Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

andra1

Problem z climatronic i wiatrakami silnik Z22SE

Recommended Posts

Witam mam pare problemów które wyszły na raz w tymsamym czasie a mianowicie po odpaleniu silnika obojętnie czy zimny czy ciepły właczają sie dwa wentylatory i chodzą na najwyższysz obrotach klima wyłączona . Po zgaszeniu silnika też pracują ale na wolnych obrotach nieraz jest tak że po wyjęciu kluczyka jeszcze pracują gdzięś przez minute a nieraz nie chcasie wyłaczyc i musze ściagac kleme z akumulatora bo by chyba tak chodziły aż akumulator by padł. Było jeszcze coś takiego że po odpaleniu silnika na wskażniku od temperatury pokazywał rzeczywistą temperaturę a po zgaszeniu silnika i przekręceniu kluczyka pokazywał prawie 100 stopni chociaż silnik zimny. I jeszcze jeden jest problem że z nawiewu leci tylko ciepłe powietrze chociaż ustawiam na najzimniejsze. Te wszystkie problemy wyszły na raz . Po podłaczeniu obd nie ma błedów

Czujnik temp. bym sprawdził/wymienił

zapomniałem dodać czujnik temperatury wymieniłem bo od tego w sumie zacząłem także czujnik ok. No i nie da się zresetować klimy przytrzymując przyciski AUTO i OFF, a wcześniej można było bo to nieraz robiłem

Problem z climatronic rozwiązany okazało się że wyszla trochę jedna kostka i nie było dobrego styku. Musiał ktoś kiedyś za słabo ją włożyc a że mam drgania konsoli które przechodzą od silnika to się tak stało.

Co daje ten reset climatronica?

Reset daje to że wszystkie silniczki otwierają i zamykają klapy żeby były poustawiane tak jak powinno i grzało lub chłodziło do takiej temperatury jaką się ustawi no i żeby wiało tam też gdzie chcemy

Problem z wiatrakami się sam rozwiązał wszystko chodzi jak trzeba. Podejżewam że to była gdzieś zwara od mycia samochodu od spodu . Po myciu wszystko było ok ale na drugi dzień jak odpaliłem samochód to się zaczeły te cyrki. Musiała się gdzieś dostać woda i robiła zwarę teraz wyschło i jest ok

A jak mówisz ten reset zrobić? Jakie OFF? Coś się będzie działo ze będę wiedział czy to juz ten reset?

Ok, nie doczytałem ze to VB wiec to w VC chyba nie pójdzie

Please login or register to see this image.