Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gopcio

Wytarty wałek rozrządu

Polecane posty

Witam. Szukałem po forum ale nie znalazłem.

W mojej VC Z19DT słychać lekkie klepanie zaworów + trochę ciężko odpala z rana -> wytarte + porysowane krzywki przy 3 i 4 zaworze dolotowym.

Przejechałem zaledwie 3 tys po zakupie i stuki się nasilają.

Zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu, kupić używany wałek, tani no-name, wałek od świątka czy ori.

Z używanym jest problem z dostępnością, najtaniej co znalazłem 350 cała głowica. Ori 1600...

Autem postanowiłem pojeździć dłużej, czy ktoś może zamontował u siebie wałek od świątka lub jakiś inny nowy zamiennik i może się wypowiedzieć co do trwałości ? Chcę rozwiązać problem solidnie, ale nie chce przy tym wydać tyle co wartość używanego silnika.....

Jeżeli występowałby jakiś problem z ciśnieniem oleju to wywalało by jakiś błąd ? Jak sprawdzić smarowanie wałka ?

Naturalnie przy zmianie wałka przyjdą nowe szklanki, pestki i olej, który niedawno zmieniłem na motul x-clean+ 5w30 ale wątpię żeby to miało jakieś powiązanie z szybszym zużyciem wałka.

Pozdrawiam,

Rafał

Przerabiałem temat w Z19DT, poszła krzywka przy pompie vacu tydzień po regulacji zaworów. Silnik dostał totalnego świra na przestrzeni około 15-20 kilometrów. Myślałem o regeneracji- jest firma ponoć dobra w Gliwicach. ostatecznie wyszarpałem używkę z Cromy za 100 zł. Krzywka była objechana na okrągło. Oczywiście winnych brak.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...