Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
james007pl

Wymiana klosza przedlift AFL

Polecane posty

Witam

Mam takie dosyć specyficzne pytanie: czy do lampy przedliftowej z AFLem pasuje klosz (przednia przezroczysta osłona) od lampy bez AFLa? Jeden z kloszy mam strasznie pożółkły i chciałbym go wymienić, a ponieważ AFLi jest dużo mniej na alledrogo niż zwykłych to sprawa jest trudna.

Dzięki wielkie

Nie lepiej zregenerować stary?

Polerka z zewnątrz nic nie daje, nie wiem ile trzeba by było go cisnac papierem sciernym zeby ta żółć zeszła. Chyba że scieram tą warstwę jakimś za drobnym papierem, bo pierwsza obróbkę robię papierem o gradacji 100. Może ktoś posłowie czym ścierać ta pozołkłą warstwę, jaka gradacja itp

To pojechałeś z tematem papier 100, taka gradacją to się zdiera lakier z mebli.

Tu masz link jakimi gradacjami sie posługiwać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Polerowałeś recznie czy mechanicznie?

Stary, nie przesadzilem bo szkło jest nadal matowe i żółte. Papierem 1000 to bym szlifował je do usranej śmierci i jeszcze dłużej

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Widocznie ta żółć jest jeszcze od środka i to jest problemem. Zostaje tylko rozkleic klosz i wyczyścić od środka.

Wkleje później zdjęcia jak wyglądają u mnie oba klosze dla porównania

Dodam że robiłem stopniowo papierami o gradacji: 100, 200, 360, 600, 800, 1000, 1500 i 2500. Żeby ktoś sobie nie pomyślał że idiota robił tylko papierem 100 i czego on się spodziewa po powierzchni o Ra 60

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

tym papierem 100 to chyba popsułeś ten klosz ja w astrze g polerowałam od gradacji 1000 i więcej i dało rade a były naprawdę żółte

Jedyne co mogło ulec zjechaniu to warstwa filtra UV która widocznie i tak juz przestała działać bo plastik zaczął żółknąć.

Żółte a żółte to dwie różne warstwy, może być żółty w środku materiału i może zżółknąć tylko na powierzchni co da się zetrzeć.

Edytowano przez james007pl

Ja robiłem według porady do której ci link podrzuciłem i zżółkniętych mlecznych lamp mam prawie nowe.

Papierem polerowałem ręcznie a na koniec pastą polerska mechanicznie.

Jedna lampa to ok 1.5h roboty.

Pokaż foty jak to u ciebie teraz wygląda.

Klosz prawy z dobrą przeziernością:

Klosz lewy - zmatowiały i zżółkły:

Spróbuj jeszcze raz papierem 1000, 2000 i najdłużej 2500 i na to pasta polerska mechanicznie.

Musi się udać o ile gruby papier nie zaorał zbytnio powierzchni na samym początku.

Każdą na każdą gradacje min 30minut musisz poświęcić.

Rzuć jeszcze okiem na filmik

chyba gorsze są te lampy z YT i udało się spolerować.

Spróbuje jeszcze raz ją pojechać drobnym papierem tylko muszę skoczyć do Castoramy, a później pojadę ją polerką mechaniczną bo narazie próbowałem ręcznie. Ale mam naprawdę wątpliwości czy to coś da, bo ta zżółknięta warstwa jest chyba naprawdę głęboka.

Nie baw sie papierem tylko jedz do lakiernika i popros zeby przelecial polerka, ja tak zrobilem 5 min polerka i klosz jak nowy a uwierz mi mialem w duzo duzo gorszej kondycji niz twoj, mowj byl w zasadzie kompletnie zolty

Oddałem ostatecznie lampy do HIDRetrofit.pl i chłopaki ogarnęli te lampy na wysoki połysk. Usunęli matową powłokę i teraz lewy klosz wygląda lepiej niż lewy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale i tak planuje je przejechać jeszcze bezbarwnym lakierem żeby zabezpieczyć już na stałe ten efekt.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.