Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
vectra.99

Vectra x25xe strzela przy zapalaniu

Recommended Posts

Witam, mam problem z moja vectrą. Zacznę od początku czasem jak odpalałem (zimny) to mi popierdywał w tłumik(strzelał). Pojawiła sie usterka silnika ale tylko chwile po odpaleniu i na koncu zaczela sie palic powyzej 3\4 tys obr, bład p0100 zdoiłem kolektor bo gwizdało czasem przy przyspieszaniu i widziałem zsunięte gumki od kolektora i uporządkowałem podcisnienia bo strzaszny bałagan, Samochód zaczątroszke lepiej jeździć wymieniłem jeszcze przepływomierz czek przestał sie zapalać wszystko ok bez strzelanie w tłumik. Następnego dnia zrobilem kilka kilometrow postawilem samochód i gdzieś po 1,5h poszedłem go odpalić i strzelił aż jedno zebro od kolektora spadło z tych gum, założyłem je samochod odpalił normalnie jeździł tez normalnie, następnego dnia rano odpalam auto i znow strzelilo ale nic sie nie stało ale juz go nie odpalałem i po 30 minutach podszedłem znów go odpalić normalnie od strzała odpalił i tak już do końca dnia. I czasem miał takie coś ze jak postał od 2h to musiałem 1s dłużej po kręcić żeby odpalił a tak normalnie. I moje pytanie od czego mogły by być te strzały?
Były wymieniane kable i świece i rozrząd jakieś 10 tys km temu.

Może wtryski od gazu popuszczają na zgaszonym silniku i przy odpalaniu mieszanka wybucha?

tez o tym myslalem bo niedawno go odpalalem w widze ze popierduje na poczatku. orietujecie sie moze jak moge je sprawdzic i ja mam te wtryski jakies dziwne taki dosc duzy kwadrat i wychodza 3 wezyki na jedna strone v i na druga drugi taki kwadrat i oczywiscie przewod zasilajacy i wiazka kabli dosc duzo wsumie tych kabli

myslalem tez wsumie o rozrzadzie ale doborze chodzi wsumie.

Żaden rozrząd, przepuszczają Ci wtryski. Nie jeżdzij tak bo uszkodzisz gumki lub przepływkę.

napewno to sa te wtryski? ale po nocy to powinien gaz odparowac?

Edited by vectra.99

Mi jak strzelal z gazu to musialem listwe zmieniac, moja dobra do sekwencji 280 zl. Jedz do gazownika , za sprawdzenie wezmie z 10.

A niby jak? Jak cały czas Ci przepuszczają.

na cieplym normalnie na paliwie pracuje, jade do pracy i po pracy jade do gazownika albo jutro

Edited by vectra.99

Na próbe możesz zakręcić gaz na pare dni i pojeździć i po testować. Jak będzie wszystko ok to masz odpowiedź.

a gazownik tez mi to jakos sprawdzi? wystarczy tylko jak wylacze gaz guzikiem w aucie, zleci to co z weza i bedzie ok bo el. zawor zatrzyma tam czy zle mowie?

Edited by vectra.99

Jeśli elektrozawory sprawne to tak będzie

dzieki wam wszystkim bede walczyl z tym ale jak by te wtryski puszczaly to by wariowal na cieplym na benzynie, chyba ze nie domyka tylko ktorys i przepala to jakos I tu pytanie czy jezeli dostanie troche gazu do beny to bedzie normalnie pracowal?

Jeśli będzie trochę to nie zauważysz. Problem robi się po długim postoju kiedy nazbiera się gaz. Równie dobrze może puszczać gaz nie wtryskami tylko podciśnieniem

podnisnienie od parownika jest ok chyba ze tym co idzie z listwy wtryskowej do takiego czegos a z tego czegos laczy sie z parownikiem i z kolektorem

wydaje mi sie ze jak ten wtrysk puszcza to nie zawsze bo przewaznie jest ok bez zadnych dziwnych objawow, bede teraz po nocy patrzal jak wyglada cisnienie w wezach co dochodza z filtra do wtryskow.

Dziekuje wam za pomoc z tym gazem.

Nie chodzi o to czy podciśnienie jest źle podłączone czy przepuszcza tylko gaz z reduktora może być puszczany do kolektora przez wężyk podciśnienia. Dzieje się tak wtedy gdy reduktor jest uszkodzony. Zakręć gaz na butli, wypal to co w wężach i pojeździj na benzynie, a będziesz miał odpowiedź czy w ogóle kopać w gazie.