Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
vectra.99

Vectra 2.5v6 problem z rozrzadem

Polecane posty

Witam, Zauważyłem jakiś czas temu ze leci mi z zimeringu z walu i przyszedł dzień wymiany. dokopałem się do rozrządu i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ze na lewej stronie oba kola są przestawione o 1 ząb gdzieś 3/4 zęba w sumie i wymieniłem ten zimering ale wszystko ustawiłem tak jak było i tu moje pytanie czy przestawiać te dwa kola? Generalnie auto chodziło dobrze tylko na 2 biegu była taka molowata, miała tez takie delikatne zmulenie miedzy 3tys a 4,5tys obr na każdym biegu ale powyżej już ogień. I mam jeszcze jedno pytanie po zdemontowaniu zimeringu zauważyłem ze ta tulejka co jest na wale jest delikatnie luźna, nie ma luzu gora dól tylko tylko tak jak by chciała zejść, czy to tak ma być, czy koło od rozrządu to dopchnie to dopchnie?
Jeżeli ktoś by się pytał jak zdemontowałem pasek to ustawiłem na znaki i opaskami czarnymi przypiolem pasek do walków zaznaczylem sobie na wale jak ma być pasek zboku i popuściłem jeden napinaczy i sciąglem kolo które popuściłem wcześniej. A kolo ciężko było ściągnąć i ale ze ściągaczem dwu ramienny zeszło bez problemu:)
I jak działają te napinacze od paska bo tam są bodajże 3 a ja tylko jeden popuszczałem.

Ściągnij sobie z neta fragment "Sam naprawiam" o rozrządzie. Tam jest wszystko ładnie opisane. W skrócie to prawa rolka reguluje pasek między kołem na wale a na wałkach, ta środkowa między bankami cylindrów a lewa to napinacz.

tylko nie wiem czy ruszac te dwa walki zeby byly idealnie na znakach czy je tak zostawic?

Wyreguluj środkową rolką aby było idealnie, potem regulacja napinacza według wymagań (nie na znak) i sprawdzenie

to czyli jak lewe kola uciekają mi do prawej strony to popuścić środkowy napinacz a podciągnąć napinacz paska tak aby był ciasny? czy źle myślę?

Ściągnij sobie to co napisałem wyżej. Masz tam wszystko jasno opisane. Nie pamiętam w którą stronę trzeba kręcić rolką. Napinacza napewno nie naciąga się tak jak piszesz masz tam jasno napisane dokąd ma być naciągnięty

tylko nie mogę tego znaleźć:/

Jak mam to później ci podeślę. J

bym był bardzo wdzięczny bo zaraz idę grzebać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie miałem na dysku. 2 sekundy szukania w google. Ahhh..... Daj maila

grzes.94@wp.pl sory ale nie mogłem znaleźć:/

Wysłałem ci PW

tylko widzę ze chyba tam coś się płaci ale jak będę miał więcej czasu to zobaczę tam, dzięki:)

Nie płaci tylko musisz założyć konto

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.