Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

lolekgl

Piszczenie z okolic przepustnicy - vectra b x20xev

Polecane posty

Witam,

Z racji tego, że jestem nowym użytkownikiem a zarazem stałym bywalcem tego forum to na wstępie chciałbym wszystkich Was powitać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zgodnie z poradami na forum wyczyściłem przepustnice + krokowiec oraz EGR. Wymieniłem również przepływomierz, ponieważ nie funkcjonował prawidłowo.

Po wyczyszczeniu zrobiłem trasę ok 100km i w końcu jestem zadowolony z samochodu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie mniej jednak następnego dnia, z okolic przepustnicy słychać głośne piszczenie - przed i po czyszczeniu oraz po zakończonej trasie nie słyszałem piszczenia.

Na biegu jałowym jest stały i nie zmienny dźwięk, przy lekkim dodaniu gazu zmienia się ton piszczenia.

W trasie, piszczenie zanika podczas przyśpieszania aż do czasu, gdy osiągnę zamierzoną prędkość.

Po wyłączeniu silnika piszczenie jeszcze słychać przez około 1-2s.

Samochód normalnie odpala, dobrze pracuje na LPG, nie gaśnie, bez problemu wchodzi na obroty, nie telepie, nie szarpie a obroty nie falują. Na desce nie mam żadnego błędu.

Zastanawiam się skąd te piszczenie, raczej tak nie brzmi lewe powietrze. Piszczenie wydaje się wzmagać w okolicy krokowca, a może to alternator ? Nie sprawdzałem napięcia na aku, zrobię to najszybciej jak to tylko to będzie możliwe.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Problem dotyczy samochodu:

Opel Vectra B 98' silnik 2.0i16V x20xev + LPG

obstawiam niedokręcony krokowy lub przepustnice i tam ciągnie powietrze przez co wytwarza się taki pisk

Sprawdzałem napięcie na aku, w spoczynku około 12v, na biegu jałowym i pod obciążeniem wykazuje 14,4v - czy w tym przypadku mogę wykluczyć alternator, czy łożyska mogą powodować taki dźwięk?

Problem rozwiązany.

Było tak jak pisał luis58, problem znajdował się w silniku krokowym a dokłądnie jedna ze śrub miała zerwany gwint.

W miejsce zerwanego gwintu wstawiłem śrubę imbusową 4x20 a z drugiej strony skręciłem nakrętką. Teraz trzyma elegancko trzyma no i nie piszczy.

Dziękuje za pomoc.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.