Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Kurtz

Czym/Jak zaślepić kanały w pokrywie zaworów 1.8/2.0 16V?

Recommended Posts

Witam kolegów. Jak już pisałem mam już dość pękającego dolotu, dlatego też postanowiłem założyć metalowy. Dlatego też postanowiłem pozbyć się węża który łączy pokrywę z dolotem. Miałem go poprostu usunąć od strony kolanka dolotu a od strony pokrywy zaworów dać catch tank oil, jednak w sumie to nic innego jak tylko zbędne kilogramy i dodatkowy układ a co za tym idzie dodatkowe problemy, awarie itp. Dlatego postanowiłem poprostu zaślepić ten kanał w pokrywie, a przy okazji również ten który idzie do kolektora ssącego (a co się będę jak wywalać to wszystko).

A więc na warsztacie mam już kupioną drugą pokrywę zaworów przeznaczoną właśnie do tej przeróbki. zastanawiam się czym to najlepiej zaślepić?
Spawać?
Jakieś kleje?

Żywica?

Pasowało by żeby to później nie odpadło od temp albo coś. No i żeby jakoś lakier się tego trzymał (po przeróbce pokrywa dostanie lack "k**ewska czerwień")

Poniżej zdjęcie o które kanały dokładnie chodzi.

Nie wiedziałem jak wrzucić zdjęcie, wrzuciłem je więc na swojego chomik (nie potrzeba konta żeby wyświetliło się zdjęcie, link jest bezpośrednio do niego).

Please login or register to see this link.

Zastanawiam się nad taką szpachlówką?

Please login or register to see this link.

Najpierw wstępnie zaspawać/zaślepiej otwory w tych kanałach a później wyrównać taką szpachlówką.

Edited by Kurtz

Czekaj, czy ja dobrze rozumiem? Ty chcesz zaspawać obydwa otwory odpowietrzające? Zdajesz sobie sprawę, że odpowietrzenie jest konieczne? To ja czekam aż wywali Ci uszczelkę/simmering/korek/Twój spaw bo gdzieś ciśnienie będzie musiało ujść.

Jak już chcesz mieć to zrobione chociaż "jako tako" to po prostu daj dwa długie węże, wyprowadź jest tam za dolotem na dół gdzieś koło sanek przyhacz i będziesz dmuchał oparami do atmosfery (mało ekologiczne podejście ale chociaż silnik nie ulegnie rozszczelnieniu)

Edited by najt154

poza tym link nie działa

Chyba faktycznie chybiony pomysł. Zostaje więc filterek albo catch tank oil.

Czytałem post gdzie pisali że jest to całkowicie zbędne więc tym się zasugerowałem.

Edited by Kurtz

Zbędne bo brudzi się przepustnica, ale dla silnika jest niezbędne aby miał odpowietrzenie. Dlatego lepiej wywalić wąż do atmosfery jeśli nie dbasz o ekologię ale będziesz miał czystą przepustnicę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

To żeś napisał mądrze - pogratulować normalnie tylko pomysłu !

Dopisałem, że jeśli nie dba o ekologię

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> każdy ma własne sumienie. a są jakieś inne ujemne strony tego rozwiązania prócz ekologii ?