Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Witam, na wstępie chciałbym napisać że jestem tutaj nowy i jeśli dodałem temat w złe miejsce to proszę o poprawę

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A więc jako że posiadam Vectrę B z silnikiem X16SZR 1.6 8v 75KM oraz drugim samochodem jest Astra F GSI z silnikiem C20NE 2.0 8v 115KM Oba silniki nigdy nie miały i nie mają LPG. I jako że Astra jest niestety w tragicznym stanie blacharskim co jest nie opłacalne do zrobienia, a silnik jest w świetnej kondycji postanowiłem przełożyć go do Vectry i tu chciałbym się zwrócić o pomoc a mianowicie dowiedzieć się co muszę dokładnie przełożyć z Astry do Vectry, co będzie do wymiany z instalacji, co będzie pasować a co nie i czy ewentualnie trzeba będzie coś dokupić. Na pewno wiem że będzie potrzebna kombinacja ze skrzynią bo w Vectrze jest sprzęgło hydrauliczne a w Astrze jest linka i nie pamiętam czy w skrzyni od Astry są otwory na przykręcenie hydraulicznego wysprzęglika aa i w Astrze jest dłuższy ten wałek który wychodzi ze skrzyni i ma on grubsze frezy. Z Astry mogę wziąć wszystko co tylko potrzeba bo dalszy los Astry to niestety złomowisko budy i szukanie klientów na części z niej.. Celem przekładki jest polepszenie osiągów i dalsze upiększanie Vectry a myślę że na prawdę warto bo to świetne autka, a kilka pomysłów mam na swój projekt ; )

A to zdjęcia wozidełek i silników:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez Adrian 8v

2 ostatnie linki CI nie chodzą popraw je

Dzięki, już poprawione

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

o ile mnie pamiec nie zawodzi

w dziale tuning jest juz temat o montazu c20ne

Nic konkretnego w dziale tuning niestety nie znalazłem co mogło by mi pomóc. nie wiem co będę musiał przełożyć z astry do vectry, co będę musiał przerobić żeby spasowało i jak najlepiej rozwiązać sprawę skrzyni ; (

Np Furman robił swap na c20xe, jest też kilka innych VB które jeżdzą z silnikami z 2.0 z VA.

Szukać szukać jeszcze raz szukać.

skrzynie z daewoo albo f17 wysprzęglik vectra x18xe lub x20xe .Sprzęgło i koło może zostać z c20ne ,łapy silnika i skrzyni z x18xe filtr powietrza z vectry ,miska olejowa może zostać z astry ,wiązka silnika z astry ale do przeróbki ,pompa wspomagania z vectry ,chyba że zrobisz mocowanie na zbiorniczek to wtedy może zostać z astry .Ostatnio przerabiałem gościowi ale z x18xe na x20ne z omegi na dis-ie i troszkę mniej roboty bo skrzynia została z 1.8 ale instalację wykonałem na podstawie wiązki z 1.8 i odpalił od strzała . Jak robisz możesz założyć skrzynię z espero jedynie trzeba przewiercić otwory od wybieraka biegów bo w skrzyni daewoo są zastosowane śruby o większej średnicy . Zapomniałem o półosiach ale chyba jedynie podejdą od 1.8 i nie wiem czy nie będziesz musiał założyć nowych piast pod x18xe lub przerobić na większe hamulce i walnąć tarcze,zaciski,jażma klocków,klocki ,zwrotnice ,piasty, felgi na 5śrub.A tak poza wszystkim ratuj tą asterkę nie ma takiej blachy której nie odratujesz. Jeszcze z pięć lata i będą w takiej cenie jak teraz dobra vectra c . Sam żałuje że kiedyś sprzedałem GSi c18xe czyli 125KM do tej pory śmiga jak szalona.

Edytowano przez lukaszsolecki

Blacha u góry jako tako jest okej hehe tylko leci prawe tylne nadkole ale pod spodem jest kiepsko.. Progów brak, podłoga z tyłu pasażera z prawej strony się wgniata palcem. Za nie długo nawet silnik nie będzie potrzebny haha zrobi się napęd Flinstonów

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> a astre zamieniłem rok temu ze starszym panem za skuter yamahe neos bo nie mial czym na ryby jeździć ; p troszkę szkoda mi jej ale z drugiej strony wiem że dzięki temu mógłbym fajnie zrobić sobie vectre a za silnik z vectry części z astry i bude też troszkę kasy bym dostał. A wy jak myślicie? Jest sens pozbywać się astry na zrobienie vectry? ; p

Edytowano przez Adrian 8v

ja na twoim miejscu zrobił bym GSI a co do vectry to taniej kupisz cała viki np:2.5v6 niż teraz warta jest astra

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...