Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
bobu444

mały problem z lpg

Recommended Posts

Witam serdecznie mam małą prośbe może ktoś pomoże otóż to jestem właścicielem Opla Vectra B 97r.pojemność 1.8 instalacja gazowa juz 10 lat więc troszeczke ma niedawno wymieniona butla 10 lat mineło wkońcu ale nie o tym chciałem napisac otóż problem jest z odpalaniem to znaczy ze jak przekrecam stacyjke i zaczynam uruchamiac silnik na pb to złapie ale po 1 sekundzie przerzuci na lpg gdzie nie powinien skoro uruchamiam na pb a powienien po przegazowaniu do ponad 2 tyś obrotów zaznacze że nie zawsze tak jest, zimą ten problem nie wystepuje ale jak jest ciepło owszem , więc czasami jak przełaczy na lpg to zgasnie i go zaleje gazem i jest problem z odpaleniem trzeba poczekac aż gaz odparuje. teraz robie tak ze jak mam gasic silnik przerzucam go na samą benzyne i tak odpalam i jest ok a potem jak uruchomie silnik pstryk i przerzucam na gaz jak przegazuje . centralke mam autronic parownik tomasseto 140 a układ elektroniczny autronic al-700 . dodam ze kiedys auto było kilka razy odpalane w trybie awaryjnym na lpg 3 pompy siadły w odstepach 8 miesiecy prosze o pomoc dzieki pozdrawiam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przełacza kiedy jest ciepło bo pewnie temperatura przełączania jest niska i nawet zimny silnik jest cieplejszy niż minimum. Jeśli chodzi o obroty to trzeba by zobaczyć czy sterownik nie widzi zbyt wysokich

Kłaniam się,

Przepraszam, że podpinam się pod temat.

Otóż w mojej vicki instalacja sekwencyjna BRC ma przebieg bliski 100 tyś. Serwisuję regularnie. Ostatni serwis parę dni temu i gazownik twierdzi, że wszystko gra, ale mam taki objaw:

około 2800-2900 obrotów na minutę ( szczególnie na trójce ) mam jakby odcięcie gazu. Tak na sekundę jak by nie podawało gazu.

Co to może być ?

pozdrówki

Pewnie w tym momencie przylewa gazem i masz dołek w przyspieszeniu. Skalibrować ponownie instalacje

Oki, dziękuje kolego

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Martwiłem się, że wtryski padają albo reduktor.