Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Stefan_N

Signum 1.9CDTI 120km - zmiana alternatora na mocniejszy

Polecane posty

Witam

W związku z tym, że padł mi alternator prosiłbym o pomoc. Nigdzie nie znalazłem informacji na temat "zamienności" alternatorów aby pasowały w mocowania.

Fabrycznie mój Signum miał alternator Denso 105A. Dostałem informacje, że alternatory Denso są awaryjne przy tych silnikach ponieważ są za słabe.

Tutaj pojawia się moje pytanie:

Jaki mocniejszy alternator mogę włożyć do mojego Signum-a?

Czy BOSCH 140A będzie pasował i działał prawidłowo?

Proszę o pominięcie tematu regeneracji ponieważ mieszkam za granicą i dosłownie nie mam gdzie.

Pozdrawiam

a z czego i jakiego silnika jest ten bosch?

W 1.9CDTI wychodziły 100A, 120A i 140A. Bynajmniej tylko taki wybór jest w katalogu IC. Ten BOSCH jest z Vectry C/Signum.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

140A były w 1,9CDTI z Quickheat

Czy QuickHeat z numeru VIN to C31 = NAGRZEWNICA POMOCNICZA? Jeśli tak to ja to mam według numeru VIN, a alternator DENSO 105A.

Edytowano przez Stefan_N

Jeżeli jest tak jak piszesz to altek 105A. jest stanowczo za mały i może dlatego wyzionął ducha.

Na forum VIN mi rozkodowali i według numeru VIN mam nagrzewnicę pomocniczą, grzane fotele przód, grzane spryskiwacze bo auto wyprodukowane dla Skandynawii. Akumulator 70Ah. Nagrzewnica działa także potwierdzam, że w ucie jest.

Ogólnie to trochę wyposażenia dokładam i boję się, że ten 105A po prostu nie da rady. Ogólnie to już drugi Denso 105A. Pierwszy wysiadł mi miesiąc po zakupie.

140A BOSCH-a będzie pasował w mocowania? Gdyby dawał za dużo prądu co może się stać?

Edytowano przez Stefan_N

Nie będzie dawał za dużo prądu - od tego jest regulator napięcia.

To jedna sprawa wyjaśniona. Teraz zostaje tylko pytanie czy BOSCH bedzie pasował w mocowania i czy sposób podłączenia jest taki sam jak Denso?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Quickheat to C32 =system szybkiego ogrzewania

Kiedyś też przymierzałem się do wymiany altka. Według mojego rozeznania doszedłem do tego iż Bosch od Denso różni się mocowaniem wiązki elektrycznej. Jeden jest na wtyczkę a drugi na śruby. Jednak który jest który to nie pamiętam.

Po przeszukaniu internetu wszystkie alternatory Denso są tak samo podłączane - na śruby.

Mogę śmiało założyć 120A lub 130A jeśli jest tak samo podłączany?

Zostaje mi się tylko upewnić czy wszystkie mają takie samo ustawienie otworów montażowych?

Edytowano przez Stefan_N

jesli już zmieniac to tylko na 140

bosch bedzie pasowal zamiast denso, zmienilem to u siebie

poorstu teraz masz oszko przy cienkim kablu a jesliz alozysz boscha tpo kup go z wtyczka i kawalkiem kabelka zeby sobei polaczyc

na mocowania wszystko pasuje

Aha dzięki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ale wtyczka jest na 2 piny + gruby kabel czyli można podłączyć BOSCH-a i ten cienki kabel pod pin we wtyczce "L", a "DFM" nic? Czy jak?'

Mógłbyś napisać coś więcej/dokłądniej o zmianie alternatora na BOSCH-a? Te informacje mogą się przydać też innym

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Myślę jeszcze nad Denso 130A. Co o tym sądzicie?

Edytowano przez Stefan_N

Chłopaki przy naprawie alternatora zamontowano mi nowy regulator napięcia magneti marelli (taki podobno był odpowiedni pod alternator w aucie) były jakieś różne wersje napięć czy standard to 14V bo takie oznaczenia ma ten regulator. Nie ma jakiejś wersji która daje wyższe napięcie ładowania czy wszystko ok i tak ma być? Podczas jazdy napięcie właśnie ok 14,1V.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

coś takiego nie wiem czy ten dokładnie ale podobny z wyglądu i tez opisany jako 14v

gdzie jest podłonczone dmf do klimatronika?????

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...