1 miejsca dla pasażera. Przeglądając gdzie ludziska montują tego typu subwoofery natknąłem się na taki model:

I teraz mam pytanie, czy odległość pomiędzy blachą a tapicerką w lewym nadkolu jest identyczna jak w prawym (schowek)? Bo gdyby ten sub fajnie zagrał dla mojego ucha, wlazł w nadkole to po problemie;) Pilot rozwiązałby problem zmieniającej się zawartości bagażnika,.

W ogóle, to są na Śląsku, przyległej Małopolsce, ewentualnie w Warszawie jakieś salony audio, warsztaty AC, w których nie byłoby problemu z odsłuchem bądź ewentualną przymiarką w samochodzie tego typu subków?

Kolego nie rozpędzaj się z subem. Więcej zawracania d*** niż pożytku a o tym że Ci go zaraz z tyłu pasażery skopią to już nie wspomnę. Kup te hertze + radyjko i ewentualnie nawet najtańszą matę i wygłusz drzwi - nie takie trudne ani drogie jak się wydaje. I odechce Ci się subwooferów.

Ps. Ja mam akurat sedanka i miałem suba w bagażniku (może z tydzień) kupiłem za okazyjne pieniądze aktywny uszkodzony ale jak szybko go zamontowałem tak szybko wywaliłem. Teraz mam ważniejsze wydatki ale jak ogarnę coś floty to też lecę w te hertze.

A odnośnie tej dojazdówki/zapasówki to jak nie robisz jakichś dużych tras (tj. kilkaset km w jedną stronę), to kup sobie na allegro jedną-dwie zapasówki w szpraju/ewentualnie mały kompresorek pod zapalniczkę który jak dobrze wybierzesz to wciśniesz w schowek z boku bagażnika a wywal lewarek i klucz do zmiany. Tylko to oczywiście pod warunkiem że nie jeździsz na 10 letnich gumach. Ja tak zrobiłem i zapasówkę zabieram tylko jak wybieram się poza swoje województwo.

No niestety często robię wypad poza województwo, kilka razy w miesiącu robię 800-1000 km (w obie strony) przeważnie w godzinach 20.00-8.00. I w tym przypadku przeraża mnie ewentualna jazda kilkuset km z "ograniczoną" prędkością bo o tej porze raczej ciężko z naprawą opony.

Wiesz ileś lat wstecz też mnie to strasznie jarało:) Subik był nieodzowny. Ale z wiekiem zostały mi tylko altuski w domu do basiku ale w aucie to nie. Skoro piszesz że graty już w drodze to tak jak pisałem suba póki co odpuść i zmontuj to co leci do Ciebie. A jak będzie basu brakować to bym wtedy szedł w jakiś wielokanałowy wzmacniacz żeby rozpędzić te hertze tak jak fabryka nakazuje bo napęd z radia ciut słaby dla nich:)

No skoro robisz duże trasy to zapasówka obowiązkowa:)

Zapytaj wcześniej w CarAudioDomain na Zakopiańskiej w Krakowie, i w TeleRadioManie na 29 listopada w Krakowie - wcześniej nie robili problemów z przymiarką suba do siebie, ale lepiej zapytać. Tylko czy mają takie subiki aktywne na stanie - to już musisz sam zerknąć.

Drzwi i boczki oklejone, radio na fabrycznych glosnikach zabrzmialo ciekawie a co to będzie jak zagraką Hertze?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Poleglem na kostce w drzwiach, trzeci zaczep mnie "zabil";/ Dziś ciąg dalszy walki z kostką.

To mam miejsce na wzmak - dziś się okaże czy będzie potrzebny;)

Miałem okazję odsłuchać dzisiaj ten oto produkt

- niestety na kubaturę Viki słabiutki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.