Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Bialy837

X18XE + LPG Problemy z odpalaniem

Polecane posty

Witam,

Mam dość poważny problem z odpaleniem samochodu, ciągnący się już bardzo długo.

Autko odwiedziło już wielu mechaników w Szczecinie i niestety nic to nie dało.

Od razu mówię że nie znam się za bardzo na mechanice więc terminy czysto techniczne są dla mnie obce, aczkolwiek wujka google dobrze znam i w ostateczności będę zadawać pytania.

Forum przewertowałem pod kątem podobnych usterek i nic mi to nie dało dlatego piszę.

Mój samochód to Opel Vectra B 1.8 KAT 16v 115KM + LPG

Silnik Ecotec X18XE.

Gaz ustawiony na włączanie dopiero po osiągnięciu 30 stopni silnika i przełączany w momencie podniesienia obrotów do 2 tys (wciśnięcie gazu).

Instalacja gazowa została sprawdzona jako pierwsza, bo padło podejrzenie że mieszają się paliwa.

Silnik jest po remoncie (uszczelka pod głowicą), planowanie, wymiana uszczelek (głowica, klawiatura), wymieniony rozrząd i świece. I tutaj zaczął się mój problem.

Po awarii uszczelki w w układzie chłodzenia zostało trochę "syfu", więc oddałem samochód do wymiany płynu i czyszczenia układu. Po odbiorze od mechanika, z racji braku czasu nie sprawdziłem co i jak, prosto z warsztatu z zaufaniem pojechałem w delegację. Później okazało się że zamiast płynu mam wodę (koszt 200 zł, ale to mniejsza o tym). Od tego momentu samochód odpalał ciężko, tzn. kręcił parę razy, załapywał na sekundę, po czym wracał do kręcenia i dopiero za drugim razem odpalał, (ok. 6-7 kręceń), po podłączeniu pod komputer diagnoza - zły odczyt z czujnika wału korbowego. Faktycznie przewód czujnika był przepalony(dosłownie jakby zapalniczką) w dwóch miejscach, a sam czujnik spalony, wymieniono na nowy i problem się rozwiązał, auto odpalało bez problemów (sprawdzone kilkukrotnie). W drodze powrotnej po przejechaniu 60 Km w czasie jazdy autem szarpnęło, jakby na chwilę stracił moc, (auto jechało na gazie), zapalił się check engine i problem z odpalaniem powrócił. Wtedy odwiedziłem mechanika od gazu i wykluczono problemy z instalacją gazową. Dodam również że auto na tak zwany sposób na Plak (Plak wpuszczony w tą dużą rurę za filtrem powietrza), po ciężkim odpaleniu i nagrzaniu się auta, po zgaszeniu odpalało od ręki bez błędu check engine. Jak wystygł problem powracał. Świece były nowe więc je wykluczono. Obecnie samochód wogóle nie odpala, tylko kręci bez żadnych efektów, więc nie mam możliwości odwiedzić kolejnego mechanika.. Sprawdzałem czujnik membranowy ciśnienia paliwa i jest sprawny.

Prosiłbym o sugestie co mógłbym jeszcze zrobić.

Mam nadzieję że opisałem wszystko czytelnie.

Edytowano przez Bialy837

Sprawdź jeszcze raz ten czujnik który byl z kablem przytopionym może coś znowu przytopilo kabel i jaki czujnik założyłeś?

Mam nadzieję ze nie tani zamiennik?

Czujnik Hella, sprawdzałem i nie jest nigdzie przetopiony.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...