Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

B-52

OPLOWSKI PROBLEM ZE SPRĘŻYNAMI ZAWIESZENIE PRZÓD

Recommended Posts

Witam!Jeżdżę VB już 10 rok. Zauważyłem problem ze sprężynami. Po pęknięciu oryginałów przód założyłem zamienniki. Po 2 latach tak siadły, że koła chowają się w zarysie błotnika, przód siadł,aż chaczę chlapaczami. Chciałem dobrać zamienniki o oryginalnej specyfikacji by mieć problem z głowy na najbliższe lata. I tu pojawiły się schody. W intercars dobiorą zamiennik, tylko 3ba znać oplowski numer. Podskoczyłem do serwisu opla. Po numerze fabrycznym samochodu nie można dojść. Okazało się, że trzeba mieć numery ze sprężyn?! (niestety starych oryginalnych nie mamam). W SERWISIE SZOK. Okazało się, że jest aż 11 odmian sprężyn. Wstępnie można wyróżnić: ze względu jaki silnik (pojemnoość, rodzaj paliwa), czy klima, czy nie, czy standard, czy sportowe, czy sportowe obniżane, czy skrzynia automat, czy manual, czy pakiet na złe drogi. Ze szrotu nie chcę kupować, wydaje się lepiej zamiennik. Nawet okazało się, że czyszczą magazyny z oryginałów i robią się przystępne ceny. Kurcze, tylko skąd wziąć numery by samochód nie miał za niskiego lub za wysokiego przodu? Kończąc. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś dał jakieś numery-symbole ze sprężyny, lub chć grubość drutu i ilość zwoi sprężyny dla vectry B 1.6 16v benzyna, z klimatyzacją, skrzynia biegów manualna, sedan. Chodzi mi o sprężyny zawieszenia standardowego, a nie sportowego. Pozdro! B-52

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bzdury. Przód różnił się tylko od silnika. Osobne były też obniżające o -20mm - te także dobiera się pod silnik. Tył natomiast w zależności od nadwozia. Również były -20mm. Jeśli chcesz zwykłe pod 1.6 to w każdym sklepie Ci dobiorą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest dokładnie tak jak @marcinek napisał

a w ASO też powinni po VIN znaleźć numer jaki fabryka dała - chyba że VIN nie ma w bazie (początkowych lat produkcji nie ma)

może podaj VIN to jeśli to rocznik 98+ to powinno się dać odczytać co fabryka włozyła

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co to jest ten pakiet na zle drogi bo w epc widzialem takie oznaczenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...