Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Kurtz

Czym/Jak zaślepić kanały w pokrywie zaworów 1.8/2.0 16V?

Polecane posty

Witam kolegów. Jak już pisałem mam już dość pękającego dolotu, dlatego też postanowiłem założyć metalowy. Dlatego też postanowiłem pozbyć się węża który łączy pokrywę z dolotem. Miałem go poprostu usunąć od strony kolanka dolotu a od strony pokrywy zaworów dać catch tank oil, jednak w sumie to nic innego jak tylko zbędne kilogramy i dodatkowy układ a co za tym idzie dodatkowe problemy, awarie itp. Dlatego postanowiłem poprostu zaślepić ten kanał w pokrywie, a przy okazji również ten który idzie do kolektora ssącego (a co się będę jak wywalać to wszystko).

A więc na warsztacie mam już kupioną drugą pokrywę zaworów przeznaczoną właśnie do tej przeróbki. zastanawiam się czym to najlepiej zaślepić?
Spawać?
Jakieś kleje?

Żywica?

Pasowało by żeby to później nie odpadło od temp albo coś. No i żeby jakoś lakier się tego trzymał (po przeróbce pokrywa dostanie lack "k**ewska czerwień")

Poniżej zdjęcie o które kanały dokładnie chodzi.

Nie wiedziałem jak wrzucić zdjęcie, wrzuciłem je więc na swojego chomik (nie potrzeba konta żeby wyświetliło się zdjęcie, link jest bezpośrednio do niego).

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Zastanawiam się nad taką szpachlówką?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Najpierw wstępnie zaspawać/zaślepiej otwory w tych kanałach a później wyrównać taką szpachlówką.

Edytowano przez Kurtz

Czekaj, czy ja dobrze rozumiem? Ty chcesz zaspawać obydwa otwory odpowietrzające? Zdajesz sobie sprawę, że odpowietrzenie jest konieczne? To ja czekam aż wywali Ci uszczelkę/simmering/korek/Twój spaw bo gdzieś ciśnienie będzie musiało ujść.

Jak już chcesz mieć to zrobione chociaż "jako tako" to po prostu daj dwa długie węże, wyprowadź jest tam za dolotem na dół gdzieś koło sanek przyhacz i będziesz dmuchał oparami do atmosfery (mało ekologiczne podejście ale chociaż silnik nie ulegnie rozszczelnieniu)

Edytowano przez najt154

poza tym link nie działa

Chyba faktycznie chybiony pomysł. Zostaje więc filterek albo catch tank oil.

Czytałem post gdzie pisali że jest to całkowicie zbędne więc tym się zasugerowałem.

Edytowano przez Kurtz

Zbędne bo brudzi się przepustnica, ale dla silnika jest niezbędne aby miał odpowietrzenie. Dlatego lepiej wywalić wąż do atmosfery jeśli nie dbasz o ekologię ale będziesz miał czystą przepustnicę

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

To żeś napisał mądrze - pogratulować normalnie tylko pomysłu !

Dopisałem, że jeśli nie dba o ekologię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> każdy ma własne sumienie. a są jakieś inne ujemne strony tego rozwiązania prócz ekologii ?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...