Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

elmos

Elektryczna klapa bagażnika Vectra C 2008 - sama się otwiera, ale...

Recommended Posts

Witam,

Od niecałego roku jestem posiadaczem Vectry C Kombi z 2008 roku.

Tak autko spisuje się całkiem nieźle, ale co chwilę mam problem z elektryczną klapą bagażnika.

Mianowicie kilka miesięcy temu musiałem wymienić zamek z całym silniczkiem bo rozleciała się zębatka w mechanizmie elektrycznego ryglowania. (ponad 700 stów...)

A dzisiaj po powrocie z zakupów sama otworzyła mi się klapa na szczęście już na podjeździe do domu, ale jeszcze jak auto jechało i były zaryglowane drzwi.

Klapę zamknąłem i ok wjazd do garażu. I znowu zamknąłem auto z kluczyka i po 10 minutach klapa znów się sama otworzyła, znów przy zaryglowanym aucie.

Ok myślę sobie przycisk nad rejestracja, wypiąłem całkowicie żeby wyeliminować, że sam się "zwiera", zamykam auto i idę zadowolony do domu i znów.... klapa w górze....

Dobra drugie podejście, zamknąłem klapę z kluczyka i narazie z 15 minut jest ok.

Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem? Co może być jego przyczyną? Czy ratuję mnie tylko wizyta w ASO?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Witam. Mam pytanie posiadam vectre c kombi z elektryczna klapa. Niestety mechanizm padł i mam okazje kupić inny. Pytanie moje brzmi moje auto jest z 2008 roku a silownik ktory chce kupić jest od vectry 2003. Wygląda identycznie. Bedzie pasował? prosze o pomoc.

W EPC jest tylko jeden siłownik dla wszystkich roczników nr 13197853. Wychodziłoby na to, że powinien pasować.
Poczekaj jednak na wypowiedź kogoś kto faktycznie taką zamianę robił, bo nie wiem czy na przykład wtyczki się nie różnią.

Edited by sidewinder

hej, ja miałem (mam) to samo z tą klapą, sama się otworzyła w deszczu, pod domem - jakie było moje ździwienie, siedzę sobie w domu a tu domofon, ktoś się pyta czy tu mieszkam i czy jestem właścicielem auta takiego i takiego, potwierdzam a gościu mówi tu policja , proszę zejść bo nie można zamknąć klapy od bagażnika a woda się leje do środka !!!!?????, ale jazda nie. Zeszłem i przywiązalem klapę linką holownicza od sąsiada do siedzenia. Później rozebrałem zamek i zobaczyłem, że posypał się jakiś plastik (a zamek ma 2 lata - wymieniany w ASO za 1900 zł), klapa się zamyka ale ją muszę ręcznie dociągać - teraz jeżdzę, bez osłony tylnej w bagażniku i z odpiętą kostką przy zamku - pewnie muszę kupić nowy!!!!, Opel powinien coś z tym zrobić - jakaś akcję lub coś innego, zastanawiam się, czy nie napisać do nich, ale pewnie i tak mnie zleją.

Pozdrawiam posiadaczy elektrycznie otwieranych klap.(samoczynnie)

A ja mam inny problem - zauwazylem że gdy pada deszcz lub po umyciu samochodu klapa sie nie otwiera czy to z pilota czy z przycisków, potem jak za kilka dni wyschnie wówczas znowu działa do kolejnego deszczu lub mycia - cziekawe czy to uszkodzony zamek czy może kable gdzieś przebijają ??

Ponadto gdy jest upal to elektryczne zamykanie klapy nie działa jak powinno - jest to barzdo fajne i funkcjonalne do póki nie zacznie się psuc a koszty naprawy astronomiczne i nawet nie łatwo kupić używkę - zamienników brak ...

Edited by pasenger

Witam

Co do silownika, powinien byc taki sam, klapy niczym sie nie roznia, ja wymienialem zamek w klapie bagaznika do Vectry 2004 podszedl zamek z Vectry z 2007 r po lifcie. Teraz zamowilem silownik, tez sa takie same, bo przy zamykaniu bagaznik nagle mi odbijal w polowie.

Dzwonilem do serwisu i goscmi potwierdzil ze tyl przed liftem i po lifcie jest taki sam

Pozdrowionka

witam ja mam czasami problem że gdy otwieram bagażnik zamek jakby odepchnie klape ale czasami dalej nie chce unosić klapy, z zamykaniem nie ma problemu. Gdzie szukac przyczyny ??

Czy trzeba cos wyregulować aby klapa bardziej się wychylała przy otwieraniu?

Please login or register to see this link.

Potencjometr?

Witam 

U mnie znowu klapa zaczęła wariować . Kiedyś wymieniłem zamek na używany i oczywiście długo nie podziałał ..główny problem to wilgoć i korozja płytki z elektroniką . Na szczęście sąsiad mechanik ogarnął mi elektronikę . Płytkę zabezpieczyłem kilkoma warstwami środka plastik 70 ( myślałem nad urethan 71, ale ciężko w razie czego się o tym lutuje ) 

Zdjęcia przed i po lakierowaniu . Mam nadzieję że coś to da ..

Please login or register to see this attachment.

Edited by boofi