Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
nevertrust

2.2 DTI problem check

Recommended Posts

Witam,

posiadam Vectre C 2.2 DTI.

W czasie jazdy w różnych momentach co jakiś czas zapala mi się check i odcina moc (to EGR z tego co wiem), pomaga przekrecenie kluczyka i błąd znika.

Natomiast auto ciężko ma z odpalaniem, czasami musiałem długo kręcić żeby zaskoczyło. Jakis czas temu odpaliłem, pochodził parę sekund i zgasł. Po kilku kolejnych próbach odpalał ale teraz już nie chce zupełnie(akumulator ok)

Co to może być?

Poczytaj kolego o zapowietrzaniu układu paliwa. W dziale VB-Silnik diesla w temacie przypietym

a ja proponuje diagnostykę komputerową

Please login or register to see this quote.

co ma wspólnego check który znika po restarcie z zapowietrzaniem się ?

odczytaj błedy na kompie. Jak pali na ciepłym ?

Check nie ma nic wspólnego - ale kolega ma dwa problemy i ten drugi związany jest z zapowietrzaniem układu.

ten check podczas jazdy to nic innego jak nieszczelny dolot, pewnie jakaś rura gumowa pęknięta...

Nie musi to byc niesczelnosc,kiedys mialem taki sam problem,przeczyscilem kontaktem styki czujnika doladowania i problem przestal sie pojawiac.

Jeżeli podczas jazdy załącza się tryb awaryjny (check), sprawdziłbym czujnik ciśnienia doładowania (wtyk) oraz czujnik położenia przepustnicy (ten w może gasić całkiem silnik po uruchomieniu lub powodować tryb awaryjny). Nieprawidłowe ciśnienie doładowania turbosprężarki może być również przyczyną trybu awaryjnego, zwłaszcza przy przeładowaniu i gwałtownej reakcji na pedał gazu ale także przy nieszczelności. Temat ciężkiego palenia bym odciął od wymienionych wyżej usterek i tak jak marcinek180 sugerowałbym diagnostykę układu paliwowego pod względem zapowietrzania. Można sprawdzać stawiając auto przodem ku górze (zapowietrza się) lub przodem w dół (zwykle miał problemy z odpalaniem a po takim ustawieniu bez problemu odpala). Wniosek jeden, nad motorem trzeba się troszkę pochylić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> A komp po odczytaniu błędów na pewno odpowiednio wspomaga ale nie zawsze jest panaceum.

skończcie te wróżby

Please login or register to see this quote.

raczej tak - jak nie ma kompa to trzeba szukać nieszczelności