Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

abarth9

Opel Signum 1.8 czy 2.0 T a może 2.2?

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów i posiadaczy Opli.

Z powodu zmian życiowo zawodowych jestem w trakcie zmiany samochodu.

Obecnie posiadam Focusa 1.8 TDCi, którego od poniedziałku do piątku użytkuje szanowna małżonka. Z racji tego że zmieniła pracę ma do niej teraz około 3-4 km i diesel bardzo się męczy - nawet się nie nagrzewa. W połączeniu z jej charakterem jazdy ( kręci go max do 2000 odr) silnik jest zarzynany na żywca. Co weekend wywalam z wydechu ogromne ilości sadzy - no ale nie o tym mowa.

Stwierdziłem że należy zakupić coś w benzynie. Jestem otwarty na wszelkie marki i modele i poza Alfami nie mam uprzedzeń.

Przeglądając internet natrafiłem na Opelka Signum. Zacząłem się zagłębiać w temat Signuma i stwierdziłem że nie chce nic innego,

Pozostaje wybór jednostki napędowej. Tak więc tutaj moje pytanie - 1.8 czy 2.0 T, a może 2.2?

Jest to wybór pomiędzy aniołkiem i szatanem.

Nie kieruję się za bardzo spalaniem bo przebiegi robię niezbyt wielkie tak więc spalanie 2.0T nie robi na mnie wrażenia.

W przypadku 2.0 T obawiam się tylko jednego że z racji tego że ma turbo równie niekorzystne będą dla niego małe przebiegi w tygodniu. NIe mam doświadczenia z benzynowymi turbodoładowynymi silnikami więc dlatego zwracam się do Was.

Diesel ma wtryski, turbo, egr, intercooler i te rzeczy się męczą na małych przebiegach.

Jak zbudowany jest 2.0 T benzyna - czy ma te same elementy i czy małe przebiegi będą miały duży wpływ na kondycje turbo i innych podzespołów? Ponownie zaznaczam że małżonka ma bardzo lekka nogę i nie żyłuje samochodu.

Ja chciałbym mieć większe stado rumaków pod maską żeby w weekend móc sobie kulturalnie pojeździć.

Jest jeszcze silnik 2.2. Wyczytałem że sa dwie wersje: zwykła i Direct. Wyczytałem że Direct jest złym silnikiem i lubi się psuć. A jak prezentuje się zwykły 2.2? Jest warty uwagi?

Pozdrawiam

Bartek z Piaseczna

Dla małżonki 1,8, dla Ciebie 2.0 T

i tyle w temacie

bo wybór należy do Ciebie

zwykly 2.2 to tylko roczniki 2002 i 2003 wiec takie auto swoje lata juz ma

A 2.2 z rocznika 2004 ?

Wiek mnie nie przeraża.

Za tą kwotę albo Signuma z 2004 albo Dacie Logan z 2008. Wybór jest prosty.

Edited by abarth9

wogole teraz doczytalem ze chcesz signuma a one wychodzily tylko z silnikiem 2.2 w wersji direct

Czyli 2.2 odpada.

Znalazłem takie coś i emocje mówią mi "bierz go"

Please login or register to see this link.

Widziałem że forumowicze dokładnie przebadali to ogłoszenie. Teraz też zwróciłem uwagę na ten zderzak.

A co sądzicie o tym ?

Edited by abarth9

ladny aczkolwiek cena dosc wysoka jak za golasa sigum 1.8

A co powiecie na tego.

Środek jest elegancki. Uwielbiam ten kolor

Dzięki za link do Levego. Właśnie miałem zadać pytanie czy nie znacie kogoś zaufanego co sprowadza samochody.

Już z tą dwumasą nie przesadzajmy. Raz się zainwestuje i jest spokój. Auta latają z wiele większą mocą po wymianie i nic się nie dzieje a czasami nawet dwumasa nie jest wymieniana.

Jeszcze masz namiary na sprawdzonego:

Ten srebrny to taka przejściówka stara buda ale wnętrze z elementami od polifta i osobiście takiego bym szukał, według mnie środek wygląda zdecydowanie lepiej (rolki w kierownicy, fabryczne audio z mp3 gdzie w starszych modelach nie ma takiej możliwości). Jeżeli chodzi o silnik 1.8 122 km to jak dla mnie z elastycznością nie jest aż tak źle. Oczywiście to moja subiektywna ocena.

wysłałem coś ciekawego na PW

już poliftowy w środku

i pełen polift

Edited by omega1217