Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Gopcio

Wytarty wałek rozrządu

Recommended Posts

Witam. Szukałem po forum ale nie znalazłem.

W mojej VC Z19DT słychać lekkie klepanie zaworów + trochę ciężko odpala z rana -> wytarte + porysowane krzywki przy 3 i 4 zaworze dolotowym.

Przejechałem zaledwie 3 tys po zakupie i stuki się nasilają.

Zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu, kupić używany wałek, tani no-name, wałek od świątka czy ori.

Z używanym jest problem z dostępnością, najtaniej co znalazłem 350 cała głowica. Ori 1600...

Autem postanowiłem pojeździć dłużej, czy ktoś może zamontował u siebie wałek od świątka lub jakiś inny nowy zamiennik i może się wypowiedzieć co do trwałości ? Chcę rozwiązać problem solidnie, ale nie chce przy tym wydać tyle co wartość używanego silnika.....

Jeżeli występowałby jakiś problem z ciśnieniem oleju to wywalało by jakiś błąd ? Jak sprawdzić smarowanie wałka ?

Naturalnie przy zmianie wałka przyjdą nowe szklanki, pestki i olej, który niedawno zmieniłem na motul x-clean+ 5w30 ale wątpię żeby to miało jakieś powiązanie z szybszym zużyciem wałka.

Pozdrawiam,

Rafał

Przerabiałem temat w Z19DT, poszła krzywka przy pompie vacu tydzień po regulacji zaworów. Silnik dostał totalnego świra na przestrzeni około 15-20 kilometrów. Myślałem o regeneracji- jest firma ponoć dobra w Gliwicach. ostatecznie wyszarpałem używkę z Cromy za 100 zł. Krzywka była objechana na okrągło. Oczywiście winnych brak.