Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dziki181

Magistrala wodna wyciek - szybkie pytanie

Recommended Posts

Na magistrali wodnej znajduje się od góry "srubka" nie wiem jak to nazwać, i z pod niej ucieka mi płyn chłodniczy. Czy da się to jakoś uszczelnić, wymienić? Jest tam jakiś oring?

jest oring, wymien go i po problemie

No i wszystko jasne. Dziękuję za odpowiedź.

Do zamknięcia.

Witam kolegów.

Też pojawiła się u mnie nieszczelność pod tą plastikową śrubką - odpowietrznikiem. Sączy się spod niej i kapie na osłonę turbiny i zostaje plama na podjeździe. Czy tą część się wymienia w całości? Nie umiem tego dokręcić. Obraca się ten odpowietrznik w całości wokół własnej osi bez oporu. Czy jest jakiś nr tej części? Czy tylko w ASO to będą mieli?

Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

Nie ma w Aso samego tego odpowiecznika.Bedzie razem z magistrala.

Potwierdzam, w ASO nie można kupić samego odpowietrznika, jedynie cała magistrala. Któryś z kolegów pisał, iż można zastąpić to śrubą M10. U mnie udało się odkręcić I po wymianie oringu, już nic nie leci.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

mozna wlasnie zwykla srubke i podkladke miedziana zastosowac

Jeszcze parę pytań.

1. Czy przez ten nieszczelny odpowietrznik na magistrali wodnej może zapowietrzać się układ chłodzenia? Zauważyłem że przy zgrzewie zbiorniczka zbiera się także płyn chłodniczy. Zbiorniczek chyba jest szczelny i płyn chłodniczy wypływa z zaworka upuszczającego ciśnienie z układu na zbiorniczku. Nie wiem już co jest grane. Może korek mam uszkodzony.

2. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy sprawny korek zbiorniczka wyrównawczego ma jakąś sprężynę, która odpowiada za upuszczanie nadmiaru ciśnienia? Czy na odkręconym korku wkład korka powinien latać czy być przytrzymywany przez jakąś sprężynę? W moim lata wszystko w korku luźno.

3. Czy odpowietrznik magistrali wodnej - tan plastikowy korek jestem w stanie uszczelnić jakąś taśmą teflonową?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wyciek opanowany dziękuję za odpowiedzi.

Napisz jak poradziłeś sobie z tym problemem. Zostanie dla innych Użytkowników takich jak my, którzy też będą szukali rozwiązania.

Ad1. A z której dokładnie strony zbiorniczka zbiera się płyn na zgrzewie??

Ad2. Korek nie ma zzdnej spręzynki, więc wkład korka lata sobie dośc lużno więc wszytsko masz ok co nie wyklucza ze korek moze puszczać i stad zbiera się płyn na zgrzewie. U mnie tak było wymieniłem korek i po problemie

Edited by hubi55

Najlepiej umyć i odmuchać zbiorniczek wokół tego zgrzewu oraz wymienić korek jak zasugerował hubi.

To na początek.

Zdarzało się, że zbiorniczki ulegały rozszczelnieniu ale często jest to właśnie wina przepuszczającego korka, w którym jest "zaworek" zwrotny (odpowietrznik).

Płyn wtedy podcieka tą małą rurką z tyłu zbiorniczka i osadza się wokół zgrzewu...

... właśnie dlatego nie powinno się tej śrubki w ogóle ruszać.

Układ wodny samodzielnie się dokładnie odpowietrzy.

U mnie płyn wyciekał prawdopodobnie przez rurkę w zbiorniczku i tym samym osadzał się na zgrzewie. Sprawdziłem to przedłużając rurkę zbiorniczka wężykiem teraz zero pocenia się na zgrzewie. Korek zatem nadaje się do wymiany. Co do odpowietrznika na magistrali. Mój pękł. Połowa została mi w palcach połowę musiałem odkręcać przy użyciu śrubokręta potraktowanego palnikiem.

Jeżeli komuś przydarzyłoby się podobne niemiłe kuku to informacja dla potomnych, że jest tania alternatywa oryginalnego odpowietrznika, którego niestety nie dostaniemy w ASO (sprzedają tylko razem z magistralą) ale możemy dopasować taki odpowietrznik np z BMW

Please login or register to see this link.

rozmiary niemal identyczne.

Na razie uszczelniłem wyciek śrubą m10 + gumowa uszczelka z pompki od roweru za poradą kolegów. Lada dzień odpowietrznik BMW powinien do mnie dotrzeć to dam znać czy pasuje i czy nic nie cieknie.

Pozdrawiam

Edited by zic10

kiedyś o to pytałem to mnie olano

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jako że nic nie miałem to ją delikatnie popuściłem, deko mocniej ją dokręciłem i z pół roku jest OK. Ale faktycznie ostrożnie z nią, nasadkę 12-kątną dobrałem, lepiej/równiej ciągnęła po obwodzie.

Oczywiście zamalowałem wszystkie ślady korozji ale uspokoiłem się, że to od zewnątrz a nie od wewnątrz.

I jak otrzymałeś już śrubę odpowietrznika? Jakieś opinie?

Czekam na przesyłkę. Jak tylko dojdzie dam znać co i jak.

koledzy mam ten sam problem ucieka mi płyn z odpowietrznika na magistrali. A co myślicie jakby zaspawać ten odpowietrznik? jaką on spełnia rolę

odpowietrznik, jak sama nazwa sugeruje pełni rolę odpowietrznika ...

no ok, ale jak się go zaspawa to jakie mogą być tego skutki

źle się wyraziłem. Jakie mogą być skutki zaspawania takiego zaworu, w jakich sytuacjach ma znaczenie ten zawór, zasada jego działania

Uklad sam sie odpowietrza wiec zaslepienie tego otworu jest bez znaczenia. Zawsze mozesz wkrecic tam srubke jak juz bylo o tym pisane i tez bedzie. Po co od razu zaspawywac?

tak z czystej ciekawości pytałem. Ok już wszystko wiem dzięki za pomoc

Moze ktos podać jaki jest oring uszcelniajacy lub jaka ma byc srubka m10 (jak ma byc długa i jaki rozmiar tej miedzianej podkładki) ???

Sruba m10 dlugosc gwintu do 10mm. Do tego miedziana podkladka grubosc gdzies od 1 do 1,5 mm otwor srodkowy od 6,2 do 6,5mm.

Edited by matoslaw

Dziekuje bardzo konkretna i rzeczowa odpowiedz

Nie ma jeszcze zdjecia na forum jak to wyglada.Jak zrobisz to cyknij fotke dla potomnych