Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

mrlikson

Zacinająca się turbina

Polecane posty

Mam problem z turbiną. Z różną częstotliwością zacina się. Bywa tak, że mam to 3 razy dziennie, a bywa tak, że mam to raz na cztery miesiące np. Gdy to się stanie, samochód jest wtedy w trybie awaryjnym, gaszę, zapalam i wszystko wraca do normy. Pojechałem do mechanika, powiedział mi, że to jakiś zaworek od turbiny, który kosztuje około 400 zł, więc sobie odpuściłem naprawę tego. Pewnego razu turbina zacięła się, pojawiła się kontrolka check. Zgasiłem i zapaliłem samochód, nic nie pomogło. Pojechałem do innego mechanika, na komputer. Okazało się, że to czujnik ciśnienia doładowania. Wyjęliśmy go, obejrzeliśmy, i włożyliśmy na miejsce ten sam. Okazało się, że kontrolka check zginęła, turbina chodzi, ale tak jakby samochód miałby trochę mniej mocy. Teraz jeżdże na tym samym czujniku ciśnienia doładowania, ale turbina coraz częściej się zacina. Czy możliwe, że przyczyną tego zacinania, jest ten czujnik ciśnienia doładowania czy ten zaworek? Pytam, dlatego, że kiedyś byłem u innego mechanika, i tamten powiedział mi, że w tryb awaryjny przeprowadza tylko jakiś zaworek, a nie czujnik ciśnienia doładowania. Proszę o pomoc, bo można się wykończyć nerwowo.

Kolego powodem może też być zapieczone łopatki na kierownicy turbo. Ja rozpiąłbym sztange z gruszką i sprawdź czy to sztanga płynnie chodzi, ja przynajmniej od tego bym zaczął później zaworki.

Nie zapomnij o wężykach podciśnienia

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez polacek

Czy czujnik ciśnienia doładowania może przeprowadzać w tryb awaryjny?

Każdy elelement sterujacy/czujnik może wprowadzać w tryb awaryjny

Zczytaj błędy. Ja miałem podobne objawy. Miałem błąd czujnika masy powietrza wartość poza zakresem. Winny był u mnie dziurawy intercooler.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.