Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
viki2188

Branie oleju

Polecane posty

Wtam mam vectre c 1.8 122k przebieg 166 tys. problem jest ze bierze olej tylo jak dlamnie w dziwny sposob bo zero wyciekow byl jeden na wale to usunolem (wymienilem uszczelniacz). nie kopci w zaden sposob a oleju ubywa i to dosc sporo. Jak wymienialem swiece to na dwoch byl nagar reszta bialutka. Plynu tez nie ubywa jest czysciutki. a oleju ubywa. Jak mialem zalany 5w30 to na 7500tys km dolalem jakies 4-5 litrow., mechanik mi doradzil i zmienil olej na 10w40 to spalila jeszcze wiecej bo po 560km dolalem 0.7 litra. co moze byc przyczyna takiego spalania oleju?? czy to pierscienie olejowe na tych dwoch sa zapieczonie?? bo juz nie wiem zglupialem.A cisnienie mi sprawdzal to doglo w granicach 11-12 bara. macie jakies pomysly ???No i wiadomo jak cisne autostrada tak 160-180km/h to tez znika blyskawicznie.

kolego tematów o tym jest na forum kilka poszukaj a nie zakładasz nowy który i tak moderatorzy zaraz zamkną

Edytowano przez NVS

Wiem ze tematow jest od groma ale kazdy ma inny przypadek,ja podalem moj przeciez nie bede sie sogerowal czylims przypadkiem. Opisalem swoj chyba poto jest te forum? Czy nie?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

akurat Twój problem jest taki sam jak każdy inny - po prostu spala Ci olej w tradycyjny sposób dla tego silnika

Kolego może to wina stylu jazdy ja jak swojego biedaczka cisnełem powyżej 150 to tez olej zaczeła łykać jak zła teraz jeżdzę wolniej i na 15 tyś to litr doleje albo jeszcze setka zostanie ,, to nie jest silnik do takiej jazdy ( nie wykluczam innej przyczyny ...) dodam że po takiej jezdzie (szybko ) pokrywa zaworów nie wytrzymywała i olej sie wydostawał . Do krótkich tras miasto silnik ok kompromis spalania i heheh szybkości . pozdrawiam

Ciężko powiedzieć ale dla silnika o zapłonie iskrowym z tego co pamiętam do wyliczenia prawidłowego ciśnienia mnożyło się stopień sprężania 10,5 w Z18XE przez współczynnik który wynosi od 1,25 do 1,5. To daje efekt w twoim przypadku po podstawieniu 1,25 x 10,5 = 13,13 bar poniżej tej wartości silnik kwalifikuje się do remontu.

Jeżeli wynik mieścił by ci się pomiędzy 13 a 15 bar i był równy na wszystkich tłokach świadczyło by to o 13-14 bar akceptowalnej kondycji silnika, a 14-16 o dobrej kondycji

Zaznaczam że różnica powyżej 1 bara pomiędzy cylindrami też kwalifikuje silnik do remontu.

jak na 75tys to spoko

jak na 7,5 tys. to silnik do wymiany / remontu

o ile nie ma wycieku....

Ogolnie mialem tym autem jechac do polski teraz w lutym i nie wiem czy ryzykowac?? Czy cos sie moze stac jak olej bede dolewal na czas czy odpuscic sobie podroz?

Jak będziesz dolewał to nic się nie stanie.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...