Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

bruno567

Cieknące pokrywy 3.2 v6, zamiana na alu od 2.6

Recommended Posts

Witam

Mam problem w 3.2 v6 z cieknącymi pokrywami zaworów, za pewne nie tylko ja

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam zamiar założyć pokrywy aluminiowe od 2.6 v6, aczkolwiek nie moge znaleźć konretnych informacji czy będa na 100%pasowały.

Z moich informacji wynika że pokrywe z korkiem wlewu oleju trzeba dać od ściany grodziowej. W omedze ten zabieg pomaga i pasuje P&P.

Pytanie, czy ktoś z was robił taki zabieg? najbardziej obawiam się że może być problem ze złożeniem kolektora, będzie zawadzał o wlewe oleju.

Pozdrawiam

Z tego co pamietam to jesli posiadasz dolot z omegi to nie ma znaczenia czy masz pokrywy zaworow platykowe czy aluminiowe

Inaczej sie ma sprawa jesli masz dolot "baranka" z 2.5/2.6 wtedy tylko aluminiowe z powodu korka wlewu oleju

nie wiem dokladnie jak ma sie to z org dolotami z V6 w VC

Dolot jest oryginał. Zamówiłem pokrywy alu od 2.6 bo tylko takie wchodza w gre ze względu na cewki. Jutro powinienem wiedzięć czy zda to egzamin

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

5 lat temu zamówiłem komplet nowych oryginalnych z nowymi uszczelkami i nic nie cieknie. Alu raczej nie pasuja... Kiedys juz szukalem informacji

u mnie narazie suchutko nic sie nie dzieje

Dla potomnych daje informacje. Pokrywy już założone, pasują, problem z wyciekami ustąpił. Jedyny mankament to brak dostępu do wlewu oleju, przy ewentualnej wymianie trzeba lać przez bagnet. Ale myśle że to mały problem przy ciągłych wyciekach spod pokryw.

Pokrywy kupione od vectry B 2.6 v6 i tylko takie pasują.

Koszt 800zł.

UWAGA: uszczelki erlinga nie pasują przez złe wykonanie, 5mm za długa uszczelka. Victor reinz pasuje bez problemowo. Uszczelki dajemy oczywiscie od 2.6v6. Są trzy razy grubsze od tych 3.2

a dowiadywales sie moze jaki koszt tych pokryw z uszczelkami do 3.2 ?

Oczywiście, koszt jednej nowej plastikowej pokrywy w aso to około 900zł. Komplet uszczelek to 140zł. Czyli daje nam 900+900+140 = 1940zł. Dodam że w moim aucie już były wymianiane pokrywy na nowe z ASO przez poprzedniego właściciela. Jedna dawała rade, zaś z drugiej nie dało sie okiełznać. Moje auto pochodzi z polskiego salonu i kupiłem je od pierwszego właściciela, cały czas było serwisowane w ASO. Na wymiane pokryw jest faktura z ASO Zoliboż. Plastikowe pokrywy krzywią sie pod wplywem temepratury, problem powszechnie znany we wszystkich oplowskich v-kach z plastikowymi deklami. Książkę byłoby można napisać z informacji na omega klub. Auto ma 230 tysiecy oryginalnego przebiegu. Odma drożna, dodatkowo zamontowany separator oleju.

Edited by bruno567

sporo, mam nadzieje ze mnie wymiana w najblizszym czasie nie bedzie czekala, ostatnio wymienilem odme na nowa i wyczyscilem weze, mam nadzieje ze bedzie spokoj na jakis czas

Wtedy radze rozglądać sie za aluminiowymi, problem znika bez powrotnie.

Please login or register to see this quote.

y26se oraz x25xe maja takie same pokrywy

Nie są takie same, te od X25XE mają okrągłe otwory na przewody do świec, natomiast Y26SE ma kwadratowe otwory na cewki i ewentualnie takie najlepsze byłyby do Z32SE

rozumiem ze pokrywy aluminiowe z Y26SE będą na 100% pasowały do vectry C Z32SE, tylko ma ktoś namaiar gdzie je dotanę? bo na alledrogo tylko jedne wystawione i to za 1000PLN...

Co do cieknących pokryw i ich porównania do omegowych to troche nie na miejscu. Omega ma duzo gorsze dekle bez wzmocnien itp, vc 3.2 ma duzo lepse pokrywy. Co do grubości uszczelek to gdzie niby w VB 2.6 sa dużo grubsze niż w VC 3.2 na plastikach???

W VC zakładamy tylko i wyłącznie oryginalne uszczeleczki ze znaczkiem GM odpowiednia pasta do tego i mamy sucho.

Na dniach muszę kupic pokrywy mam Vectre C z32se i juz sam nie wiem które, niech ktoś obeznany w temacie podpowie. Z góry dzięki.

przerabiał ktoś pokrywy aluminiowe od vectry b 2.5 bo maja okrągłe otworki i  na kwadratne otwory przerobić na tokarce ? da rade?

Edited by Vaxer