Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Dobry21

Stuki przy niskich prędkościach.

Polecane posty

Witam.

Mam problem a mianowicie.Od razu zaznacze zaiweszenie zrobione jak nówka.Zero luzów,amory nowe sprężyny,łączniki,drążki,gumy stabilizatora itd.

Przy niskich prędkościach do około 60 km/h po wertepach falowanej drogi z przodu dochodzą dziwne stuki(mniej więcej jest tak krotkie stuki).Byłem u 3 mechaników według nich wszystko okej.Odwiedziłem 2 stacje diagnostyczne (zero luzów,zużytych części nic...).Jeszcze jeden problem mam na odzielny dział ale nie bede 2 tematów zakładał tak myślę.Stuki w kierownicy przy jeździe na nierównosciach.Drążki końcówki wszytsko okej.Jeden mechanik powiedział że padł drążęk w kolumnie kierowniczej ale miał wypadek i muszę czekać. Dziekuję z góry za pomoc.

Pozdro!

może coś Ci się tłucze pod maską/ przy silniku?

te stuki są takie same zawsze?

Zawsze są takie same.Może poduszka amortyzatora?

dokładnie sprawdź jeszcze ją

jak ona stoi to coś może być poluzowane koło silnika, może jakaś osłona

U mnie jest tez taki odstęp jak tutaj:forum.vectraklub.pl/index.php/topic/178898-uszkodzone-poduszki-przednich-amortyzatorow/

no raczej powinno to siedzieć na kielichu, a może jest coś źle poskładane?

Też tak mnie myśl nachodzi.Po wymianie amorków i sprężyn ale myslałem że nowe to sie ułoży.Jutro rano lecę do mechanika to będe pytał.A kojarzysz coś co możę być z kierownicą?

a co z kierownicą? krzywo czy jak?

Na kostce falowanej drodze słychać stuki.Zaznaczę że drążki końcówki osłony wszytsko jest okej.Niby padnięty jest drążek w kolumnie kierowniczej.

może być tam luz

podjedź do mechanika i poproś żeby przeglądną fszystko jak się należy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Własnie byłem.Ten co mowił że drążek jak wczesniej pisałem miał wypadek więc teraz on odpada a mam daleką trasę za 2 tygodnie i nie chce psikusa po drodze.Drugi mechanik wyczuł minimalny luz na krzyżaku(to chyba ten drążek?)ale powiedział że ludzie jeżdzą z wieksyzmi i nie ma się co przejmować a jestem uczulony na bele jakie stuki.

no to poszukaj mechanika bo tu to sobie możemy pisać/gadać

to trzeba dotknąć

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki!

Będę jutro i dam znac co i jak. :!

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

a te twoje stuki sa bardziej metaliczne czy głuche?

Bardziej głuche.

Byłem dziś u mechanika ale miałem wizytę na jutro.Mówi że jak chce mogę odkręcić kołko na podniesionym aucie i ruszać tarcza góra dół jeśli telarzyk bedzie się ruszał to do wymiany poduszka.Zgadzacie się z tym?

Tak, jest to metoda. Ale zobacz do mojego tematu - gdzieś tam są zdjęcia starych i nowych poduszek amora. Powiem krótko: nic nie stukało, poduszki wyglądały ok, ale wymieniłem dla zasady. I nowe są dużo wyższe i jednak nastała cisza większa! Poza tym skoro drażek kierowniczy do wymiany - to go wymień a potem szukaj jeśli nadal coś będzie stukać. Bo wybity drażek przecież stuka! Krzyżak też - właśnie na kostce brukowej! I to najprawdopodobniej jest to co Cie denerwuje.

Sprawdziłem poduszki. Podnoszę zawieche do góry za tarczę talerz podnosi się do góry z pol cm może więcej.Jeśli chodzi o kierownicę puka tylko na kostce torach.A dźwięk poduszek tak myślę że to one zupełnie inny.

Na skoro możesz ruszyć talerzykiem to poduszki masz już strasznie wybite. Ja w ogóle nie mogłem ruszyć a mimo to były ubite i po prostu niższe. Pamiętaj że do diesla są inne, wyższe i twardsze. Ja kupiłem od chłopaków z forum z działu OGŁOSZENIA

No i szkoda, że robiąc wszystko - tego nie zrobiłeś od razu. Koszty zbieżności podwójne.

Wiesz mówił mi mechanik ze są dobre więc uwierzyłem na słowo ale coś po wymianie amorkow i sprężyn coś tłucze o tłucze.Ale myślę że poduchy rozwiążą problem.wymienić od razu z Łożyskiem?

Edytowano przez Dobry21

trzeba zmienić mechanika

Jutro to robię wlaśnie. Przez miesiąc dostawalem nerwicy i mam nadzieję że już będzie dobrze:)

Wymień z łożyskiem. Bo skoro amory i poduchy były zużyte i do wymiany to łożyska swoje dostały.

Jutro się umawiam na wymiane i potwierdzenie diagnozy .Po wymianie zdam relacje:D

ale u innego mechanika?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.