Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
ChudyLis

Tuleje wahacza tył VB 2 typy

Recommended Posts

Witka.

Problem jest taki że nie wiem już kto dał ciała przy dobraniu tych tulei.
Ja, sprzedawca w sklepie czy ten kto je poprzednio montował.

Przyjechał do mnie pewien człowiek z prośbą wymiany takich tulei, niema problemu bo już je wymieniałem u siebie tylko że nowe kupiłem takie:

Please login or register to see this link.

Uparłem się że idą na 100% tego typu tuleje bo u mnie są takie same ale sprzedawca mi wmawiał że są inne czyli jak te:

I to jest według katalogu.

Rozbieram tył, opuszczam wahacz i widzę że włożone są właśnie takie jak mi w sklepie mówili czyli te w 2 linku tylko że wahacz widocznie do nich nie pasuje jest zbyt wąski a po obu stronach wahacza wygląda tuleja tak po 0.5cm gdzie jak mi się wydaje tuleja powinna być wtłoczona do końca aż do gumowego kołnierza.
O dziwo, choć te tuleje są włożone a wahacz jak mi się wydaje ustawiony jest na oko na ich środku ta VB tak śmiga ponad rok, opony zdziera równo i nie ściąga kierownicy w żadną stronę.

Wymiana miała być z powodu stukania z tyłu tylko że to nie jest na pewno wina tulei wahacza bo tam jest bardzo ciasno i sztywno, może stabilizatory ale to poboczny temat.

Kto mi powie o co chodzi z tymi dwoma typami tulei?
VB hatchback przed lift 97r.

Te drugie są do belki tylnego zawieszenia a nie do wahacza dlatego nie pasują

Czyli że w sklepie nie zrozumieli o co mi chodzi i wpychali mi tulejki do belki a nie te które chciałem... to nie wiem jak mam to bardziej łopatologicznie tłumaczyć w sklepie skoro typek widział jakie kupiłem mimo jego innej opinii.

A tulejki w wahaczu są od belki, czyli kiedyś ktoś się też pomylił i z uporem zomowca jednak je włożył to ciekawe bo jak widzę wymiary też są inne tych tulejek. Mam nadzieję że wartości otworu w wahaczu pozostały bez zmian bo będzie problem.

Ja też mam taki sklep. Przeważnie pokazuję palcem w katalogu co chcę :-)

Nie moerzyłem tulei ale na oko wydaje mi się że średnica może byc taka sama. Otwór na śrubę będzie taki sam. Problem może być z szerokością bo jeśli jest węższa to może być powodem stukania

Podejrzewam, że problem powstał przez błędne nazewnictwo. Bo VB nie ma belki. To jest zawieszenie wielowahaczowe. Popularnie nazywane na forum tulejami głównymi są tuleje przednie wahacza wzdłużnego (tuleja znajduje się mniej więcej pod siedziskiem pasażera. A te tuleje o których piszecie że to tuleje rzekomej belki to tzw. cukierki i są one w wahaczu poprzecznym. No i oczywiście mamy jeszcze tuleje pływające - górną i dolną.

A zadałeś sobie trud żeby chociaż spojrzeć na linki z 1 postu?

Please login or register to see this quote.

Mnie pytasz? Odpowiadam: tak. Ale co to zmienia?

To jeśli sprawdzałeś to nie wiesz co to są cukierki

Marcinek Cichy ma rację.

Edited by Łukasz 166

Wiem co to są cukierki. Tu po prostu w drugim linku jest błędny, mylący tytuł aukcji.

Poza tym - czy gdzieś podważyłem to co Cichy napisał?

Edited by marcinek180

Podważyeś. Napisałeś że te tuleje z linku to cukierki. Cukierki to te tuleje małej średnicy montowane na wahaczach poprzecznych. Te z linku to tuleje belki lub sanek, jak kto woli, służące właśnie do zamontowania całego zawieszenia do nadwozia. Razem jest ich 4 sztuki. Jest to odpowiednik tulei sanek silnika

Cichy uraz masz jakiś? Gdzie napisałem, że te z linku to cukierki?? Napisałem wyraźnie, że drugi link jest błędnie opisany. Tyle. Tu każdy ma więc rację - jedynie z pierwszego postu jasno nie wynika które tuleje miały być w końcu wymienione.

Please login or register to see this quote.

Nie mam urazu. Poprostu przeczytałem co napisałeś

cichy no sory ale czytaj: tuleje rzekomej belki to tzw. cukierki i są one w wahaczu poprzecznym.

Dlatego powtażam: błędne nazewnictwo i brak sprecyzowania o które tuleje chodziło Autorowi tematu. Swoją drogą po raz pierwszy słyszę aby ktokolwiek te 4 tuleje wymieniał! Cukierki - zdarzało się czytać, że wymieniali ale tamte? - no ale VB się starzeje, może te najstarsze tego wymagają faktycznie...

Dla jasności:

Pierwszy rząd od góry - tzw. cukierki czyli tuleje wahacza poprzecznego

Drugi rząd - pływające

trzeci rząd - tuleje główne czyli przednie tuleje wahacza tylnego wzdłużnego

A koledze chodziło o te 4 - tu świetnie widoczne

Przecież to wiadomo od samego początku tylko ty wprowadzasz zbędne zamieszanie. Czytałeś ten temat? Kto tu pisze o wymianie tych tulei? Chcieli mu sprzedać te tuleje jako tuleje wahacza wzdłużnego i tyle w temacie. Chyba już dość tej bezsensownej dyskusji

Ja nie rozpocząłem zbędnej dyskusji - Ty zadałeś dziwne pytanie. Temat wyjaśniony i wyczerpany myślę.